Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

8 Mart 2014 Cumartesi

ASTROLOJİK AÇIDAN 30 MART 2014 YEREL SEÇİMLER

ASTROLOJİK AÇIDAN 30 MART 2014 YEREL SEÇİMLER


Öncelikle hepinizin en çok merak ettiği konu: İstanbul’u kim kazanacak?
Sarıgül İstanbul’u kazanır.
Seçim günü 20:46’da Koç burcunun 9,5 derecesinde Yeniay doğuyor!
Koçta bulunan Güneş ve Ay Koçta gezen “Değişim yıldızı” Uranüs’le kavuşuyor! Bu Yeniay taze bir Yeniay dedirtiyor! Taze başlangıçları, sürpriz başlangıçları bol bir seçim olur.
Sarıgül için de, bu Yeniay önemli, çünkü onun Ay’ı zaten Koçta! Hem de 19 derece Koçta…
Transit Satürn 2012 Ekimden beri Sarıgül’ün burcu Akrepte geziyor, Satürn halihazırda onun Akrep Güneş’iyle kavuşum yapıp Balıktaki Marsıyla da üçgen yapıyor çok yakın orbda. Satürn’ün Marsa güzel açısı, uzun zamandır planladığı, emek vererek geldiği büyük bir amacına erişecek, dedirtmekte. Mars zaten Akrepin yönetici yıldızlarından biri.
Satürn ayrıca genel “kariyer” yıldızıdır.
Sarılgül’ün Akrep Güneşine göre kariyer evini Aslan yönetiyor, Aslanın yönetici yıldızı Güneştir, genel kariyer yıldızı Satürn’ün Sarıgül’ün Güneş burcuna göre kariyer evi yöneticisi Güneşiyle kavuşması da hayli ilginç bir açı, bu açıdan da bakınca, zorlu savaşı o alır diyorum.
Sarıgül için bir uyarı; Mars transitinin Terazide retro olması aslında onun bakımından iyi değil, Akrep burcu biri olarak, Akrebi yöneten Marsın retro olması, Akrep Güneşine göre düşmanlar evinde yer alması (Mars 12.evde, rakiplerin hatta bazı yakınında bulunan dost gözükenlerin gizli entrikalarına dikkat etmesi lazım), rakipleri tarafından hayli terletilecek demektir.
Öte yandan Terazide retro Mars 12.evde, aslında “yakın/uzak gizli düşmanları”onun arkasından oyunlar çevirmeye çalışırken, retro onların gizli entrikalarının pek de işe yaramayacağını anlatıyor olabilir..
Yükselen burcuna göre (yükseleninden emin değilim, bildiğim ve tahmin ettiğim kadarıyla),  Koç burcu “ideal” evine düşüyor, yerel seçimlerin kilit transit yıldızları onun 11.evine düşerek, onun bir “idealine kavuşmasının” müjdesini veriyor görünüyor…
Bütün bu verileri toplayarak, yanılabilir miyim, yanılabilirim, ama son tahlilde tahminim:
Sarıgül bu seçimi alır.
Bu arada, Mars retrosu, bu seçim uzun sürmeyecek, arkasından yeni bir seçim gelecek, dedirtiyor.. Bunu da not düşeyim.
Ankara’ya da bakmak istedim ancak Mansur Yavaş’ın net doğum bilgisine ulaşamadım. Onun için ancak Melih Gökçek’in haritası üzerinden Ankara’ya bakabileceğim. Yeterli ve sağlıklı olmaz bu şekilde analiz ama bir fikir alalım bakalım onun haritasına bakarak…
Melih Gökçek’in saati bilinmemekle birlikte, doğum bilgisi belli. Doğum haritası ballı tabiri caizse. Terazi burcu kendisi.
2009 yerel seçimlerin yıldızlarına baktım önce.
Enteresan bir açıya denk geldim…
M. Gökçek’in seçimi aldığı 2009 seçim günü, transit Satürn Başaktaymış. Doğum Satürn’ü de Başakta ve Venüs de Başakta. Bir Terazi burcu olarak Venüs önemli onun için. Ve 2009 seçim günü transit Satürn Başakta, tam onun Venüs’ünün üzerine gelmiş.
Terazi Güneşe göre, onun kariyer evini Yengeç yönetiyor, dolayısıyla Yengecin yönetici yıldızı Ay’ın açıları önemli, bir başarı elde etmesi için.
