Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

3 Temmuz 2014 Perşembe

Astrolojik Açıdan 2014 Temmuz-2015 Ağustos Arasında Ekonomik, Siyasal ve Sosyal İklim

Astrolojik Açıdan 2014 Temmuz-2015 Ağustos Arasında Ekonomik, Siyasal ve Sosyal İklim

2008’de başlayan ve 2012’de iyice belirginleşen global süreçte, ağır top yıldızlardan transit Uranüs ve Plüton’ün keskin açıları tüm dünyada ekonomik, siyasal ve sivil çalkantılar yaratarak dünyanın yeni bir ekonomik, siyasal ve sosyal iklime girdiğini anlatırken, geçici önlemler ve bildik yollardan devam etmenin mümkün olmayacağını yaşayarak göreceğiz sanırım.Gerçekten dünya “Yeni bir Dünya” düzenine girmenin doğum sancılarını çekmekte tam da bu aralarda. Bundan dolayı, siyasette olduğu gibi ekonomide de geçici ve ezber yöntemler işe yaramayacaktır.
Tablonun gerisinde bu durumun altını çizdikten sonra, özelde 2014’de altın ve ekonominin seyri ne yönde olacak diye bakalım şimdi.

Altının Durumu ve Ekonomi -2014

Finansal Astrolojide altın ve diğer madenler genel itibariyle Satürn etkisindedir. Ancak özelde altın ve borsa Aslan burcu ve Güneş’in yönetimindedir.

Ekonomi hususunda Astrolojik açıdan dikkate almamız gereken diğer yıldızlar ise Jüpiter ve Venüs’tür. Jüpiter her türlü büyümeden sorumludur; ekonomik kalkınma, büyük ticaret girişimleri ve anlaşmaları, büyük meblağ parasal kaynaklar, büyük şirketlerin kazançları ve iflasları, enflasyon vs Jüpiter’in etkisindedir. Venüs ise genel anlamda parayı ve ekonomiyi yöneten gezegendir.

2014 Yılı Altının “Altın Yılı” Olabilir! 

Bir yılı Finansal Astroloji cephesinden değerlendirirken yıl içinde yukarıda bahsettiğim yıldızların transit seyirleri önem taşır.

16 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçen Jüpiter altın fiyatlarını birden yükseltebilir. Altının büyük değer kazandığı bir yıl olabilir yeniden.

Jüpiter’in Aslan burcunda kalacağı 2014 Temmuz-2015 Ağustos dönemi altının çok değer kazanacağını bir dönem olmaya aday.

2014 yılı içerisinde, Koç’ta gezen transit Uranüs’ün ve diğer bir ateş grubu burcu Yay’da bulunan Mars’ın Aslan’daki Jüpiter’e olumlu destek açı yaptığı 13 Eylül-26 Ekim arası altın fiyatlarının en yüksek seyirde olacağı günlere işaret ediyor görünüyor.

Aslan’daki Jüpiter ile Koç’taki Uranüs arasında 2014 Temmuz ikinci yarısında yıl sonuna kadar olan süre sadece altın değil, borsanın da hareketleneceğini ve genel itibariyle karlı olacağını söylemektedir.

2014 Ağustos-Eylül arası ise çok riskli ama bir o kadar süper bir dönem olabilir. Büyük iflaslar ile büyük kazançların yaşandığı çok çalkantılı bir zaman dilimi. Bir anda altının değerli yatırıma hızla dönüştüğü zamanlar da olabilir.

Siyasette ve Ekonomide roller değişiyor!

Jüpiter Aslan’dayken 16 Temmuz 2014-Ağustos 2015 arasında Büyük şirketler el değiştirebilir, miras vari başka bir ele devredilebilir.

Bunun haricinde, yeni şirketler dünyada söz sahibi olabilir, başarılarıyla büyük şirketlerin yanında yerlerini alabilirler.

Aynı dönemde ayrıca dünya genelinde Hükümetlerin değişimine, yeni siyasi şahsiyetlerin dünya sahnesinde başrol almasına işaret ediyor.


Astrolog Semavii

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder