Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

19 Mart 2015 Perşembe

20 MART 2015 BALIKTA GÜNEŞ TUTULMASININ TÜRKİYE VE BURÇLARA ETKİLERİ

20 MART 2015 BALIKTA GÜNEŞ TUTULMASI
Türkiye’ye Etkileri ve Burçlara Etkileri
Öncelikle Balıkta Güneş tutulması anının haritasını çıkardıktan sonra, haritayı genel bir incelemeye tabii tutayım.İstanbul’a göre çıkardığım tutulma haritasında, Yükselen 11,5 dereceyle Yengeç. 11,5 derece Sirius sabit yıldızına yakın bir derecede, kavuşumda sayılmaz astrolojik kurala göre, ama Ankara’ya göre çıkarılan haritada 13,5 derece Yengeç yükseliyor, bu tam olarak Sirius sabit yıldızının üzerinde demektir.
Bu arada, merak edip Amerika’ya göre de çıkardım tutulma haritasını, Kova yükseliyor ve Balık Güneş 2.evde… Galiba, ABD’de bir ekonomik çalkantı cereyan edecek.. Piyasalar sallanacak anlaşılan. Balık yöneticilerinden transit Jüpiterin Aslan’da olduğunu hatırlarsak, bu çok da ihtimal dışı değil, piyasaları dalgalandıran bir olay var demek ki..
Türkiye’ye dönersek…
Kürt konusu, özgürlük talepleri gündemin 1.maddesi olacak görünüyor kanımca.
Bu tutulma haritası bana en son yapılan evet-hayır seçimi yapılan seçimleri hatırlattı. O günün yıldızlarıyla benzerlik içermekte… Daha doğrusu bağlantıları var.. O dönemde Kürtlere vaat edilenler neyse, bu tutulma döneminde ortaya çıkabilir, yapılan görüşmeler, verilen sözler vs herneyse, bunlar gündeme taşınıp tartışılabilir. O dönemde verilen sözler kamuoyuna çıkarılabilir, ifşa edilebilir.. Bunlardan bazısı tartışma konusu olabilir..
Bu konuda ülke yönetimi bir karara varabilir ancak Güneşin 29 derece olması, önce meselenin iyi ortaya konması, eksiklerin iyi değerlendirilip somut ve sağlıklı bir sonuca varılması gerektiğini vurguluyor, 29 derece Güneş aksi taktirde, verilen sözler, alınan kararların boşa gideceğine, bu kararlardan vazgeçilmesi durumda ise, ciddi bir kaos yaşanabileceğine işaret ediyor.
Sonbaharda, transit Jüpiter’in Başak’a geçmesiyle birlikte, Eylül ve Ekimde Mars, Venüs, Jüpiter’in kavuşum yaptığı stelyum açının Balıktaki Neptün ve Kiron’a karşıt açısında, Güneş tutulması zamanda yapılan yanlışların, verilen sağlam olmayan ve sağlıksız kararlardan vazgeçilmesinin bedelinin ülkede ciddi bir kaos durumu yaratacağının, hatta sıkıyönetim tarzı önlemlere bile başvurulmak durumuna kalınmak zorunda olunabileceğinin işaretlerini veriyor gibi.
Yani, durum öyle bir noktaya gelebilir ki, yapılan ciddi hatalar hükümet bile düşürebilir… Bu yönetim belki başka konulardan kurtardı kendini ama bu Kürt konusunda ciddi hatalar yaparsa, kendini kurtaramayabilir dedirten bir Güneş tutulması ile karşı karşıyayız gibi görünüyor bana göre…
Bu arada, Kürt konusu ve Öcalan’ın serbest bırakılması düşüncesine dair tartışmalar Nisan’da gerçekleşecek Terazi Ay tutulmasında daha da hareketlenebilir..
4 Nisanda Terazideki Ay tutulması ayrıca hukuksal bir konuda çalkantı, tartışma patlatır ülke gündeminde.
Türkiye’yi dünyanın gündemine oturtan bir olay olabilir tutulmanın etkisinde.. Bu kanımca Kürt konusuyla ilgili flaş bir gündem olsa gerek.
Türkiye haritasıyla karşılaştırdığımızda Güneş tutulması anı haritasını…
Bu arada, Türkiye haritasında Plüton 12,5 derecede… Sirius sabit yıldızının üzerinde… Çok enteresan bir şey bu… Bu ülkenin kuruluş tarihi gerçekten ruhsal açıdan da çok özel bir durum içermekte… Misyonu olan bir ülke..
Sonbaharda AKP’yi zor zamanlar bekliyor…
Güneşin tutulduğu 29 derecede Sheat sabit yıldızı var. Bu bir sanatçıyı parlatır. Bir yazar olabilir veya müzisyen. Dünyada yaptığı bir eseri patlatır.
Öte yandan, sheat sabit yıldızının negatif yanları da vardır. Sel, baskın, patlama gibi toplu ölümleri tetikleyen doğa olayları ve felaketleri de içermektedir. Uranüs, Mars Koçta, bu bir uçak kazası riski verebilir.
Sheat sabit yıldızı psikolojik sorunlara da işaret ediyor… Ünlü birinin psikolojik sorunu gündeme gelirse şaşırmam…
Şimdi Balıkta Güneş tutulmasının burçlara etkilerini yazayım kısaca.
