Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

18 Ağustos 2016 Perşembe

18 AGUSTOS KOVA AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

18 AGUSTOS KOVA AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

Yükselen burcunuzu (ve biliyorsanız Ay burcunuzu) da okuyun.

KOÇ
 Kova ay tutulması sırasında, Ay 11.evinizde iken, Güneş 5.evinizde olacak. Bu bir idealinize doğru önemli bir hamle yapamaya sevk edebilir sizi. Önemli bir girişime adım atabilir, bunun için önemli kişilerden destek görebilirsiniz.
Kiminiz yaratıcılık, gösteri vs üzerine iş yapıyorsanız, yaptığınız ve sahne aldığınız bir konuda alkışları alırsınız, önemli kişilerin de onay ve takdirini kazanabilirsiniz.
Bu dönemde, hobi, yaratıcı, sportif veya sosyal aktiviteye başlamak için güzel zaman.
Kalbi boş Koçlar, aşk mı bekliyorsunuz, birine aşık olabilirsiniz. Ancak bu aşkın ayakları yere basıyor mu, orası şüpheli.. Acele etmezseniz, olabilir neden olmasın.
Çocuk düşünen Koçlar için sürpriz hamilelik olabilir.
Yurt dışına gitmek isteyen, eğitim hayatına başlayan, ev değiştirmek isteyenler için fırsatlar geliyor.
Sigorta, banka hesapları, resmi işler ve yaptığınız işlerde vs aksama olabilir ama akabinde faydalı maddi sonuçlar alırsınız. Tutulmada şans noktası para evinizde, parada bir şans sizi bekliyor.
Önemli bir işi, projeyi tamamlamak size önemli bir güç kazandıracaktır.
Hedeflediğiniz ve beklediğiniz bir konuyu hareketlendiren gelişmeler var, olumlu sonuç için iyi gelişmeler ufukta.
Kova Ay’ın 11.evde olması, ideallerinizin ne olduğunu, hangi konuda hayalci hangisinde gerçekçi yaklaştığınızı gösterecektir size. İstek ve idealleriniz konusunda bir uyanış yaşarsınız özetle. Ve sürpriz bir şekilde istediğiniz bir şey için fırsat önünüze gelir adeta.

BOĞA
Tutulma sırasında Ay kovada kariyer evinizde, olacak, Güneş aslanda evinizde. Yuvayla ilgili mutlu güzel bir gelişme yaşarken, kariyerde bir konu sizi rahatsız edebilir. Özgürlüğünüzü alıkoyan ve sizi eve veya belli bir mekana tıkayan bir işten veya sorumluluktan kurtulmak isteyebilirsiniz. Bunun tam zamanı gelmiş.
Belki bu bir krizin arkasından gelecek, ne bileyim, mesela, bir işten çıkabilirsiniz veya bir işten siz vazgeçebilirsiniz. Bu sizi özgürleştirecektir ama moralinizi da bozabilir. Bunun için alternatif yaratmanız lazım. Yeni para kaynakları için harekete geçmek faydalı.
Bir konuda bir giz, bir sırrı öğrenebilirsiniz. Veya biri size açılabilir.
Aslan güneş sizi güçlendirmekte, içsel bir güçle dolacaksınız. Tartışma yaşadığınız veya çatışma yaşadığınız birini dize getirmeniz, ikna etmeniz veya zararsız hale getirmeniz mümkün.
Kendi yaptığınız işlerden para kazanmak için iyi zaman. İşbirliğinin de kazandırdığı bir zaman. Ancak işbirliği yapacağınız kişileri iyi seçmeniz faydanıza. Şahsi problemlerini işe yansıtan kişi/lerle iş yapmak zorlayabilir kiminizi.
Aşk için ilginç zamanlardasınız. Tutulma sırasında, Venüs Başakta Oğlak Plütonla aynı derecede üçgen/olumlu açıda. Bu eski veya daha önceye dayanan bir aşkın canlanmasına vesile olabilir. Kiminiz içinse, yeni, aşkla başlamayan ama giderek derinleşen, aşka dönüşen bir ilişki söz konusu olabilir.
Bir şeyin altına imza atacaksınız görünüyor. Parasal açıdan şanslı, güzel bir şey bu. Ancak büyük hedefiniz için daha zaman var gibi çünkü Mars, Satürn-Neptün henüz tamamlanması gereken pürüzlerden bahsediyor. Onları aşmanız da yakında mümkün olacak.
Sağlık sorununa dikkat, hayvanlarla temas, sakarlık, mikrop, ve ayrıca safra, bağırsak, karaciğer vs dikkat.
Para alışverişinde akılcı olmak gerekir ayrıca.