2009 seçim günü transit Ay Boğada! Gökçek’in doğum Ay’ı da Boğada! Ve Başaktaki transit Satürn aynı zamanda hem transit Ay hem natal/doğum Ay’ı ile üçgen açı yapmış. Yani, sonuç başarı.
Gelelim onun cephesinden Mart 2014 seçimlerine.  
Enteresan bir bağlantı buldum.
Akrepte gezen transit Satürn Gökçek’in doğum haritasında Boğadaki Ay’ıyla karşıt açı yapıyor!
Bu bir şeyden veya bir yerden ayrılma zamanının geldiğinin işareti olabilir...
Gökçek’in Terazi Güneşine göre, kariyer evini Yengeç yönetiyor demiştim yukarıda, Yengeci yöneten yıldız Ay idi, dolayısıyla seçim günü Ay’ının aldığı açılar onun için önemli. Böyle önemli bir günde, kariyerin genel yıldızı Satürn’ün Güneşine göre kariyer evini yöneten yıldızı olan Ay’ına karşıt açı yapması hayli manalı…
Buradan şu sonuca varabiliriz; seçim günü oluşan transit Satürn-Ay karşıt açısı, yol ayrımından olduğu şeyin “kariyer”iyle ilgili olabileceği… Yani, bu bir “veda” zamanı olabilir onun için.
Bir not daha, transit Satürn Akrepte Gökçek’in Şiron’uyla kavuşum yapmış…
Bu seçimde Ankara’yı kim alır bilemem ama…
Ben derim ki son tahlilde, götürürse Gökçek’i, bu Satürn-Ay karşıt açısı götürür…J
Şimdi, Türkiye’nin doğum haritası üzerinden Yerel Seçimlerin etkilerine bakayım.. Bakalım, ne göreceğim.
2013 Mart ayından beri, 2014’de iktidar değişeceğini söylemekteyim, gerek TV’de, gerek siyasi astrolojik makalelerimde.
Bir şey daha dikkatimi çekmişti ve twiterde paylaşmıştım; demiştim ki, hükümetin iktidardan düşme zamanını tetikleyen transit yıldız açısı; transit Satürn’ün ülkenin doğum Jüpiter’inin tam üzerine geldiği zaman.
Türkiye’nin Jüpiter’i 24 derece Akrepte!
Transit Satürn 23 derece Akrebe geldi bu ay, ama şimdi retroya girdi..
Yani, Satürn Jüpiter’in tam üzerine gelecekken, retro olup geri harekete geçti… Bu bana göre, iktidarın değişmesinin yakın olduğunu ama daha değil, daha yaşanacak bir şeyler var, ne zaman ki, transit Satürn retrodan çıkıp yeniden ilerleyecek ve tam 24 derece olup Jüpiter’in üzerine gelecek, işte o zaman iktidar değişecek!
Transit Satürn’ün 24 derece olması bu senenin sonbahar ayına denk geliyor.
Mart 2013’den beri iktidarın değişeceği üzerine yaptığım tahmin de, zaten 2014 yazdan sonra şeklinde idi. Çünkü Türkiye’nin 2014 yıllık haritasında görmüştüm bunu ve bu harita da zaten 2014 sonbahardan itibaren geçerli olan harita.
Zamanlar uyuşuyor.
Bu arada, ülkenin doğum haritasına bakınca, enteresan bir şey dikkatimi çekti, ilk kez fark ettiğim ve paylaşmak istediğim bir şey…
Türkiye’nin doğum haritasında, yıldızların bulunduğu burçlara bakınca, ülkeyi yöneten liderler ile yıldızların bulunduğu burç ve evleri arasında bir astrolojik bağlantı keşfettim.
Ülkenin haritasında;
1-Ay İkizlerde… Ay nedir bir ülkenin haritasında, “halk” demektir.
Ecevit denince akla ne gelir, “halkçı lider!”
İkizler burcu lideri Ecevit ülkenin Ay’ını tetikleyen, “halkı sokaklara döken, halkı uyandıran ve ayaklandıran” bir liderdi…
12.evdeki Ay pozisyonu da kitlesel halk isyanlarının patlak verdiği evdir.
2-Uranüs ve Güney Ay düğümü Balık burcunda… Uranüs “köklü değişim, devrim” ve Güney ay düğümü “geçmişten bugüne getirdiğimiz Karmik hayat dersleri” demektir.
