Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

5 Ekim 2014 Pazar

Türkiye ve Dünya’nın Yakın Geleceği Üzerine Astrolojik Analiz (2014-2015)

Türkiye ve Dünya’nın Yakın Geleceği Üzerine Astrolojik Analiz (2014-2015)


2014 Ekim ayı iki önemli tutulmaya sahne olacak;
1)      8 Ekimde 15 derece Koçta Ay tutulması.
2)      24 Ekimde 0 derece Akrep burcunda Güneş tutulması.


Ay tutulması sırasında, 15 derece Ay Koçta iken, Güneş 15 derece Terazide olacak. Ay ile Uranüs kavuşum açısında olurken, Venüs de Güneş ile kavuşumda.
Akrep Güneş tutulması sırasında, 0 derece ile Güneş, Ay ve Venüs tam (partil) kavuşum açısında olacak.
Her iki tutulma da ülkemizi yakından ilgilendiriyor çünkü tutuldukları burçlar ülkemizin doğum haritasındaki yıldızlarla yakın açısal ilişkide.
Bu arada bilmeyen için söyleyim; Türkiye’nin burcu Akrep, Yükseleni Yengeç.
Tutulma zamanlarında, Marsın 6.evde olması önemli.
6.ev çalışanlar, sağlık, işçi örgütleri, asker, polis ve bürokrasiyle ilgi evdir.
Mars Yayda 6.evde iken, Meclisten “tezkere” kararı çıkarıldı. 11.ev Meclisi temsil eden ev ve Koç burcu yönetiyor 11.evi, Koçun yöneticisi Marsın 6.evde olması da, asker ve orduyu vs ilgilendiren yasal bir kararın çıkmasını tetiklemiş görünüyor.
6.ev ayrıca 7.eve yakındır, dış ülkeler, sınır ülkeleri, sınır, açık düşmanlar evine. Yani, sınırımızda savaş kararı alındı resmen!
Yay burcundaki Marsın, retro Merkürün pozisyonu, sınırda savaşın kısa süreceğini söylemekte. Ancak bu savaşla biter mi iş, orası belli değil.
Öte yandan, Merkürün yeniden Terazi burcuna dönecek olması ve retro harekette olması, savaş planlarının önceden yapıldığını, senaryonun önceden planlandığını göstermekte.
7-8 Ekim sınırda savaşın en şiddetli zamanları olabilir. Hatta savaşla ilgili en büyük senaryonun devreye konduğu zaman o günler diyebilirim.
ABD’nin doğum haritası üzerinden 8 Ekim tutulmasına baktığımda, ABD planlarını çoktan yapmış ve tetiğe 7-8 Ekimde basacak gibi.
7-8 Ekimde ateşleyeceği savaş planı var.. Göreceğiz hep beraber bu günlerde ABD’nin gerçek niyetini..!
Ay tutulması ABD’nin savaş kararıyla gerçek niyetini ortaya çıkaracaktır. Savaşmakla niyetinin İŞİD’i bitirmek mi, yoksa İŞİD bahane Suriye’ye ve dolaylı olarak İran’a saldırmak şahane mi belli olacak..
Ay tutulmaları “içten gelen veya perde arkasında yaşanan duyguları” ve “gerçek saklı niyetleri” su yüzüne çıkarır.  
ABD’nin de niyeti ortaya çıkacak bu tutulma etkisiyle.
Tabii beraberinde Türkiye’nin de gerçek niyetini su yüzüne çıkaracaktır.
Yani ay tutulması dünyanın ve halkın “neyle, nasıl bir senaryoyla karşı karşıya bırakıldığını” gösterecek..
8 Ekim tutulma zamanında Ateş grubunda büyük bir üçgen oluşacak, Ay, Uranüs, Mars, Jüpiter arasında. Bu da planların rahat işleyeceğini, engelsiz bir şekilde eyleme döküleceğini gösterir.
Öte yandan, Türkiye için kritik bir risk var gibi görünüyor. 23-26 Ekim ve 6-8 Kasım civarı, ülkeye sızan, ülke içinde Reyhanlı benzeri bombalı bir olay olması konusunda dikkatli olmak gerekir derim.
