Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

10 Ağustos 2016 Çarşamba

18 AĞUSTOS KOVA’DA AY TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

18 AĞUSTOS KOVA’DA AY TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

18 Ağustosta Kova burcunda Ay tutulması gerçekleşecek.

Ay ve Güneş zıt burçlarda, derece olarak aynı konumda iken Dolunay zamanıdır genellikle. Bazı dolunay zamanları aynı zamanda Ay tutulması zamanıdır. İşte, 18 Ağustostaki Kova dolunayı da aynı zamanda Ay tutulmasına sahne olacak.

Kova’da Ay tutulmasında, Ay Kova burcunun 25 derecesinde, Güneş ise Aslan burcunun 25 derecesinde olacak.

Öncelikle, tutulmanın haritasını inceleyerek etkilerini yorumlamaya başlayayım.

Tutulmanın gerçekleştiği anın haritasına göre, Yükselen Akrep burcu. Güneş yönettiği ve çok güçlü olduğu burç Aslanda tutulma haritasının tam tepesinde, gerçek anlamda Güneş gibi parlıyor. Güneş haritaya hakim durumda. Aslan kükreyecek!

Güneş siyasi astrolojide ülkeyi yöneten kişileri, genel olarak devleti ve ülkenin önemli kişilerini temsil eder. Güneş’in tutulma haritasının tam tepesinde, yönettiği burç Aslan’da olması, ülkenin yönetici kişisini ve ayrıca diğer önemli kişileri öne çıkarır haliyle. Bu haritada, Güneş “sahne benim!” diyor! Demek ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli bir yer alacak bu tutulmanın etkisinde yer alan önemli olaylarda ve hakkında çok konuşturacak.

Güneş güçlü konumdayken, Ay Klasik Astrolojiye göre, pek rahat etmediği burçlardan biri, Kova’da.. Ay ülkede halkı temsil etmekle beraber, tutulma haritasında, tüm toplumun dikkatini yönelttiği olayı, mekanı, yeri ve kişi/leri de temsil eder. Daha sade ifadeyle, olayın tetikleyicisidir Ay.
Ay’ın pozisyonlarına bakıyorum haritada, Kova’yı yöneten gezegen ve transit olarak Koçta gezen Uranüs’ten altmışlık/olumlu bir açı alıyor.. Bu beklenen bir değişimi işaret ediyor.. Beklenen ama bir yerde de sürpriz bir şekilde, birden gerçekleşecek bir olayı, gündeme birden ve sürprizleriyle birlikte gelecek olaya işaret ediyor.

3 hafta önce Akşam gazetesinde yazdığım Pazar yazımda, 18 Ağustos tutulması sanırım F.Gülen’le ilgili bir tutulma demiştim, hatta buna tabiri caizse “Gülen tutulması” diyebilirim.

Diğer yandan, tutulma yıldızlarını incelerken, bir taraftan da aklımın bir köşesinde Türkiye ve AKP’nin haritasının yıldızları dolaşıyor. AKP’nin haritasında, Uranüs 22 derece Kova’da! Ve Kova Ay tutulması 25 derece Kova’da, nerdeyse tam Uranüs’ün üstünde.. O gün Ay AKP’nin Uranüs’ü üzerinden geçtikten hemen sonra tutulacak.. Bu enteresan bir durum astrolojik açıdan.. Demek ki, gündem sadece ve tahminimce F.Gülen olmayacak, aynı zamanda AKP de olacak. Bunların beraberinde, tutulma sırasında Güneş Aslanda, AKP’nin de Güneş’i Aslan.. İşte, astrolojik olarak bir önemli pozisyon daha.. 18 Ağustosta tutulmanın aktörleri anlaşılan o ki, Erdoğan, AKP ve F.Gülen olacak.

Şimdi, bir an merak edip, ABD’nin Drakonik haritasına bakmak istedim, bir baktım ki, ne göreyim, Drakonik Venüs, Mars ve Jüpiter’i Kova’da, üstelik Venüs 26 derece, Jüpiter 29 derece Kova.. Demek ki, bu ay tutulması onlar için de, kadersel bakımdan önemli bir tutulma..

Bu arada, yeni aşkım ve merakım, Drakonik Haritalar beni çok şaşırtıyor ve hayretler içinde bırakıyor.

Drakonik harita ne mi? Drakonik harita “Ruhun Haritası.” Ruhsal, kadersel, karmik olayları ve oluşumları anlatır.. Kadim Astrolojinin bizlere miras bıraktığı en muhteşem hediyelerinden biri, Drakonik harita tekniği. Yakında, Drakonik harita ile ilgili bir kitap sürprizi yapacağım. Onu da not düşeyim.

Şimdi, yeniden tutulma haritasına ve etkilerine döneyim.

Aslandaki Güneş Uranüs’le üçgen/olumlu açıda.. Bazen üçgen/olumlu açılar pek olumlu olmayabilir, tam tersi “kötü bir şeyin vuku bulma, olma şansı” demek olabilir.. Bakıyorum, bu iyi mi kötü bir üçgen açı mı diye.. Ben iyi görüyorum. Çünkü tutulmanın Güneş’i zaten Ay’ı zapt etmiş durumda, Ay Kovada, Uranüs’ün yönettiği burçta.. Uranüs, değişim, isyan hareketi vs temsil eder.. Ülkenin yönetiminin isyan hareketini kontrol altına aldığını söyleyebilirim.

Bundan böyle darbe kalkışması yapan F.Gülen ve taraftarları etkisiz hale getirildi mi tamamen.. Kontrol altında ama yine de dikkat etmek lazım. Ne zaman? 23 Ağustos-27 Eylül arası önemli bu bakımdan.. Özellikle 30 Ağus-10 Eylül, ve 13-27 Eylül arası.

Ay tutulmasının Yükseleninin Akrep olması ilginç. Türkiye bir Akrep burcu olarak, gündemde olacak dünya üzerinde demek ki.

Ay Kova derken, Rusya ve Japonya’da da önemli gelişmeler olabilir.. Fransa da etkiler alıyor bence.. Ama Fransa özellikle daha sonraki yıldız hareketlerinden daha fazla etkiler alır, mesela 1-10 Eylül.. Ve 13-27 Eylül arasındaki gezegen hareketlerinden. İnş bir şey olmaz ama dikkat etmesi gerekir bu dönemlerde..
Ve Arap ülkelerini de çok ilgilendiren gezegen hareketleri var Ağustos ve Eylülde.. Savaş alanı gibi yine.. Ekimden sonra biraz rahat gelir mi Arap ülkelerine… Bir ihtimal evet, olabilir. Suriye’deki savaş belki son bulur, belki bir çözüme doğru gider. Hatta bir anlaşma yapılabilir.

Bu arada, İŞİD’in haritana denk gelmiştim internette, onu yeniden bulup baksam iyi olacak.. Ama hatırladığım kadarıyla Yengeç vurgusu vardı. Buna göre, İŞİD Ekimde hayli zor zamanlar yaşar diye tahmin ediyorum. Bence İŞİD’i bitiren veya sonun başlangıcı denen olaylar tetiklenir Ekimde.

Bu arada, söyleyim, ABD için 18 Ağustos tutulması pek de iyi değil gibi görünüyor.. Zaten ABD de 1 Eylül ve 16 Eylül tutulmalarından sert etkiler alacak ayrıca.. 18 Ağus Ay tutulması dikkat çekici ABD için.. Tutulma para evinde ABD’nin… bir ekonomik çalkantı veya borsa da ani hareketlenmeler olur..

Dünya genelinde borsayı ani yükseltecek veya ani hareketlendirecek zaman 18 Ağus zamanı. Aslan borsa demek, altın demek ayrıca.

Şimdi, Ay tutulmasının yıldızlarını Türkiye haritasının üzerinde karşılaştırarak bakayım, neler olacak gündemde…

Tutulma sırasında, Kova’daki Ay Türkiye’nin 9.evi üzerinde gezecek. 9.ev  ‘üniversite, felsefe, din, hukuk, anayasa, mahkeme, dava, yurt dışı, uluslararası ilişkiler, uzaklar, yabancılar ve medya’ ile ilgilidir.

Hemen aklıma, medyada operasyonlar geliyor. Çünkü Kova Ay Türkiye’nin Jüpiter’iyle kare/gergin açı alırken, bazı medya organlarına operasyon ve gazeteci, haberciler arasında tutuklanma gündeme gelebilir. Tutuklanma tepki ve ses getirebilir.

Bana öyle geliyor ki, 18 Ağustos Ay tutulması F.Gülen yanlılarının darbe kalkışmasıyla ilgili ilk dava da başlar ancak en büyük dava, mahkeme dönemi, ülkenin gündemini etkileyecek şekilde mahkeme, yargılanma süreci Ekimde tam olarak başlar. Ekim mahkeme, dava zamanı dedirtiyor.
Sıkıyönetim Eylül sonuna kadar devam eder bence.

F.Gülen ve yanlılarının yeniden darbe yapmasından şüphe edilmekte… Acaba böyle bir şey olur mu yeniden diye bakıyorum yıldızlara… Açıkçası 27 Eylüle kadar dikkat etmek lazım tabii. Mars Yay’dan çıkmadan tam olarak bitti demek doğru olmayabilir. Ekime de keza. Yani, özetle, 9 Kasım demeden bu konu tamam demek kolay değil. Ancak yine de, ben diyorum ki, 18 Ağustos tutulmasında, sanki kontrol altına alınıyorlar.

Darbeciler için dikkat edilmesi gereken zamanı daha spesifik vermem gerekirse.. Bakıyorum yıldızlara, özellikle 27-30 Ağustos önemli ve 1-10 Eylül arası önemli dikkat etmek lazım. 3-4 Eylül, 7-10 Eylül oldukça sıkıntı yaratabilecek zamanlar.

Ülke yönetimindeki kişiler, yöneten siyasetçiler ve özellikle baştaki siyasi kişilerin suikast gibi tehlikeli ve riskli olaylar olasılığına karşı dikkat etmesi gereken zaman 9-13 Ağustos, 21 Ağus-10 Eylül. İnş olmaz bu tür bir olay, zaten astrolojik açıdan riskli, tekin olmayan zamanları verdim genel olarak. Yani, küçük bir uyarı olsun, temkin iyidir her zaman diye.

18 Ağustos tutulması AKP için önemli demiştim. AKP’yi hareketlendiren önemli kararlar alabilir Erdoğan. Partiye hakim, egemen adeta. Ve 1 Eylül, 16 Eylül tutulmaları AKP’de depremler patlar gibi görünüyor… Önüne geçilmez değişim ve sancıları yaşayacak görünüyor.. Bu tarihlerde AKP’ye neşter vuruluyor, ameliyat ediliyor gibi adeta.

18 Ağustos Ay Kova tutulması en başta F.Gülen’i gündeme getirir demiştim. Yeniden o konuya baktım.. Transit yıldızları tarayınca.. Acaba bu tutulma onun ülkeye gönderilmesini tetikler mi, ülkeye iadesi söz konusu olur mu?. Onun için yıldızlara baktığımda, 18 Ağus  2016 önemli. Belki bu bir somut başlangıç yaptırır ama henüz gelmeyebilir. Ancak 2017 Mayısta Ay düğümleri Kova-Aslan aksına geçtiğinde, Agus 2017 ve Şubat 2018 onun kesin olarak iadesinin söz konusu olduğu zamanlar olabilir. Ama şunu da söyleyim, 18 Ağustos yıldızları oldukça baskın, Gülen’in iadesi olabilir de, onu da not düşeyim.

Evet. Ağustos Kova Ay tutulması ve arkasından Eylül-Ekim için bazı astrolojik tahminler yaptım. Diğer yandan, bir Astrolog olarak beni en çok Ekim ilgilendiriyor açık söyleyim.
Temmuzda başlayan olaylar, Ağustos ve Eylül yıldızlarının etkisinde giderek tırmanıyor tırmanıyor ve tırmanış Ekimde zirve yapıyor! Ne olacak bilemem ama Ekimde bir şeyler değişecek..! Ne olacağını Ekimde hep beraber yaşayarak göreceğiz ama ben yıldızların ışığında tahminimi yapayım yine de.

Yukarıda siyasi kişiler için riski zamanları verdim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 Ağus-10 Eylül arasında dikkat etmesi gerekir şahsına yönelik tehlike konusunda. İnş kimsenin burnu kanamadan başarıyla aşarız bu günleri ama yine de uyarımı yapayım. Bunun haricinde, bence Ekimde de dikkat etmeli çünkü Eylül daha riskli görünüyor gibi ama Ekimde de Oğlak Mars-Terazi Jüpiter karesi, Terazi-Koç aksındaki sert yıldız etkileşimleri onun haritasını hayli sert etkiliyor. Bu arada, Yükselen burcunu bilmediğim göre, Güneş haritasına göre bakıp söylüyorum.

Gelelim beni daha çok meraklandıran şey… Ülkenin durumuyla ilgili.. Ülkede Ekimde ne olacaksa adeta her şey değişecek birden.. Tırmanan olaylar zirve yapacak…. Bu ya darbeden daha büyük bir şey, bir ihtilal, devletin tam olarak askeri güçle yönetimi ihtilal vari ele alması söz konusu olacak veya bunun 180 derece tam tersi gerçekleşecek ve tırmanarak gelen fırtına Ekimde ülkede yıkıcı bir zirve yapacakken, birden bu çok kuvvetli ve yıkıcı fırtınanın önünü şak diye kesen bir olay olacak ve birden her şey sakinleşecek, bir rahatlama, bir şaşkınlık ve kavganın, kargaşanın bitişini getirecek. Ne olabilir derken, astrolojik tahminim… Birden gündeme “sistem değişikliği için düğmeye basılmasının” girmesi diyorum…

Sistem değişikliği derken ne olabilir? Bilemem, onu Ekimde göreceğiz.. Başkanlık sistemi mi acaba..? Bilmiyorum, bu çok tartışmalı bir konu, yıkıcı fırtınayı şak diye durduran bir şey olmaz bununla diyorum ama bunu mantığım diyor, astrolojik olarak belki de öyle bir şekilde sunacaklar ki, bu genel olarak milleti sakinleştirip, kavgayı kestirecek.. Her neyse, ben buna genel olarak “sistem değişikliği” diyeyim kısaca.

Ayrıca Ekimde, Satürn faktörünü düşünürsek, kanımca bu sistem değişikliği anayasal düzeyde köklü bir şekilde eyleme dökülecek gibi. Sistem değişikliği dediğim belki de sadece köklü anayasal değişiklikler olabilir. Ama ben daha şaşırtıcı, daha farklı bir şeyler olacağını tahmin ediyorum… Haydi hayırlısı diyorum.

Ekimle ilgili küçük ama önemli bir not düşeyim… 10 Eylül 2016’da Jüpiter Terazi burcuna geçecek ve yaklaşık 1 sene boyunca kalacak. İşte, bu transit Jüpiter’in Terazide olduğu dönem yeni bir lider doğuşunu da tetikler.. Onun için ben, 10 eylülden sonra, özellikle Ekimden itibaren etrafa bakınacağım, gündemde sahne alan siyasi şahıslara pür dikkat bakacağım, acaba bu yeni lider kim olacak diye veya belki tanıdığımız ama henüz tam sahne almamış ama Ekimden itibaren sahne almaya başlayacak ve öne çıkacak lider kim olacak diye.. Yani, yeni bir liderin parlayışını göreceğiz bu süreçte.

Son olarak bir şey ekleyim. Ağustosta deprem bekleniyor deniliyor. Olabilir ama ben ihtimal vermiyorum. Ancak 1 Eylül tutulması civarı, 10 gün önce-sonrası, deprem riski mevcut, inş olmaz ama dikkat etmek iyi olur. 16 Eylül de riskli ama ben bu tarihlerde ülkede başka, yani siyasi depremler tahmin ediyorum…

Bir not daha düşeyim, Ekim yıldızları çok şaşırtıcı, çok sürprizli. Darbe riski 18 Ağus itibariyle biter gibi gözükse de.. Eylülde kargaşa olduktan sonra geride kalır desem de… Ekimdeki yıldızları ülkedeki siyasi ani değişimlere yorsam da… Yine de, dikkat etmeli derim Ekime… Bir hatırlatma, 1980 darbesinde, Plüton ve Ay Terazi’deydi… Ekim geçmeden bitti demek belki de doğru değil onun için. Ama benim tahminimi soruyorsanız, Ekimde yıldızlar ülke içindeki siyasette çok şaşırtıcı değişimi tetikler diyorum, başka güçlerin darbesi riskiden ziyade.

Ekim ABD için de çok önemli bir zaman…

Eylül ve Ekim yıldızlarına daha sonra yeniden ve daha detaylıca bakıp yazacağım ayrıca.

Yıldızlar ülkemize ve bizlere şanslı ve hayırlı gelişmeler getirsin dileklerimle…

Astrolog Semavii 

5 yorum:

 1. Teşekkürler Sema hanım, Ülkemiz fırtınalı bir denizde minik bir kayık gibi sarsılıyor. Dileğim o ki, fırtına dinsin artık, huzur gelsin.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Sıkıyönetim Eylül sonuna kadar devam eder demişsiniz. Resmi gazetede yayınlandı, 3 ay sürecek yani 18 ekime kadar..

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler..
  Yunanistan'a da bakabilirmisiniz..
  Komşumuz rahat durmuyor-durmayacak gibi..

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler yorumlarınız için. Yalnız DAEŞ ile ilgili yorumlarınızda pluto oğlak burcundaki süreci gözardı edilerek yapılmış analizler gibi geldi. Yine de çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yengeç-oğlak aksını dikkate alarak yaptım İŞİD yorumunu. plüton diye ifade etmediğime bakmayın yani, oğlak-yengeç aksındaki gezegenler önemli işid hususunda. Daeş demedim İşid, daeş aynı şeyler değil mi?

   Sil