Koç için vazgeçmesi gereken bir konu olsa gerek tutulma etkisi, onu bir şeyden vazgeçirecek görünüyor. Çünkü daha zamanı değil..! Her şeyin bir zamanı var, beklemek ve konuyu yeniden değerlendirmek iyi olacaktır. Nisanda Merkür burcunuza girdikten sonra, söz de inisiyatif de nihayet sizde olacaktır, muğlak konular netlik kazanacaktır. Gereksiz endişelerden sıyrılın. Agresif veya telaşlı olmayın evde, yolda vs sakarlığa dikkat edin. Balık grip gibi sağlık konusuna da dikkat etmek gerektiğini söylüyor.
Boğa için tutulma bir dilek, bir isteğiyle ilgili gelişme getirebilir. Bir sorunu geride bırakmak için öncelikle vizyonunu netleştirmesi gerekir. Vizyonu netleştirecektir yaşayacağı gelişmelerin ardından Boğalar, bu da onu bir dileğine götürecek adımları attıracaktır. Acele kararlar iş veya işbirliğini boşa çıkarabilir.. Sabır ve ne istediğini net bilmek lazım! İlişki ve aşk konusunda netlik ancak Nisanda olabilecektir. Venüs burcunuzda, cazibenizi artırırken, birilerini ikna etmeniz zor olmayacaktır. Ancak tutulmanın sağı solu belli olmayan etkisini de dikkate alıp, acele adımlar atmayın.
İkizlerin kariyer evinde gerçekleşecek tutulma. Bir konuda kendini boşa kürek çekmiş hissedebilir. Ancak olaya yanlış yerden bakıyorlar, Nisanı beklesinler derim, doğru analiz ve doğru karar vermek için. Bir diğer ihtimal ise, evet, boşuna zaman kaybettiği bir şeyden vazçmesi, Nisanda kendisi için güzel bir fırsatın doğması mümkün. Hatta tutulmanın hemen arkasından gerçekleşecek olaylar size bazı kapılar açacaktır.. Yeni veyahut doğru ufuk belirecektir karşıdan.
Yengeçler uzaklar, düşünceler, resmi işler, aile, planlarla kafanız meşgul. Resmi bir konuda daha farklı bir çözüm bulmak gerekebilecek. Bir konuda da son anda nihayet beklediğiniz şey gerçekleşebilir. İstediğinizin olması için bir düşünce, bir tutumdan vazgeçmeniz gerek. Olaylar sizi değiştirmeye niyetli. Başkalarına veya koşullara göre karar vermek nafile. Düşüncelerinize hep bir destek arama alışkanlığını bırakın, kendiniz karar verin, o zaman doğru şeyler gerçekleşmeye başlayacaktır. Nisan bir konuda size olumlu bir sonuç getirecektir. Bu arada, sizin de düşünce kalıplarınızı kırmanızın zamanı gelmiş. Balık Güneş tutulması “farklı” hatta “tersini” düşün bir de diyor..
Aslanların yatırım, borç ve ortak işler evinde gerçekleşecek. Artık kendilerine yük olan, gereksiz olan bir şeyden kurtulmanın zamanı gelmiş. Aksi takdirde, maddi-manevi yükü artmaya başlar. İnat etmeyin, gereksiz şeyleri hayatınızdan ayıklayın ve yeniliğe açılın. Bunun arkasından derin bir oh çekeceksiniz. Bir yatırım konusunda dost kişilere danışın derim, sağlıklı karar için sağlıklı düşünmek gerek, Nisandan önce sizin doğru karar vermeniz kolay olmayabilir. Ya Nisanı bekleyin, ya da bir dosta, bir bilene danışın. Bir aşk giderek alevlenebilir..
Başaklar Güneş tutulması zıt burcunuzda gerçekleşecek. Çevrenizde nerde ne yaptığını bilmez varsa, toplanabilir.. Ya da siz böyle hissedebilirsiniz.. Bunabilirsiniz çevrenizden, bir ayıklama zamanı gelmiş olabilir.. Ancak öncelikle sizin akıntıya kürek çekip çekmediğinizi bir sorgulamak gerek. Bu çevreyi siz edindiniz, değil mi? Sorunu dışarıda değil, önce kendinizde arayın, ondan sonra her şey netleşecektir. Bir kaza, sakarlık olayına dikkat edelim derim. Parasal açıdan çabalarınız sonuç vermeye başlayacaktır. İlişki hayatınız Nisanda olumlu gelişmelere gebe olabilir ama ondan önce duygusal kaostan kurtulmak için kendinizi atın dışarı, dolaşın sahilde, kafanızı dağıtın vs.
Teraziler için Nisanda çalacak çanların öncesinde bu Güneş tutulması bir ön haberci olabilir.. Nisanda burcunuzda tutulacak Ay sizi hangi konuda harekete geçirecekse, onun öncesi olaylar vuku bulacaktır.. İlişkiler hayatınızı meşgul ederken epeydir, hala yıldızların sizden beklediği değişimi gerçekleştiremediyseniz, dış olayların etkisinde değişimi kabul etmek zorunda kalırsınız. Tutulma sağlık, sigorta, çalışma evinizde gerçekleşecek. Sağlığa özen lütfen. Ayrıca iş koşullarında dağınıklık, belirsizlik, işte sorumluluklar konusunda insanlarla tartışma bir yere vardırmaz sizi. Doğru insanlarla çalışmadıktan sonra veya siz sorumluluk alanınızı doğru tanımlamadıktan sonra.. Önce bunları bir netleştirin derim.
