Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

29 Haziran 2014 Pazar

TÜRKİYE’YE ASTROLOJİK BAKIŞ (2014 AĞUSTOS)

TÜRKİYE’YE ASTROLOJİK BAKIŞ (2014 AĞUSTOS)

Yakın zamanda çok önemli yıldız transitleri gerçekleşecek.16-18 Temmuz, 3-5 Ağustos, 10-12 Ağustos ve 30-31 Ağustostaki transitler çok önemli.

Ayrıca 8 Ekimde Koç burcunda Ay Tutulması ve 24 Ekimde Akrep burcunda Güneş Tutulması gerçekleşecek.
24 Ekimdeki Akrep Güneş tutulması çok önemli ülke için, bu bir dönüm noktası yaşatır ülkeye.


Ekim ayındaki önemli transit olayları ayrı bir yazıda yazacağım.

Şimdi odak noktası olarak Ağustos ayını alıp, Ağustostaki olası gelişmelere dikkatimizi verelim derim.

AĞUSTOSTA TÜRKİYE

27 Temmuz 2014’de gerçekleşen Aslan Yeniayı Türkiye üzerinde çok önemli gelişmeler yaşatacak görünüyor.  

Aslan Yeniayının önemli bir özelliği var. 16 Temmuzda şans yıldızı Jüpiter’in Yengeçte 1 senelik yolculuğunun ardından Aslana girmesiyle beraber, akabinde 27 Temmuzda oluşan Yeniayda, Aslandaki Güneş’in Jüpiter’le birleşmesi, bu yeniaya “Jüpiteryen bir Yeniay” dedirtiyor.

Çok şanslı ve parlak bir yeniay olacağa benzer sözün özü.

Tabii bu parlaklık kime yarayacak bilemiyorum, tahminlerimi yaparım, gelişmelerle doğrusunu görürüz.
Görünen o ki, Aslan yeniayı tabiri caizse birini star misali veya kral misali parlatmaya niyetli.

Aslan yeniayının 2 olası etkisi var görünüyor, ya öyle ya böyle dedirten cinsten..

Birinci olası etkisi açıkçası bu Aslan yeniayının Türkiye’de iktidara yarayacağı yönünde, oldukça parlak ve önemli bir güç elde edebilir hükümet ve Erdoğan.

Bu Jüpiteryen Aslan Yeniayı Erdoğan’a hayal ettiklerini, beklediklerinin de ötesinde, ayağına getirebilir. Kendisinin bile bu kadar kolay olacağını beklemediği fırsatların birden önü açılır. Kapılar Cumhurbaşkanı olması için özetle ardına kadar açılabilir. Tartışılmaz bir güç haline gelebilir.

Bu 1.olasılık, ve ülkedeki gelişmeleri takip edince, olması olası durum gibi görünmekte.

Ama yıldızların ve hayatın sürprizleri ve mucizeleri bitmez…!

Bu bağlamda, gelelim ikinci olasılığa… Nedir bu olasılık derseniz…

Acaba, bu Jüpiteryen Aslan Yeniayı yepyeni ve “çok güçlü yeni bir lider” mi çıkartacak ortaya?..

Hani, bir star misali, kaçınılmaz bir şekilde çok büyük ve güçlü bir lider enerjisiyle birden ortaya, er meydanına yeni bir Lider mi çıkacak dedirten bir yanı da var.  

Herkesin “waav, bu galiba Türkiye’nin yeni Lideri olacağa benzer, kaçınılmaz bir güç olarak görünüyor.. Kesin ülkenin yeni lideri bu!” dedirten bir kişi çıkarsa hiç şaşmayalım derim.

Hatta yeni bir parti ve yeni bir oluşumla beraber çıkabilir bu kişi diyebilirim.

Bu arada, yine bana kızanlar veya çok iyimsersin diyenler olabilir. Yanlı davranıyorsun, yıldızları kendi fikrine göre yönlendiriyorsun diyenler olabilir. Bakın, bunu yapmamaya çalıştığımın örneği; yukarıda yazdım, star gibi büyüyen ve yükselen Erdoğan da olabilir dedim, tarafsızca yazdım.

Öte yandan, bunu da belirtmeden geçemeyeceğim; bu yıldızlar öyle güçlü ki, ayrıca “yeni”ye işaret eden, “yeni doğan lider” dedirten noktaları da var yıldızların, ondan dolayı bu “yeni lider” olasılığını da göz önüne almak zorunda ve ona göre tahminlerimi yapmak zorundayım. Belki bildiğimiz biridir ama star misali güçlü çıkışını, lider olarak yükselişini ve parlamasını görürüz.

Ağustos başında her şey belli olur. Ya benim ilk olası dediğim durum gerçekleşir, gerçekleştiğini yaşayarak görürüz, o zaman 2.olası tahminimi çöpe atarız ya da Ağustosta bu yeni lider bir star gibi sahneye çıkar ve hepimizi şaşırtır, böylece 2.olasılık gerçeğe dönüşür.

Ağustos ayının ortası yok. Sahne birinin! Ama bu kim, hep beraber göreceğiz.

Yeni lider çıkarsa, kanımca bu yeni parti kurarak çıkabilir, ama öncesinde ama akabinde.

CHP veya MHP’nin ya da BDP’nin desteklediği biri mi, bunların içinden biri mi diye bakınca, gördüğüm o ki, bu başka biri gibi geliyor. Desteği bilemem ama bu ayrı bir kişi gibi geliyor bana.