Erdoğan denince akla ne geliyor, “değişim yapan lider” ve ülkeyi “geçmişiyle hesaplaştıran lider!”
Balık burcu lideri Erdoğan ülkenin Uranüs ve Güney ay düğümünü tetikleyen lider, “ülkenin geçmişten bugüne getirdiği çok ciddi karmik borçlarını, karmik hesaplarını toplumun önüne getirdi ve halkın her kesimine geçmişiyle bir hesaplaşma ve yüzleşme yaşattı. Ve ülkede olumlu-olumsuz çok ciddi değişimler yaptı.
3-Merkür ve Satürn Terazide… Satürn “yasa, Anayasa, düzen” demektir. Merkür “iletişim, konuşma özgürlüğü” ve “küçük ticaret”i de temsil eden bir yıldızdır kısaca.
Terazi burcu lideri Özal ülkenin Satürn ve Merkür’ünü tetikleyen, yani “yeni bir Anayasa yapan, anayasal düzeni değiştiren” ve ayrıca “turizm ve yatırımcılık” gibi küçük (veya büyük) ticareti tetikleyen bir liderdi.
Evet.
Ülkenin yıldızlarının bulunduğu burç ve ev bazında liderleri düşününce, Sarıgül bu ülkenin lideri olacaksa eğer, ne olabilir, ülkede neyi tetikler diye bakınca:
Jüpiter Akrepte 5.evde… Jüpiter “girişimcilik” demek ve “uzlaşma” ve “Barış” demek.
Sarıgül’ün Güneşi 22, Merkürü 24 derece Akrepte ve ülkenin 24 derece Jüpiter’inin üzerine geliyor…
Akrep burcu lideri Sarıgül kanımca, bu ülkede “Barışı” tetikleyen, barışı sağlamak görevini üstlenmesi gereken lider olacak görünüyor…
Dönelim ülkenin astrolojik geleceğine…
2014 yazın transit Jüpiter Aslan’a geçince ya yeni bir lideri çıkarır ya da Sarıgül’ü lider olarak parlatır.
Hep birlikte göreceğiz..
Tahminimi sorarsanız, Sarıgül’ü parlatacak yönünde…
Sarıgül’ün haritasında yıldızlara bakınca, açıkçası Yerel Seçimlerden ziyade, yazdan sonraki Jüpiter Aslan ve Satürn Yay yıldızlarının onun için daha önemli ve daha parlak ve olumlu olduğunu düşünüyorum. Çünkü Sarıgül'ün Güneşine göre kariyer evinde Aslan, Aslanda Uranüs var ve Satürn'ü Yayda. Yazın Jüpiter Aslana geçecek, Aralıkta da Satürn Yay'a geçecek, ona Satürn dönüşü yaşatacak. Yerel seçimleri alır diyorum, ama birkaç yıldıza dikkat etmesi gerekir de diyorum..!
Bu birkaç yıldız benim tahminimi yanıltan cinsten etkiler getirebilir, özellikle Mars Terazi retrosu…
Son tahlilde tahminim, buna rağmen alır diyorum.  
Ülkenin haritasına bakınca…
Yerel seçimler için bir şey söylemeye gerek yok diyorum çünkü 30 Martta Koçta doğan Yeniay varken, İktidarda “değişim ve yenilik” zamanı gelmiş zaten diyorum.
Daha önceki bir tahminimi de hatırlatayım, bu sene “erken seçim” olabilir demiştim..
Yani, Koç Yeniayı bırakın yerel seçimleri, iktidarın değişim zamanının tetiklendiği zamana işaret ediyor!
Nisan yıldızlarının Koç Yeniayı değişim sever Uranüs’le birleşince, gençler, halk ve ülkenin yönetimine karşı çıkan tüm kesimler sokakta yine diyorum!
Nisan tehlikeli, can kaybı olmaması için sağduyu çok yüksek olmalı!
Siyasetçiler halkın can güvenliğini düşünüyorsa, sağduyulu olması gerekir. Her kim ki sağduyulu olmaz, o siyasetçi bunun bedelini öder.. Uranüs ve Plüton gibi bir yıldız ödetir..
Halkın can sağlığı iktidardan, siyasetten daha önemlidir!
Ülkemize ve bize hayırlı ve güzel bir seçim olsun dileklerimle…
Parlak şans yıldızı sizinle olsun..!