İKİZLER
Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşecek, Güneş ise Aslanda 3.evinizde olacak. Yurt dışı, seyahat, yayın, medya, reklam, eğitim veya terfi, tayin gibi konularda güzel gelişmeler bekleyin.
Kafanızda bir cevap, bir şeyler uyanacak birden. Önce düşünüp düşünüp bulamadığınız şey birden bir gelişme, bir olayın ardından zihninizde bir uyanış yaşatacaktır.
Ayrıca bir şeyin haberini almak mutlu edecektir sizi. Bu bir telefon veya mail ile gelebilir.
Yeni bir girişime, projeye başlamak için de şahane zaman.
Reklam, tanıtım, internet üzerinden çalışma yapmak için iyi zaman diyebilirim.
Bir şeyi gökte ararken yerde bulabilirsiniz. Aslında elinizdeki şeylerin çok değerli olduğunu anlarsınız. Bu bir yetenek olabilir, bir fikir olabilir veya çevrenizdeki insanlar.
Kafanızdaki bir planı veya fikri de şimdilik erteleyebilirsiniz çünkü daha önemli bir şeyle ilgileneceksiniz öncelikle. Ayrıca zamanı gelmeyen bir şey için düğmeye basmak doğru değil.. Biraz sabır.

YENGEÇ
Ay tutulması para evlerinizi etkilemekte. Güneş Aslanda para evinizde, Ay Kovada 8.evde, para, ortak kaynaklar, yatırım, vergi, sigorta vs konuları.
Kazancınızı yükselten başarılı iş ve çalışma zamanlarındasınız, iyi değerlendirirseniz çok parlak paralar kazanabilirsiniz.
Kiminiz için parlak bir işe girme zamanı. Birden gelişecek güzel bir gelişme hiç düşünmezken iş değişikliği yaptırabilir size. Kiminiz de beklenmedik bir zamanda bir yükseliş yaşayabilirsiniz işte.
Ailede sağlık önemli konu. Sağlık sorunu olan varsa, özen göstermek lazım.
İş değişikliği gündelik planlarınızı alt üst edebilir. Bir telaş, yetişme veya yeniden program yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak iş de kaçacak gibi değil, parlak bir işe benziyor.
Bir para konusu gündeminizi birden değiştirecek gibi görünüyor.

ASLAN
Kova Ay tutulması zıt burcunuzda gerçekleşiyor, Güneş haliyle sizin burcunuzda geziyor. Güneşin güçlü olduğu bir zaman, dolayısıyla sizi bir konuda güçlendirecek bir gündemi tetikleyecektir tutulma.
Bir konuda karşı tarafı ikna etmek, biri/lerinin karşısında güçlenmek, dediğinizi yaptırmanız mümkün. Yani, söz ve yetki sizin.
Kiminiz bu gücü ilişki cephesinde yaşarsınız, kiminiz ise, iş ve kariyerde.
İşinizde yetki vs almak istiyorsanız tam zamanı derim. Önemli ve yetkili kişilerle görüşün ve istediğiniz için ileri atılın derim.
Resmi iş, resmi prosedür, uzak yollar, mahkeme, uzaktaki yakınlar, eğitim, yayın, medya, terfi, tayin ve yurt dışı konularından birini hareketlendiren yıldız hareketleri var.
Gittiğiniz yerlerde iyi ağırlanacaksınız, saygı göreceksiniz. Hatta belki de korunacaksınız birileri tarafından bir konuda.
Kimi Aslanlar için, bir kişi veya bir yerle yol ayrımı görünüyor. Bir değişiklik söz konusu. Değişiklik farklı biri/lerini hayatınıza taşıyacaktır. Yeni kişi/lerle işbirliği ufukta işte. Aşkta ise, kiminiz için yeni bir aşk ufukta iken, kiminiz için var olan ilişkide farklı bir yola girmek söz konusu.
Aşk ve ilişki cephesinde değişiklik yaşayan olacaktır tutulmanın etkisinde. Zor bir kararlın altına imza atabilirsiniz veya hamle yapabilirsiniz. Bu ilişkinizde farklı bir boyut yaşatacaktır ancak her şey o kadar kolay olmayacaktır, bir zorluğu bedeli olur. Hamlenin arkasından gelebilecek sorunları rahat aşmak için yavaşlamak lazım.
Kazancınız iyi görünüyor bu ara, para cephesi iyi.