Yakın geleceğe başka astrolojik teknikler ışığında bakalım şimdi…
2014 Ekim-2015 Ekim arasında Türkiye Profeksiyon’a göre 8.evini yaşayacak.
8.ev “her türlü krizler, ekonomik kriz, sosyal ve yaşamsal konularda krizler, gizli düşmanlıklar, vergi, sigorta, hazine vs” evidir. Ayrıca entrikalar, suikastler, kayıplar ve ölüm konusunu içerir.
Bu sene iyi bir seneye girmiyoruz maalesef.
8.ev ve profeksiyon haritasını, doğum haritası ve transit yıldızlar ışığında incelediğimde ortaya çıkan olasılıklar;
Ekonomi ile ilgili çalkantılar, ekonomik kriz, vergiler konusunda problemler, gerek halkın vergi veya devlete borçları ülkeyi ilgilendiren önemli konu haline gelebilecek. Ayrıca devletin iç-dış borcu konusunda krizler yaşanabilecek. Ekonominin çalkanacağı ve ekonomik krizlerin yaşanacağı zamanlar özetle.
Zaten transit Satürn 25 Aralıkta Yay burcuna girdikten sonra, ülkeyi ekonomik kriz bekler demiştim, daha önceki astrolojik makalemde ve twiterde yazdığım tahminler arasında. Şimdi, profeksiyon haritasında 8.evi yaşayacağımızı da görünce, bu tahminim daha güçlendiğini görmekteyim. Umarım yanılırım diyorum ama görünen o ki, durum pek parlak değil.
8.ev kayıplar getirmek riskine sahip bir evdir. Doğal afetler veya halk protestoları gibi eylemler sırasında insanların ölmesi, halkı üzen ölümlerin gerçekleşmesi riski vardır.
Aralık ve Ocakta suikast olayına karşı dikkat etmek gerekir derim.
24 Ekim güneş tutulması, 2014-15 profeksiyon haritasında 8.ev Kovanın yükselmesi, vs hepsini bir araya getirdiğimde, ülke önemli bir kişinin kaybını yaşayabilir diye görmekteyim. Bu iktidar, yönetim veya siyasetin önemli kulvarında bulunan biri olabilir.
Ülke içinde terörist faaliyetler konusunda, Kasım ve Aralık önemli. Ayrıca Şubat ve Mart önemli.
Doğal afetler konusunda, özellikle deprem konusunda dikkat edilmesi gereken zamanlar, bu ay yani Ekim, Kasım 2014, 2015 Şubat, Mart, Temmuz ve Ağustos önemli görünüyor.
Özellikle deprem konusunda dikkat edilmesi gereken zaman dilimi olarak, bu ay Ekim, Şubat ve Mart ve Ağustos öne çıkıyor.   
Ekim ayı çok önemli ve zor bir ay görünüyor. Adeta tüm yıla damgasını vuracak olaylara gebe görünüyor.
Uyarmıştım ülkeyi savaş riski konusunda 2009’dan beri yazdığım astrolojik makalelerimde, şimdi savaş riski geldi çattı resmen.
2014 Türkiye yıllık güneş dönüş haritasında, Oğlaktaki Mars, Ay ve Plütonun pozisyonu hiç parlak değil, savaş demek resmen sınırda.
Aynı zamanda 2014-15 yıllık haritada gördüğüm bir şey daha var, polis devleti resmen eyleme dökülüyor, somutlaşıyor adeta.
Halkın üzerindeki baskının iyice artacağı bir yıl olacak. Halk resmen sıkılmış portakala dönecek adeta.
Öte yandan, 2015 yıllık haritasına baktığımda, bu sefer siyasiler için parlak olmayan zamanlar başlıyor. Aslında siyasiler için de 2014 de pek parlak değil… Ama somut olarak bunun görüldüğü zamanlar 2015’e denk gelecek.
Ülkede iktidarı çalkalandıracak önemli yıldız transitleri var önümüzdeki 1 yıl içinde. İktidarın kalıcı olduğunu düşünmüyorum. 2014-15 yıldızları bu iktidarı değiştirir. Bu aydan, Ekimden itibaren bu bakımdan olayların somut olarak giderek tetikleneceğini tahmin ediyorum.