Astrolog Semavii

10 yorum:

 1. Kaleminizden bal damlamis :) Hadi bakalim insallah.

  YanıtlaSil
 2. Sadece, Sarıgülü değil rakibi 'Kadir Topbaşı' da değerlendirmeliydin. Ayrıca Sarıgül pekte barışçıl bir kişiliğe sahip gibi durmuyor. Bence bu ülkenin Lideri olacak kişi de o değil...

  YanıtlaSil
 3. Açıkçası Sarıgül'ün İstanbul'u kazanma olasılığını "sıfır" olarak görüyorum. Siyasi tercihlerinizin ve kişisel arzularınızın yorumlarınızı etkilediği çok açık.

  Tabiki belli ölçüde kişisel etkiler olacaktır yorumlarda, bu kaçınılmazdır.

  Fakat sizdeki biraz istediğiniz renkte gözlük takıp, olayları o açıdan yorumlamaya kaçmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen katılıyorum.Ayrıca sarıgül kaybeder ve dolayısı ile chp nin başına geçebilir.Sema hanım sizin yıldızlarda gördüğünüz sarıgülün kazanması bu olabilir ancak...

   Sil
  2. Sarıgül kazanırsa hamsi de kavağa çıkar..

   Sil
 4. Ben de Istanbul'un ay döngulerine baktigimda, bu defa Istanbul'u Akp'nin alamayacagi yönünde. Kim alir o zaman? Kadir Topbas'in en buyuk rakibi kim?

  YanıtlaSil
 5. sizin yorumlarinizin takipcisiyim ve hep dogru ciktigina sahit oldum. Bu sefer de Sarigul'un alacagindan emin oldum:)))

  YanıtlaSil
 6. SEMA HANIM TUTMADI .BENCE SİZ SİYASİ ASTROLOJİYİ BIRAKIN YA DA GÖZLÜKLERİ ÇIKARIP DAHA TARAFSIZ BAKMAYA ÇALIŞIN BÖYLESİ DAHA UYGUN OLUCAK SİZİN İÇİN. MESLEĞİNİZE YAZIK OLUYO.

  YanıtlaSil
 7. Sema Hanım'a da çok yüklenmemek lazım, kendisi astrolojiye gönül vermiş çok güzel bir insan. Ama siyasi görüşlerinin ışığında gönlünden geçenleri yorumlarına biraz fazla karıştırdığı da bir gerçek. Zannediyorum kendisi de bir özeleştiri yapacaktır zaten.

  YanıtlaSil
 8. URANUS ILK KOMUNIST BELEDIYEYI GETIRDI HAYIRLISI OLSUN :)

  YanıtlaSil