BAŞAK
Kova ay tutulması 6.evinizde gerçekleşecek. Güneş ise Aslanda 12.evinizde olacak.
Enteresan bir tutulma olacaktır bu. Kiminiz için yurt dışı veya başka kentte önemli bir işe adım atabilirsiniz. Bu iş bol seyahat getirebilir hayatınıza.
Aile ortak gelir, miras, mal, yatırımla ilgili hızlı ve olumlu bir dönem olabilir, belki de ani gelişen bir fırsat size maddi kazanç sağlayabilecektir.
Parasal açıdan iyi zaman görünüyor sizin için de.
Sağlık sorunu yaşayanlar için, sürpriz güzel bir iyileşme, çözüm gelebilir.
Bu dönemde hayatınıza giren insan veya insanlar bir süre hayatınızı değiştirecek gibi görünüyor. Belki bakış açınızı, belki de yaşam tarzınızı veya düzeninizi değiştirmenize vesile olacaktır.
Bir plan, bir hazırlık içinde kimi Başaklar. Sanki bir şey için zamanını bekliyor gibisiniz. O zamanın yaklaştığını seziyorsunuz.
Bu ara düşünce, istek ve rüyalarınıza dikkat edin, ilginç mesajlar alabilirsiniz.
Önemli birinin desteğini alacaksınız kiminiz bir konuda. Bu işle ilgili olabilir veya bir yatırım konusunda olabilir.

TERAZİ
Kova Ay tutulması 5.evinizde gerçekleşecek.
Kiminizi çocuk konusunda, kiminizi aşkta kiminizi ise, bir iş, proje vs konusunda etkileyecektir.
Önemli kişi/lerden talebinizi kabul ettirmek için iyi bir fırsat geçebilir elinize. Bir konuda parlamak, dikkatleri çekmek, hakkınızda konuşturmanız mümkün. Hatta önemli birilerinin sizinle tanışmak istemesi bile söz konusu olabilir. Enteresan bir çevreye girebilirsiniz bu vesileyle.
Bir konuda adınızı duyurmak, veya bir başarı elde etmek isterken, başka bir konuda başarı elde edebilirsiniz. Bu da sizi şaşırtabilir.
Bir teklif var gibi size Teraziler.. Hangi konuda olduğu tabii bireysel haritanıza bağlıdır ama genel olarak söylersem, kiminiz iş, kariyerde bu teklifi alırken, kiminiz ise aşkta teklif alacaksınız gibi.
Bir konuda başrol sizin. Bir proje, bir işin başına geçebilir, siz yürütebilirsiniz işi.
Şaşırtıcı ve sürprizi bol bir tutulmaya benziyor bu.
Çocuğu olanlar için de, sürpriz bir zaman diyebilirim. Onunla ilgili bir gelişme gelebilir gündeme.
Sağlık konusu sizin için de önemli. Sağlık sorunu yaşayanlar ilgilensin sağlığıyla.
Yakın çevrenizde bulunan ama pek de iyi niyeti olmayan kişilere dikkat edin ayrıca.

AKREP
Kova Ay tutulması yuva evinizde gerçekleşecek, Güneş ise kariyer evinizde olacak. Bu kariyerle ilgili parlak, güzel bir gelişmenin işareti olabilir. Bir konuda öne çıkabilir, dikkatleri üzerinize çekebilir, takdir toplayabilirsiniz.
Kiminiz de önemli bir işte yetki ve gücü elinize alabilirsiniz. Size para ve akabinde prestij getirecek bir iş olabilir.
Yeni işe girmek isteyenler için de güzel ve parlak fırsatlar gelecektir.
Aşkta şansı iyi olanlar var bu ara. Çevrenizde veya girdiğiniz ortamlarda gözde olacak, beğenileceksiniz. Bir aşk teklifi almanı mümkün.
İlişkisi olan kimi Akrepler ise sanki bir nişan, evlilik hazırlığı içinde. Aile, yakınlarla birlikte bir kutlama söz konusu.
Yapacağınız bir değişim veya yenilik hem iş hem genel hayatınızı değiştirecektir.
Ego savaşına dikkat. Ego savaşı size de başkalarına da yaramaz bu ara. İyiyken kötü olabilirsiniz çevrenizdeki insanlarla.
Güneş Aslan her şeye rağmen, sizi bir konuda öne çıkaracaktır. Dikkatleri üzerinizde. Alacağınız karar ve yapacağını eylemler yakın bir zamanda uzun vadede maddi şartlarınızı ve genel yaşam şartlarınızı köklü olarak değiştirecektir.

YAY
Kova Ay tutulması 3.evinizde gerçekleşecek. Güneş Aslanda 9.evde.
Resmi işler, resmi prosedür, mahkeme, yurt dışı, seyahat, yayın, terfi, eğitim, kardeşler, yakınlar konularından biri gündeminizi etkileyecektir tutulma etkisinde.
Kiminiz bir seyahat planı yapabilirsiniz aniden, kiminiz ise, programı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz gelişen ve artan işlerden dolayı.
Resmi bazı konular can sıksa bile, halletmeniz faydanıza olacaktır, sonra faydalı olduğunu anlarsınız.
İşinde değişim, çalkantı yaşayan Yayları hareketli zamanlar bekliyor. Ancak bu çalkantı sizin lehinize olabilir eğer hedefe odaklanır, ona göre gayret ederseniz.
Başak yıldızları her kafadan sesin çıktığı, kafanızın karıştığını gösteriyor ancak Güneş Aslanda kendinize güveninizi yükseltir ve ne istediğinizi bilerek hareket ederseniz, kim ne dedi aldırmazsınız.
İşi uzaklar, yurt dışı veya medyayla bağlantılı olanlar için sürpriz güzel bir kapı açılabilir, hedefini büyütmek, daha büyük işler yapmak için fikirler doğacaktır kafanızda. Tanışacağınız ve görüşme yapacağınız önemli kişilerde size destek ve umut verecektir.
Bir konuda uzman, yetki veya güç sahibi olabileceksiniz.
Kiminiz de eğitimde önemli ve başarılı güzel bir dönem hazırlıklar yapabilirsiniz.
Başarınız konuşulacaktır bir konuda veya genel olarak yaptığınız bir işte.
Uranüs aşk evinizde… Aşkta adeta güç sizde gibi. Birinin kalbini fethedeceksiniz anlaşılan.
Girdiğiniz ortamlarda, gerek iş gerek başka vesileyle girdiğiniz ortamlarda göz dolduracak, takdir alacaksınız.
Size bol para kazandıran işlerle meşgul olacaksınız.
Kimi Yaylar bir Güneş gibi parlayacak bir alanda.. Haydi hayırlısı.

OĞLAK
Kova Ay tutulması para evinizde gerçekleşecek. Bir işten beklediğiniz parayı almanız zor olabilir bu tutulma etkisiyle. Belki beklentiyi yüksek tutmanız bir hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak diğer yandan, başka bir yerden de büyük, parlak para kazanabilirsiniz. Bu bir yatırımdan gelebilir.
Sağlığa dikkat etmeniz lazım sizin de.
Bir şeye imza atacaksınız gibi. Bu yeni kapılar açacak görünüyor size. Uzun soluklu başarı vadeden bir yola giriyorsunuz kariyerinizde yakında. Ondan öncesinde parasal işlerinizi yoluna koymak için çaba sarfediyorsunuz.
Gizli düşmanlıklara, husumete dikkat edin bu ara. Ayrıca resmi işleri ihmal etmeyin, pürüzler sorun yaratmasın, ihmal resmi yerlerle başınızı ağrıtabilir aman dikkat.
Ev değişikliği, taşınma gibi bir konunun gündeme gelmesi mümkün tutulma etkisinde.
Daha büyük bir para veya maddi değer kazanmak için, bir para harcaması söz konusu.
Bu ara atacağınız imzalar, yapacağınız başvurular size güzel kapılar açıyor, akabinde yaşantı kalitelinizi yükseltiyor.

