Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

16 Eylül 2016 Cuma

16 EYLÜL BALIKTA AY TUTULMASI- TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

16 EYLÜL BALIKTA AY TUTULMASI- TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

16 Eylül 2016 İstanbul’a göre akşam 22:05’de Balık burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek.
Ay tutulması, Ay’ın dolunay olduğu bazı zamanlarda gerçekleşir. Ay tutulması sırasında Güneş Ay’ın bulunduğu burcun zıddında olur.

Buna göre, yani 24 derece Balıkta Ay tutulurken, Güneş 24 derece Başakta yer alacak.


Ay tutulmaları genellikle, duygusal uyanışlar, duygusal şok veya değişimler yaratan tutulmalar denir ancak bazı zamanlarda eylem, olay etkili olurlar. Zaten bir olay olması gerekir ki, o olayın etkisiyle duygusal bir olumlu veya olumsuz anlamda şok, şaşkınlık, değişim veya uyanış gerçekleşsin.

Balık burcu genellikle zaten “uyumak” ile “uyanmak” temalarını temsil eden bir burçtur. İnsanlar bazen Balık burcu ve onun yöneticisi Neptün etkisinde hipnoz altında gibidir, uyuşturulmuş, uyutulmuş veya büyüye tutulmuş gibi olur. Sonra bir olay olur, sanki kişinin yüzüne su çarpılmışçasına uyanır birden, şaşkınlık ve şok içinde veya olumlu etkisinde, kabustan çıkmışcasına uyanır, etrafına bakar ki, iyi veya kötü rüya içinde kalmıştır bir süre, şimdi gerçeklere uyanmıştır!
Sanki bu tutulma bizi bir gerçeğe uyandıracak…

Uyuyanlar uyanacak!...

Yoksa insanlar uyutulacak mı?..  Bu da olabilir.. Tam tersi yani.. Mesela, yine halk bir konuda insan mühendisliği ile, şırınga edilen bir propaganda veya senaryo çerçevesinde bir yöne yönlendirilmek üzere kandırılabilir, aldatılabilir veya o hedef için insanları ince insan mühendisliği, reklam vs ile insanlar ikna edilme yoluna götürülmeye çalışılabilir de.. Hal böyle olursa, insanlar da buna inanırsa, derin bir uykuya dalarlar gene..

Ancak bu bir tutulma.. Ay tutulması.. Tutulma uyandırma etkili bir göksel olaydır… O zaman tersi olmalı, yani insanları uyandıran bir olayın vuku bulması gerekir bu durumda..

Tutulma haritasının Yükselen burcu İkizler.. Yönetici Merkür Başakta retro! Başakta Merkür güçlüdür, kendi burcunda, güçlü. Ama retroda.. Demek ki, eski konuda bir uyanış söz konusu olsa gerek.. Bazı gerçekler su yüzüne çıkacak anlaşılan. Merkür zaten araştırma, soruşturma, bilgilerle ilgilidir.

Gelelim en önemli açısal pozisyona.. Balıktaki Ay Türkiye’nin haritasının tam tepesinde!

Haritanın en tepesi 10.ev, ülkeyi yöneten kişilerle, devlet veya hükümetle alakalıdır. Ayrıca ülkede olan ve dünyada ses getiren olaylarla da ilgilidir 10.ev. Türkiye’nin tepe evi 10.evinde Balık var.

Tepede, yönetim evinde Balıkta Ay tutulmasına bakıyorum, Balık burcunun yöneticilerinden Jüpiter ile tam üçgen açıda! Sonra Balıkın 1.yöneticisi Neptün ülke haritasında Aslanda, Balık Ay ile 150 derece açıda.. Neptün Uranüs ve Mars ile güçlü bir üçgen açı oluşturmuş durumda. Transitte Neptün ve Jüpitere bakarsak.. Terazideki Jüpiter ülkenin Marsına doğru ilerliyor.. Neptün derseniz Güney ay düğümünün üstünden geçiyor, Uranüse doğru ilerliyor.

Bunların hepsine birden baktığımda, gördüğüm o ki, bir konuda hükümet veya ülkeyi yönetenler bir konuda geri adım atacak gibi.. Balıktaki Ay Güneşin karşısında zayıf konumda, tutulma etkisinden dolayı..

Transit Jüpiter yöneticisi Venüs Terazide Mars ile uyumlu açıda.. Mars yönettiği burçta gezen Uranüsle iyi açıda.. Venüs ayrıca ülkenin Merkür ve Satürnüyle kavuşumda açısında.. Ve Venüs ülkenin Ay’ına üçgene gidiyor..

Benim gördüğüm o ki, toplumda rahatsız eden aşırı tutuklama olayları veya fetöcü adı altında içeri alınmalar dünyada ses getiren bir protesto ve muhalefetle karşılaşabilir ve bu konuda yönetim geri adım atabilir, daha olumlu bir tavır içine girebilir bu konuda.

Tutulma haritasında, Venüs enteresan bir şekilde rol alıyor adeta, tutulmanın aktörleri Güneş ve Ay’ın yanında önemli bir açısal pozisyon alıyor, Mars ve Uranüsle açı yaparak vs.

Gördüğüm o ki, yönetim tutuklamalar, haklı haksız demeden insanların hapse atılması veya açığa alınması gerek ülkede gerekse dünyada sanat camiası tarafından muhalefet ile geri adım atılmasına neden olacak gibi. Venüs sanatçıları temsil ediyor görünüyor bu cepheden bakınca.

Diğer yandan, Jüpiterin Marsın üzerine doğru ilerlemesi, ayrıca Venüsün Uranüsle pozisyonu ve Marsın Uranüsle pozisyonu, başka bir olayın da işareti olabilir gibi duruyor.. Bu bakımdan baktığımda, bu tutulma sırasında, canlı bomba olayına çok dikkat etmek gerekir diyorum. Bu IŞID mı yoksa PKK mı diye baktığımda, emin olmamakla birlikte, PKK’nın içeri sızması ve canlı bomba eylemi yapabilme potansiyeline işaret ediyor olabilir diyorum. Ve dikkat edilmezse, bunu başarma potansiyelleri de var, çok dikkat edilmesi gerekir diyorum. İnş yanılırım ama buna dikkat etmek gerekir 28 Eylüle kadar.

Zaten Mars Yayda ilerlerken hem Türkiye hem Fransa terör olaylarına çok dikkat etmek zorunda.. 28 Eylüle kadar..

Mars’ın pozisyona bakınca, gene doğuda sınır dışında bir operasyon yapılabilir. Mars Yay Neptüne iyi açı yapınca, ülke hedefine ulaşacak gibi görünüyor.

Bu arada, Başak yıldızları Esad’ı da dünya sahnesine çıkarır. Sanırım Başak güneş, venüs terazi.. Onun için fena değil gibi.. Ama Mars da ülkesinde savaşı körükleyen durumda halen.

İlginç bir şey var.. ABD…. Biz ilk kez çok ciddi bir şekilde ABD ile karşı karşıya gelebiliriz.. Nerdeyse savaş pozisyonu alacak duruma gelebilir ABD ve Türkiye..

Belki yanlış yorumluyor olabilirim yıldızları.. Belki de bir konuda birlikte bir hedef üzerine savaş uçaklarıyla vuracaklar.. Ama gördüğüm o ki, sanki ABD ile bir konuda burun buruna gelecekler, nerdeyse birbirleriyle savaşacaklar yönünde.. Bu olay da dünyayı şaşkına çevirebilir.
Gelelim Başak yıldızlarına ve Merkür retrosuna yeniden…
Acaba dedim, Merkür retrosu darbe konusunu yeniden gündeme getirebilir mi? Yani, yeniden bir kalkışma vs olabilir mi? Emniyet ve MİT tutulmanın gündeminde yer alanlar  arasında görünüyor..

Yani, sanmıyorum, yeniden F.Gülencilerin bir kalkışma yapacağına ihtimal vermiyorum. Verirlerse, bu seferki yıldızlar daha güçlü görünüyor.. Aman allah korusun, bu sefer bazı hedeflerine ulaşabilirler görünüyor..

Düşününce, bu bana mantıksız geliyor. O zaman diyorum ki, iki olasılık var bu durumda..

Eğer Başak yıldızları ve Balık Ay- ülkenin Akrep Jüpiteri arasındaki üçgen/olumlu açıları kimleri temsil edebilir?.. Bir kere, emniyet, mit ve ayrıca Jüpiter, Yayda bulunan Mars askerleri ve orduyu temsil ediyor. Jüpiter ülke haritasında ayrıca yönetimi, ülkeyi yönetenleri temsil ediyor..

Yani, Türkiye’nin haritasında, ilginç bir şekilde, Jüpiter hem yönetimi, hem de asker, ordu vs temsil eden evleri yönetiyor. Hal böyle olunca, biz Astrologlar ayıkla pirincin taşını misali, şaşkınlık içinde pirinçten taşı ayıklamaya çalışıyoruz..

Düşünüyorum, kazanan veya hedefine ulaşan kim?.. Zayıf da olsa hedefe ulaşma görüyorum tutulma yıldızlarında.. Yönetim mi, Emniyet, Mit vs mi, yoksa asker-ordu mu?.. Ve hangi konuda?..
Öyle veya böyle... Ya ülke yönetimi bir konuda hedefine ulaşacak.. Ya da emniyet, veya asker gibi bir güç hedefine ulaşacak..

Bu arada, güvenlik konusunda Kılıçdaroğlu 28 eylüle kadar dikkat etmeli saldırı vs karşı. Mars Yaydan çıkana kadar yani dikkat etmesi iyi olur.

Balık tutulması Erdoğan’ı da etkiler haliyle Balık burcu olarak. Balık-Başak aksında gergin yıldızlar varken dikkat etmeli.

Yıldızlar ülkemize ışık tutsun..!


Astrolog Semavii 

1 yorum:

  1. tutulmalar sırasında ne yapılmalı? bir öneriniz var mıdır?

    YanıtlaSil