Ben açıkcası Ekim ve Kasımda iktidarı ilgilendiren önemli bir olay bekliyorum. İktidarı ilgilendiren ve çalkalandıran..
Erdoğan’a gelirsek… Onu ilgilendiriyor 2014-2015 yıldızları ilk başta zaten.. Bu sene Ekim, Kasım, Ocak, Şubat ve Ağustos onun için önemli ve kritik dönüm noktaları görünüyor.
Ekim sonları ve 6-10 Kasım arası, 25 Aralık civarı, Ocak ikinci yarısı sağlığıyla ilgili gelişmelere ve yönetimiyle ilgili krizlere maruz kalabilir.
Halk isyanı çıkar mı, yani, 2.bir Gezi olayı çıkar mı, diye baktığımda, çıkabilir diye görüyorum. Bu bakımdan, 2014-15 profeksiyon haritasında, özellikle Şubat-Mart-Nisan ve Haziran öne çıkıyor. Ancak daha öncesinde, bu ayki 24 Ekim Güneş tutulması da bir halk isyanı patlatma enerjisine sahip görünüyor. Bu ay halk patlarsa şaşırmam.
Aralıkta üniversiteler hareketlenebilir, sokağa dökülebilir.
24 Ekimdeki Güneş tutulmasında, Venüs önemli bir açıda, ünlü ve sevilen bir kadının sağlığı üzebilir halkı. Hayati riski olabilir, inş iyileşir.
Bu arada, Venüs kadınlar ve kız çocuklarını da ilgilendiren bir yıldız. Belki de, kız çocuklarının türbanla okula gönderilmesi olayı patlak verecek ekimde.. Halk sessiz kalıyor görünüyor ama birden patlayabilir de.
Öte yandan, baktığımda, 24 Ekim tutulmasına ve 2014-15 prof. haritasına, Venüs ülke haritasında ayrıca, başlangıç-bitişleri temsil eden evi yönetiyor, ayrıca, ülke güvenliğini, vatanı yöneten yıldız. Bu bakımdan baktığımda, ülkede halkın sevdiği bir siyasetçinin hayati riskine de işaret edebilir. Yani bir kadın değil, belli kesimce sevilen bir siyasetçiye de işaret etmekte aynı zamanda. Ve profeksiyon haritasının Akrep şironu natal Akrep Venüsle partil kavuşumda, bu bir sağlık konusu olsa gerek diyor. Önemli bir siyasetçinin sağlığı risk altında olabilir..
Aklıma eski siyasetçilerden Demirel geliyor, bir de mevcut siyasetçi Erdoğan geliyor.
Öte yandan, Erdoğan’ın sağlığı ve yönetiminin 25 Aralıktan sonraki transit Satürn Yaydan itibaren sert etkileneceğini tahmin ediyorum. Ve 2015 ikinci yarıda transit Jüpiter Başakın dönüm noktası olduğu tahmin ediyorum.
Bir de Evren var.. Yengeç burcu olarak, 26 Ekimden sonraki Oğlak Mars transitinden sert etkilenebilir.
Parlak şeyler yazamadım çünkü zor bir yıldayız. Öte yandan, 24 Ekimdeki Güneş tutulması “bir dönemi kapatan” olayların tetiklendiği zamana işaret etmekte. Koca bir dönemin sayfası kapanıyor.. Yeni sayfa açılacak… Bunun için, yıldızlar harıl harıl ülkeyi sert ve somut olayların içine çekiyor. Sözün bittiği eylemin devrede olduğu zamanlar. Son kozlar oynanıyor adeta… Haydi hayırlısı..
Bu arada, 8 Ekimdeki Ay tutulması Rusya Devlet başkanını da öne çıkaracak görünüyor… Putin önemli bir aktör olarak damgasını vurarak, şaşırtabilir dünyayı…
Halk için ülkemiz için dünya için hayırlı gelişmeler olsun dileklerimle.
Astrolog Semavii

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder