Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

2 Eylül 2016 Cuma

1 EYLÜL BAŞAK GÜNEŞ TUTULMASININ ASTROLOJİK ETKİLERİ

1 EYLÜL BAŞAK GÜNEŞ TUTULMASININ ASTROLOJİK ETKİLERİ


1 eylül başakta güneş tutulması gerçekleşti.

Başak burcunun 9 derecesinde oldu tutulma. Bu tutulma özellikle Başak, Balık, İkizler ve Yay burcunu etkiler. Burcu, yükseleni veya ay burcu bu burçlardan birinde olanlar etkilenir.

Nasıl bir tutulma, olumlu etkileri olur mu yoksa negatif etkiler mi içeriyor diye baktığımda, pek de parlak açısal durumları yok. Gördüğüm o ki, biraz sert enerjiler negatif etkiler üretmekte..
Başak güneş ve ay’ın en başta zıt burcu Balıktaki Neptünle karşıt açısı dikkatimi çekiyor. Ardından bu 3 yıldızın Yaydaki Mars ve Satürnle sert kare açısı dikkatimi çekiyor. Buyrun buradan yakın misali bir durum..
Tutulma haritasının yükselen burcu 13 derece akrep olunca, Akrepi yöneten Mars’ın yay burcundan tutulmanın aktörleri Güneş ve Ay’a kare açısı önemli. Neyse ki, Merkür-Plüton açısı fena değil.. Daha doğrusu tutulma anında açılı değil ama retro giden merkür 22inde düz pozisyona geçtiğinde ulaştığı derece 15 derece başak, işte o zaman iyi açılı olacak. Plüton Akrepin diğer yöneticisi.. Ancak bu merkür-plüton da duruma göre iyi.. Pekala, entrika, dolap vs türden planların gizlice uygulanması ve hatta başarılı olması için oldukça destek veren bir açı.  Bu durumda, bu güzel açı kime yarar diye şüpheli bir soru sorasım geliyor..
Sizlere tavsiyem, 23 eylüle kadar ciddi kararlar vermeyin. 22inden sonra doğru karar vermek için daha iyi açılar oluşuyor.

Başak güneş tutulmasında herkes için tavsiyem;
1-Bu ay en azından 23’üne kadar, emlak alım-satım yapmayın, çünkü yanılma, pişman olma, yalan, dolan işler yapanlarla muhatap olma ve alınan-satılan evler, işler, emlak vs den memnun olmama durumu olabilir. Taşınmayı düşünüyorsanız, onu bile mümkünse erteleyin derim 23’üne kadar.
2-Gıda, ilaç ve kozmetik ürünlere dikkat. Zehirlenme, yanlış ilaç veya kozmetik gibi riskler içermekte tutulma enerjileri. Ay boyunca dikkat edin, 23üne kadar özellikle.
3-Birilerinin dolduruşuna gelerek birileriyle kavga etmeyin, duyduğunuz her şeye inanmayın ve kızgınlıkla tutup da işten vs ayrılmaya kalkışmayın derim.
4- Parasal ve ev güvenliğine dikkat etmekte fayda var derim. Hesaplarınıza sahip çıkın, hacker veya sahte ilanlara itibar etmeyin.
5-Sağlık tedavisi vs konuda doğru adres önemli. Bu konuda yanılgı olabilir. Dikkat etmek, doğru  doktor, doğru hastane seçmek gerek. Bu bakımdan yanılgı olabilir. Merkür-Plüton burada olumlu olarak işe yarar. İyi araştırılan bir yer doğru olabilir. Araştırmak, doğru kişilerden bilgi almak önemli.
Başak tutulması genel olarak aslında bizleri düşünerek hareket etmeye, bilgi alarak davranmaya sevk ediyor. Yani, bilmeden ahkam kesmenin yanlışlarını bizlere gösterecektir. Bu tür kişilerin ipliği pazara çıkabilir. Bilgisizlik, eğitim ve tecrübenim önemini vurgulayan olaylar yaşayabiliriz.
Başak Güneş tutulmasında, Başak, İkizler, Balık ve Yaylar dikkat etmeli derim.
Bu tutulmadan her şeye rağmen iyi etkilenen burçlar ise, Boğa, Akrep, Oğlak ve Yengeç diyebilirim.

Türkiye ve Dünya
Genel olarak baktığımda 1 eylül başak güneş tutulmasının Türkiye ve dünya geneline etkisi neler olabilir diye. Daha önceki yazımda bundan bahsetmiştim. Yeniden tutulma yıldızlarına bakıp yazayım:
Tutulma haritasında, Güneş, Ay ve Kuzey Ay düğümü başakta kavuşum açısı halinde, Neptünle karşıt konumda ve Mars ile kare.. Bu hemen aklıma, deprem, sel veya sert hava koşullarına dair sorunları aklıma getiriyor.
Sağlık koşullarıyla ilgili bozuk durumlar, hijyen sorunları ve gıda vs ile ilgili problemli durumlara dikkat etmek lazım. Ayrıca hastane tedavi sırasında vs ilaç, iğne vs bu tür şeylerin de hijyenik olmasına dikkat etmek lazım. Bulaşıcı hastalık riski taşıyan yıldız açıları var çünkü. Ve yanlış iğne vs dikkat etmek lazım derim. 23üne kadar dikkat edilsin, sonrası daha iyi, daha olumlu.
Savaş, zor koşullarda kalabalık insanların gıda problemi, açlık problemi gündeme gelebilir. Bu insanlara yardım eli uzatmak lazım olur. Yıkımın yarattığı sefillik, zor şartlar insanların dayanma gücünü azaltabilir, özellikle orta doğuda.
Ayrıca doğa olaylarının yaşandığı yerde bu türden sorunlar olabilir, yardım eli uzatmak gerekebilir.
Türkiye ve dünya genelinde.. Siyasi olarak gizli, alttan dolaplar döndürülme riski var. Baya sinsi enerjiler var tutulma haritasında.. Kurt puslu havayı sever misali.. Onun için, gizli senaryolara, arkadan yürütülen gizli eylem planlarına dikkat etmek lazım derim.
Hangi ülke diye düşündüğümde…. Türkiye kesin.. Ortadoğuyu etkileyen yıldızlar ayrıca. Bir de Fransa da dikkat etmeli derim. Fransa 27 eylüldeki Mars 29 derece Yaydan dolayı daha dikkat etmeli ilerleyen günlerde yani kabaca 15-28 eylül arasında daha dikkatli olmalı.
Türkiye’ye odaklı baktığımda 1 eylül tutulmasına… Bir de 16 eylül balık ay tutulması var.. Neler olacak diye düşünüyorum.. Ve yıldızları çok karışık görüyorum… Hayırlar getirsin diyorum yıldızların enerjileri ülkemize..
Ülkemizin de depreme karşı dikkat etmesi gerekir. Ya ülkemizde ya da yakın komşu ülkede olabilir..
Başak burcu ülkemizin IC yani dip noktasını ve 4.evini yönetiyor.. 1 eylül tutulması da tam 9 derecede bulunan kuzey ay düğümünün üzerinde gerçekleşti bugün. Buna göre, 1-2, 5-6, 8-11 eylül arası dikkat etmek lazım derim.
Başak aynı zamanda iç işlerini, asayişi temsil eden 4.ev yönetiyor dedim. Bu tutulma bu konuda skandal olayları da ortaya çıkarabilir. Mit, İç işleri, emniyet vs sanki bu tutulmada odak noktası gibi görünüyor siyaseten. Bu konuda önemli haberler, gelişmeler patlayabilir.
Başak tutulmasının ülkenin iç, yuva, iç işleri evini temsil etmesinin bir başka etkisi şu da olabilir, bu günlerde ülkeye baya ajanlar sızabilir aman dikkat! Resmen ülkeye gizli işler için gelen kişiler, giriş yapan ve ülkeye girmeyi de başaran ajan gibi kişiler olabilir.. Bence gizli girişlere dikkat edilmeli.. Uranüse de karşıt açıda olunca bu tutulma… Başka ülkelerden uçak vs seyahatle gizli niyetlerle ve gizlice gelen kişiler olabilir derim..
Gelelim daha önemli etkisine tutulmanın..
Sanırım hiçbir şey göründüğü gibi değil dedirten bir tutulma bu!..
Güçlü görünenin aslında güçsüz olduğunu, güçsüz görünenin güçlü olduğunu vs, dürüst dediklerimizin sahte çıkabileceğini vs görebiliriz… Güvenilir denilen kişi/lerin de pek güvenilir olmadığını.. entesan zamanlar..
Suikast, gizli eylem planı vs dikkat etmek lazım bu sisli puslu havada.. 23üne kadar.. 23 ve sonrası da riski aslında ama 23 sonrası daha açık.. Daha direkt.. 23 öncesi çok sinsi.. Kimin ne olduğunu anlamak zor olan yıldız enerjileri hakim.
Birileri konuşmasın diye susturulabilir filan.. Böyle sinsi enerjiler var.. eylülde.
Enteresan bir yıldız açısı var… Dikkatimi çekiyor.. Bir plan var.. Bu plan devrede… 23 eylül gibi sanki netleşir, ve hatta ortaya da çıkabilir.. İyi plan mı kötü plan mı bilemem. Ama bir senaryo devrede.. Merkür-Plüton.. Kararlıkla yürütülen bir plandan bahsediyor.. Ve 23 eylülde merkür düz pozisyona geçtiğinde, merkür 15 derecede türkiyenin uranüsüne karşıt açıda.. Ondan öncesinde 16 eylül balık tutulması var.. hepsini sıraya koyduğumda, 1 eylül başak tutulması, 16 eylül balık ay tutulması ve derken 23 eylülde merkür düz pozisyonda… sanki bir senaryo veya eylem planının tamamlanması gibi görünüyor.. Aman ne bilemedim.. sadece tahmin ediyorum.. İşin içinde gene sıkıyönetim veya ohal de var gibi..
Yıldızlardan gördüğüme göre tahminim… Hem AKP hem ülkenin içinde, iş işleri, emniyet vs içinde bir operasyon gibi bir şey… Sanki hem partiye hem ülkenin iç yönetimindeki alanlar bir operasyondan, temizlikten geçecek gibi..
Tabii şöyle bir olasılığa da dikkat etmek gerekir derim.. Temmuzda darbe kalkışması yapanlara dikkat etmek lazım bu ay derim.. Onların hala darbe gibi bir niyeti varsa dikkat etmek lazım derim onlara da.. 1-23 eylül arası dikkat etmek lazım buna da.. Ama tahminimi soruyorsanız, buna pek ihtimal vermiyorum.
Ben başka bir şeyler görüyorum açıkçası.. Haydi hayırlısı diyorum..

Parlak yıldızlar ülkemizi, dünyayı ve bizleri korusun…

Astrolog Semavii       

1 yorum:

  1. Tabii şöyle bir olasılığa da dikkat etmek gerekir derim.. Temmuzda darbe kalkışması yapanlara dikkat etmek lazım bu ay derim.. Onların hala darbe gibi bir niyeti varsa dikkat etmek lazım derim onlara da.. 1-23 eylül arası dikkat etmek lazım buna da.. Ama tahminimi soruyorsanız, buna pek ihtimal vermiyorum.

    Ben başka bir şeyler görüyorum açıkçası.. Haydi hayırlısı diyorum..


    Siz bu konuda ne görüyorsunuz açıkca söyler misiniz?

    YanıtlaSil