Akrepler Güneş tutulması aşk, şans, çocuk, girişim evinizde. Bir şansınız deneyim derim şans oyunlarında. Kalp, grip, virütük, alejrik konulara dikkat edin. Kalbinize iyi bakın. Ayrıca panik, telaş sizi yorabilir. Sakin, esnek olmak gerekir. Yakınlarınızla veya arkadaşlarınızla yaptığınız bir iş, bir projede eksikleri görmek gerekir. Yeni bir iş veya girişim güzel görünüyor, ancak zamanlama önemli. Erken başlamak doğru olmaz, doğru zamanı Nisan ayı derim. İlişkiler konusunda, karşı tarafı dinlemek gerekir derim. Bir kovalamaca var gibi.. Sizin de ilişki hayatınız Nisanda ancak netlik kazanır gibi görünüyor.. Duygularınız değişiyor.. Kendinizde yeni şeyler keşfedeceksiniz, eskiden başka hissederken, şimdi başka duygusal bir yapıda olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz..
Yaylar Güneş tutulması, aile, kök ve başlangıçlar, bitişler evinizde gerçekleşecek. Kullanılmış çamaşırlarınızı atın yenisini alın!.. Bu iyi bir slogan olabilir sizin için. Transit Satürnün burcunuza girmesiyle birlikte, kendinizi, hayatınızı ve amaçlarınızı, yeniden inşa etme zamanındayken, bu tutulma gereksiz, artık size faydası olmayan düşünce ve inanç kalıplarınızı attıracaktır. Gerek özel hayatınızda gerekse iş hayatınızda, bazı insan tiplerinden uzak durmanın zamanı gelmiş. Kafanızda bir plan veya düşünce var.. Güneş tutulması işte, bu düşünceyi eyleme dökmeden önce alacağınız ders ve yaşayacağınız önemli deneyimleri önünüze getirecektir. Ondan sonra kararınızı vermek kolay olacaktır. Kendinizi keşfetme zamanı! Bunun için düşünce ve inanç kalıplarınızı atın, ezberleriniz bozulacak..!
Oğlaklar tutulma sizin de gündelik hayat planlarınızı değiştirebilir. Bir konuda yanılgı içindeyseniz, bunu anlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca, yanlış anlamalar, kırgınlıklar, yanlış iletişim sizi bir yere götürmez, bunu anlamanız lazım. Karşı tarafı dinleme, hatta anlama zamanı. Vizyoner olmak için güzel, ilhamlı enerjiler tepenizde, çok uçuk da olsa hayallerinizi, vizyonlarınızı not edin bir yere.. Hatta çevrenizi gözlemleyin, kendinizdeki eksikleri görmek, neye ihtiyacınızı olduğunu anlamak için değerli fikirler verecektir size. Eski yaşantı kalıbınızı değiştirecek yeni vizyoner işler sizi bekliyor..!
Kovalar Güneş tutulması para evinizde gerçekleşiyor. Bu parasal bir konuda ya yanlış bir karar üzerindesiniz demektir ya da tam tersi umudunuzu kestiğiniz bir parasal konu birden çözülebilir. Beklediğiniz hatta geleceğini beklemediğiniz bir para gelebilir mesela. İşlerinizi düzensizlikten çıkarıp netleştirmek gerekir. Size zaman kaybettiren işleri bir kenara koyun, somut ve doğru işlerle uğraşın. Nisandan itibaren gerçekleşecek Merkür-Satürn üçgeni, sizi bir imza, bir anlaşmaya sevk edecektir. Onun öncesinde tutulma enerjileri kafanızı karıştırabilir, acele etmeden çaba gösterin. Banka hesaplarınıza vs dikkat edin, bir hata vs olmasın.
Balıklar Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşecek. Bir konuda yüzdünüz yüzdünüz kuyruğuna geldiniz.. Böyle hissedebilirsiniz. Ancak şartlar öyle olmadığını gösterebilir size. Daha zamanı var bazı şeylerin dedirtebilir. Yanlış bir kararınız geri tepebilir.. Tutulma nerde hata yaptığınızı size gösterebilir. Ondan sonra daha net değerlendirebilirsiniz durumları. İş ve parayla ilgili bir konu Nisandan itibaren netleşir. Çevrenizdeki insanlara kulağınızı kapamış olabilirsiniz ancak siz de çok sağlıklı düşünemeyebilirsiniz.. Kafanızı karıştıran konularda dost kişilerin desteğini alın. Bir yetenek veya becerinizi keşfedebilirsiniz. Sağlığa dikkat edin bu arada.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle.

Astrolog Semavii

15 yorum:

 1. Merhabalar..
  Öncelikle bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesini sizden talep edeceğim;
  Siz de popüler siyasiye uyup Pkk ve Terör Sorununu Kürt Sorunu diye adlandırma hatasına düşmüşsünüz. Aksine pkk ve apo Kürtlerin temsilcisi filan değildir.
  En fazla bazı konulardan yoksun insanların duygularını sömüren ve onları galeyana getirenler olur.
  Sizden ricam "Kürt Sorunu" deyiminizi "Pkk sorunu" veya "Terör sorunu" olarak değiştirmeniz. Böylece yanlış bir genellemeden uzak durmuş olursunuz.
  -----
  Yazılarınızı/yorumlarınızı da daha sık görmek dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cevap yazdım kayboldu neyse tekrar edeyim. Ben de bu yazıyı yazarken ikilemde kaldım düşündüm Kürt sorunu tabiri bana da dogru bir tabir gelmiyor. onun için Kürt sorunu yerine Kürt konusu dedim.

   Sil
  2. Şimdi fark ettim bir yerde Kürt sorunu demişim. onu düzelteyim

   Sil
 2. Yazılarınızı takip ediyorum ve bir eleştiri yapma zamanı artık.Önemli gökyüzü olaylarında sürekli mevcut hükümet hep bir düşüşte hep bir halkın özgürlük vurgusu hep bir isyan vs tarzında ifadeler var.Burç yorumlarını ise artık üstün körü yaptığınızı düşünüyorum.Eskiden sayfa sayfa değerlendirmeler gelirken şimdi klasik ev vurgusu üzerinden yorumlar var ve hiç inandırıcı değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru tespitler yapmışsınız. Daha önce bende Sema Hanım'a sürekli kendi görüşlerine göre siyasi zorlama yorumlar yaptığını bir eleştiri olarak belirtmiştim başka bir başlıkta.

   Burç yorumlarının basitleştiği konusunda katılıyorum.

   Sil
 3. Kürt sorunu bile diyemiyorsaniz milliyetci(ırkçı) duygulariniz olabilir.

  YanıtlaSil
 4. Sema hanım ben sizi daha önceleri hep çok iyi ve başarı vadeden bir astrolog olarak görmüştüm hala daha öylesiniz ama artık şu politika ile uğraşmaktan ve mesleğinizi bunların altında ezilmekten kurtarın popülerlik endişesiyle sizde bazı medya astrologları gibi hükümet politika siyaset kaos denkleminden yararlanmaya çalışmayın siz sadece astrolojiyle ilgilenin bu size daha çok başarı getirecektir. İnanın böyle yorumlara girmeyen çok başarılı astrologlar var ve ben sizi de onların arasında görmek istiyorum böyle yaparak daha samimi ve tarafsız olacaksınız. Siyaset mi olabilir sevebilirsiniz ama bu özelde kalsın .Tarafsız olmanız lazım siyasi düşüncelerinizi astroloji maskesiyle okuyucularınıza empoze etmeye çalışıyor gibisiniz. Bu hiç seviyeli bir durum değil sizin için üzülen bir okuyucunuzun tavsiyesi olarak alın sizi daha samimi ve tarafsız görmek de bizim hakkımız ya da astrolojiyi özelde yapın siyasete atılın bu da bir fikir.

  YanıtlaSil
 5. Yine şahane bir yazi (hem siyasi hem burc analizleriniz) emeginize saglik.Takip ettigim baska astrologlar da var yalniz sizin oyle nokta atislariniz var ki inanilmaz! Bir kac cumleyle bile mesaji veriyorsunuz. Mesela y.akrep burcuyum 'bir kovalamaca var' demissiniz bu kdr olur diyorum:) 'karsi tarafi bir dinlemek gerekir','duygusal acidan eskisinden cok farkli dusunmeye basladignizi gozlemliyceksiniz' vs bunlar oyle dogru ki sanki d.haritam elinizdeymis de ona gore yorumlamissiniz hissine kapiliyorum.(her yorumunuz da) yalniz eskiden aylik burc yorumlariniz olurdu hani uzuun daha detayli sanirim artik yok keske yine olsa iyi calismalar

  YanıtlaSil
 6. ++son bir sey daha ucak kazasi olabilir demissiniz keske olmasaydi tabi ama tebrik ediyorum ongorunuz icin.

  YanıtlaSil
 7. Siyasi astroloji yorumlarımda manupulasyon var diyenlere bazen hak veriyorum. bir ara yıdlızları manupule ettiğimi fark edip geri çekildim. ama daha önceki siyasi astrolojik tahminlerimde tarafsız olmayı başarmıştım ve tarafsızca yaptığım astrilojik tahminlerin de gerçekleştiğini gördüm. Bu güneş tutulmasında tarafsuız yorum yaptığımı düşünüyorum ama buna katılmayanlar var galiba. neyse ben bir astrolog olarak siyasi yorumlara da devam ederim ama tarafsızca yıldızlardan ne gördüysem o yorumları yazmak konusunda titiz olmaya da özen göstereceğim. bu arada burçların güneş tutulması etkisine dair yorumum kısa ama yüzeysel değil asla, bu eleştiriyi yapan arkadaşa yorumları bir daha okumasını tavsiye ederim. Sevgiler tüm Astroloji severlere.

  YanıtlaSil
 8. Nisan ayi ay tutulmasi ile ilgili hic yorum yok , baska bir kaynaktami yazdiniz ?evet ise linki alabilirmiyiz ?

  YanıtlaSil
 9. Nisan ayi ay tutulmasi ile ilgili hic yorum yok , baska bir kaynaktami yazdiniz ?evet ise linki alabilirmiyiz ?

  YanıtlaSil
 10. Merhabalar , nisan ayi ay tutulmadi ile hic bir bilgi bulamadim , astrolojik bir onemi var diye düşünüyorum. Sizi takip ediyorum, milliyet blog dan beri.sadece garip geldi hic birsey yazmamis olmaniz .

  YanıtlaSil
 11. Merhabalar , nisan ayi ay tutulmadi ile hic bir bilgi bulamadim , astrolojik bir onemi var diye düşünüyorum. Sizi takip ediyorum, milliyet blog dan beri.sadece garip geldi hic birsey yazmamis olmaniz .

  YanıtlaSil