KOVA
Ay sizin burcunuzda tutulacak, Güneş ise zıt burcunda Aslanda gezecek tutulma sırasında.
Bu bir konuda birine hakkını teslim etmek demek. Bir konu sizi oldukça zorlayacaktır, çekimser dursanız bile, karşı tarafın kararlı olduğunu bilin. Yani, bugün kaçarsanız bu konuda yakında önünüze gelecektir.. Onun için şimdiden akılcı bir yol, yordam bulun, veya ego savaşına girmeden karşı tarafın dediğini kabul edin.
Bu durumu kiminiz işte, kiminiz aşkta yaşarsınız. Kiminiz de belki bir aile meselesinde yaşayabilirsiniz.
Aşk konusunda ilginç bir zamandasınız. Birine adeta hayran kalabilir, kalbiniz yerinden hoplayabilir.
Çevrenizdeki insanlarla anlaşmazlık yaşayabilirsiniz bu ara, buna dikkat edin. Hatta birilerinden düşmanlık bile görebilirsiniz. Yakınınızda, çevrenizdeki insanları yakından tanıyın, gözünüzü kapatmayın. Zaten tutulma bu konuda bir uyanış yaşatabilir size. Bir şeyin farkına varıp uyanacaksınız.
Diğer yandan, önemli kişilerce desteklenme ve korunma da yaşarsınız. Sizi seven, değer veren insanların kıymetini daha iyi anlarsınız bu ara.
Yasal problem yaşayan varsa aranızda, bu ara hakikaten biraz zor bir dönem olabilir. İki günde çözülecek bir sorun değil gibi.. Onun için sabırla gayret etmelisiniz.
Başarınızı kıskananlar varsa, dikkat edin, küçümsemeyin rakiplerinizi.
Gerekirse Ekime kadar risk gerektiren iş, yatırım vs girmeyin derim.

BALIK
Ay Kova tutulması sizin 12.evinizde gerçekleşecek. Ruhsal ve duygusal uyanış vakti!..
Rüyalarınıza dikkat edin bu ara, hatta içe doğuş, sezgi kanalınızın açılması şaşırtıcı bilgilerin sezgi yoluyla gelmesi mümkün size.
Diğer yandan, Güneş Aslanda 6.evinizde.. Yeni beklentisi olanlar için iyi bir şey bu. Parlak, güzel bir iş imkanı elinize geçebilir. Bir işe başlayabilirsiniz. Ancak karşı tarafın şartları belirlemesi mümkün.. Yine de, siz de istediklerinizi ortaya koyabileceksiniz.
Aşk ve ilişki cephesi hayli ilginç. Kiminiz aşkta ilginç, şaşırtıcı bir dönemdesiniz. Birden fazla kişi arasında kalmanız, seçim yapmakta zorlanmanız mümkün ama sevdiğiniz, hoşlandığınız biri varsa, onu kırabilir bu kararsız tutumunuz.
Kiminiz içinse, aşkta karşı tarafın dediğine gelme durumu yaşayabilirsiniz. Yani, kendinizi hem güçlü hem bir o kadar zayıf göreceksiniz adeta. Yani, gücünüzün aslında pek de işe yaramadığı bir zaman yaşayacaksınız. Çünkü karşı taraf kendinden yana.
Kiminiz de, partnerinizin şahsi sorunları yüzünden ilişkiyi istediği gibi yaşayamamanız söz konusu.
İşte başarı sizin için de sorunlar getirebilir. Kıskanılmanız mümkün. Yerinizde gözü olanlar resmi olarak sizi zora sokacak durumlar yaratabilir, ayağınızı kaydırmak için fırsat kollayabilirler aman dikkat.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle…

Astrolog Semavii
3 yorum:

  1. Boğa burcunda "hayvanlarla temasa dikkat" deniliyor. Nasıl bi anlam çıkarmalıyız ki bundan?

    YanıtlaSil