Aslan burcunda oluşan yıldız oluşumu ve akabinde Ekimde zirveye ulaşacak Akrep Satürn transiti ve ayrıca tutulmalar vs derken, ülkeyi siyasetle, ülke yönetimiyle ilgili bir “yeni”nin beklediği kesin. Yeni bir süreç, yeni bir dönem, yeni bir siyasi değişim var.

Ama bu yeni acaba Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması ve bundan dolayı AKP’nin yeni bir hükümet başkanı ve Başbakan’la yönetilmesi şeklinde, yani AKP’deki değişimlerin getirdiği bir İktidar değişimi mi yoksa, bambaşka, yepyeni bir Liderin ve siyasi oluşumun mevcut iktidarı yerinden oynatıp, AKP’yi devirip yeni bir Lider ve yeni bir Partinin geçmesi şeklinde bir İktidar değişimi mi olacak, hep beraber göreceğiz.

Bu bakımdan, özetlersek;

Ağustos “Lider”i belli eder.
Ekim ve Kasım “yeni İktidarı” belli eder.

Daha önce siyasi Astrolojik tahminlerimi okuyanlar bilir. Ben Ekim-Kasımda bir “İktidar değişimi” bekliyorum diyordum epey zamandır ve bu değişimin “yeni bir İktidarı” başa geçireceğini söylüyordum.

Bakalım, AKP mi yenilenip yeniden iktidara geçecek, yoksa yepyeni bir lider ve yeni bir parti mi iktidara geçecek, göreceğiz hep beraber.

Gelelim Ağustos ayının diğer önemli transit etkilerine..

Türkiye’nin 2014 yıllık haritasında gördüğüm ve biraz endişe ettiğim bir yıldız açı kalıbından bahsedeyim.
2014 Ekimde etkisi fiilen başlayacak olan Türkiye’nin 2014 yıllık haritasında, Mars, Ay ve Plüton Oğlakta 6.evde, üstelik Mars ve Plüton Ay’ı fena halde aralarına almışlar, sıkıştırmaktalar. Bu ülke için ve özellikle de halk için iyi bir şey değil. Aslında bence ülke yönetimi için de iyi değil.

Bu yıldızların 6.evdeki pozisyonları bana, ülke acaba bir doğal felaketle mi müzdarip olacak  yoksa, siyasi bir baskı ortamıyla mı, hatta bir savaş riski ile mi diye düşünmekteyim. Özellikle, sınırı zorlayan, sınırda savaş ortamı yaratan bir olayla mı?..

Bu bakımdan, Ekim ayı ve Kasım ayı önemli ve dikkat edilmesi gereken aylar.

Ancak ondan daha önce dikkat edilmesi gereken zamanlar var, hem de Ağustosta.

26 Temmuz, 3-5 Ağustos, 10-12 Ağustos ve 31 Ağustos-1 Eylül günleri yer yer oldukça sert transit açılar oluşmakta. Bu günlerde, deprem gibi, yangın gibi doğal felaketlere ve patlama yaratacak tehlikeli durumlara karşı dikkat etmek ve önlem almak gerekir derim. Tabii Ekim de bu bakımdan önemli dikkat edilmesi gereken zaman. 

Ağustos ülkemiz ve dünya bağlamında, önemli bir starın, önemli bir sanatçının da gündemi oluşturacağını gösteriyor. İnşallah iyi bir haber vesilesiyle gündeme oturur.

Özellikle sabit burçtan dünya veya ülkemizdeki starları.. Boğa, Akrep, Aslan ve Kova. Önemli bir çıkış da yapabilir bir star, sağlık sorunu ile de gündeme gelebilir. Hayırlı ve olumlusunu dileyelim.

16 Temmuzda da önemli bir transit var, Mars Terazide 25 dereceye varıp, Ay tutulmasının derecesine varıyor, ülkenin Satürn ve Merkür’ü üzerine gelerek, transit kuzey ay düğümü ile kavuşum yapıyor. Bu da önemli bir gelişmenin işareti. Bu ya bir asker ya da siyasi bir liderle alakalı gelişme görünüyor olasılıkla. Güneş kare açı yapıyor Yengeçte bu açı kalıbına.. Açıkçası bu da sert bir açı diyebilirim.

Öte yandan aynı gün güzel büyük bir üçgen açı da mevcut, Güneş Yengeç, Ay Balık ve natal Akrep Jüpiter arasında.

16 Temmuz yıldızları özetle, kritik bir konunun olumlu bir şekilde sonuçlanacağını, güzel bir sonuca kavuşacağını gösteriyor. Veya hakkın yerini bulacağını gösteriyor. Bakalım ne üzerine bu.. Aklıma Kenan Evren’le ilgili gelişme geliyor ama yanılabilirim, başka biri de olabilir..

Tabii aynı yıldızları iktidarı da ilgilendiren yıldızları olunca, onlar için de önemli gündem oluşturur aynı günler.

2014 ve 2015 Türkiye yıllık haritalarına bakınca, hiç iyi görmüyorum ülkenin durumunu açıkçası. Siyasetçilerin bile tutuklanabileceği önemli kaos, kavga ortamı bizi bekliyor gibi geliyor bana. Gördüğüm tablo iç açıcı degil, inşallah yanılırım..

Erdoğan hala başta olursa eğer, 2015’de hem sağlığına hem güvenliğine dikkat etmesi gerekir. 2015 Türkiye yıllık haritasında Satürn Yay burcunda, ayrıca Başak-Balık aksında toplanmış durumda yıldızlar 6-12.ev aksında…

Parlak şans yıldızı ülkemizi ve halkı korusun dileklerimle.


Astrolog Semavii 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder