Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

11 Ekim 2016 Salı

16 EKİM KOÇ DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİLERİ

Koç Dolunayından önce, Ekim ayını Astrolog Berna Atay ile Doğan Novus için yorumladık youtube videoda.. Kaçıranlar buradan linki tıklayabilir. 

Koç Dolunayına gelelim şimdi.. 

16 Ekimde Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek.
Dolunay sırasında, Ay Koçta iken, Güneş onun tam zıddında Terazi burcunda olacak.

Koç dolunayından etkilenecek burçlar, burcu, Yükselen burcu veya Ay burcu Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç olanlardır en başta.
16 EKİM KOÇ DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİLERİ

 KOÇ
Oldukça agresif, öfke kontrolü gereken durumlara karşı dikkat etmeniz gereken bir zaman. Biri/lerinin maddi konuda kendinden yana tavrı ve hakkınızın yendiğini düşünmek sizi kızdırabilir. Ancak sabırla sorunu halletmeye yönelir, çözüme ve hedefe odaklı olursanız arkasından beklediğiniz kazancı sağlamanız mümkün. Yaptığınız bir işle, bir yetenekle dikkatleri çekmek, öne çıkmak zamanı kimi Koçlar için. Ancak bu sizi mücadele, bilek güreşine de sevk edecek gibi görünüyor. Sakarlık, trafik vs dikkat. Aniden öfke patlamasına karşı dikkat derim. Stres vs sağlığınızı da etkileyebilir. Sakinlik ve kontrollü olmak şart. Krizin arkasından maddi kazanç gelebilir. İlişkilerde karşılıklı anlayış gereken zaman. İpleri koparmak, bir bardak sudan fırtına koparmak mümkün, dikkat.
BOĞA
İşte şartlar daha iyi olmaya başlamışken, çıkabilecek bir kriz, bir tartışma konusu iş ortamında huzuru bozabilir. Sizden kaynaklanmayan ama sizi de etkileyen durumlar olacaktır. Sağlık konusunda şikayeti olan kişilerin ani sağlık sorununa karşı kendine iyi bakması gereken zaman. Tansiyon, diş, kemik, eklem, migren, kalp, böbrek, fıtık konusunda dikkat etmeli özellikle. Yeni tanıştığınız insanlarla daha fazla yakınlaşmanız mümkün, birlikte sosyal ortamlarda görüşeceksiniz. Ancak yavaş gitmek faydalı olur derim. İlişkide ve işte kıskançlık ve çıkarların çatışması konusunda dikkatli olmalı. Çok önemli bir sırrı öğrenebilir veya bir konuda birden uyanış yaşayabilirsiniz. Gerçekler sizi şaşırtacak görünüyor.
İKİZLER
İşte aniden gelişen olayların içine çekilebilirsiniz. İş yerinde bazı ani değişimler iş ortamını karıştıracak gibi görünüyor. Dış olayların işinizi etkilemesi mümkün ayrıca. Sizi çok şaşırtacak bir olay olabilir. Hatta kimi hem sizi kızdıracak hem sevindirecek olaylar var. Hi. Beklemediğiniz birinden alacağınız önemli destek mutlu edecek. Bir kriz, gergin bir olay uzun zamandır beklediğiniz bir fırsatı elinize getirebilir. Krizi fırsata dönüştürebilirsiniz. Diğer yandan, para veya başka bir ortak konuda birileriyle tartışmanız mümkün. Çözüm yerine sorunu tırmandırmak mümkün. Çözümü başka yerde aramak veya beklemek doğru olacaktır. Ailede ani sağlık sorununa karşıt dikkat etmek iyi olur. Siz de sağlığınıza dikkat edin. İlişkide sürprizli zamanlar. Kiminiz bir anda ipleri koparabilirsiniz. Kiminizse tam tersi, partnerinizle birlik olup başkalarının yarattığı sorunu el ele aşmaya yönelebilirsiniz.
YENGEÇ
Tepenizde gerçekleşen bir dolunay var. Hayatınızı genel olarak etkileyen bir olayın gündeme gelmesi mümkün. Ani gelişen olayların sizi ani kararlara zorlaması sıkabilir sizi. Ailede sağlık konusu ve para konusu önemli gündem maddesi. Tartışma yaratan bir konudan kurtulmak için ailecek bir araya gelinip, bir karar verilebilir. Bu bir ortak malın satımı vs olabilir. İş değişikliği olası görünüyor kiminiz için. Kiminiz içinse işte ani değişiklikler var. Yani iş değişikliği yok ancak yönetimsel değişim söz konusu olabilir. Bu ani gelişeceği için şaşırtıcı olabilecektir. Dış koşulların işinizi etkilemesi de söz konusu tabii. Eve eşya almak, evi süslemek iyi gelecektir size. Evde lüks harcama mümkün. Biri evinize gelip bir süre sizde kalabilir. İlişkilerde beklenti tartışma yaratabilir. Şartları zorlamak zamanı değil.
ASLAN
Sizin için iyi bir dolunay olabilir bu. Ancak bazı sert yıldız açıları da var diğer yandan.En başta sağlık evinde bulunan Mars, Plütonun açılarının etkisiyle oluşabilecek sağlık sorununa dikkat etmek gerekir derim. İşte çok çalışma, yüksek ve gergin tempo sinirlerinizi de zorlayabilir. Fırsat bulup bir tatil yapmak iyi gelebilir. Belki de bu dolunay tam da bu konuda imdadınıza yetişebilir. İşte, evde sakarlık, kaza riskine dikkat etmek lazım derim. Ayrıca işte düşmanlık veya husumet olayına karşı da dikkat etmeli. Yeni iş, yeni projeler hayat verecektir size. Belki yeni bir iş başvurusu, yeni bir kursa katılmak, bir düşünceyi eyleme geçirmek imkanı size iyi gelecektir. Aksiliklere aldırmadan çaba göstermeli. Sorunların bir süre sonra aşılacağını düşünmek doğru olur. Yeni tanıyacağınız birileriyle yapacağınız iş görüşmeleri önemli. Gelişen arkadaşlıklar sizi mutlu edecektir. Diğer yandan, Ailede birinin hayatındaki ani değişim ev koşullarında değişim getirebilir. Biri işten çıkabilir veya yer değiştirebilir. Uzaklardan şaşırtıcı haberler alabilirsiniz.
BAŞAK
İş, parasal kazanç gündeminizi oluşturmakta bu dolunayda genel olarak. Gelen parasal kazanç artıyor görünmekte. İşten veya başka yerden gelen para yüzünüzü güldürecektir. Ayrıca bir mal, mülk alım-satım işi de düşünebilirsiniz. Bunun için gelişmeler hızlanabilir. Çıkabilecek pürüzleri aşmak için sabırlı olmak gerekir. İşte, işbirliğinde bir kriz olabilir. Burada parasal açıdan hak ettiğiniz parasal karşılığı alacaksınız merak etmeyin ancak biraz beklemeniz de gerekecek. Evli olanlar ailede çocuk için masraf yapabilir. Kiminiz işten çıkabilirsiniz, bunun karşılığında bir tazminat, toplu para beklentiniz olabilir. Yeni bir iş veya işbirliği iyi görünmekle beraber, zamanlama konusunda sabırlı olmayı gerektirebilir. Anlaşmazlık çıkması da muhtemel. Sabırlı olmak, ani karar vermemek gerek.
TERAZİ
Yeni girişimler ve kazançlar bakımından iyi görünüyor yıldızlar sizin cephenizden. Ancak bazı anlaşma veya kontrat gibi şeylerin aniden iptal edilmesi, randevuların aksaması vs söz konusu olabilir. Güneş sizi parlatmakta ve öne çıkarmakta. Diğer yandan kıskançlıklara ve hatta bazı düşmanlıklara karşı dikkat etmeli derim. Aniden gelişen olaylar sizi sıradışı kişilerle bir araya getirebilir. Enteresan ilişkiler kurabilirsiniz. Ancak bu ilişkilerin kalıcı olması için daha yakından tanımak ve akılcı olmak gerekir. Biri size aniden kapılabilir. Kalbini fethedebilirsiniz birinin. Ancak tanımadan duyguları vs anlamadan yüksek beklenti kurmamak gerekir. Git-gelli istekleri olan biri olabilir dikkat etmeli. Ailede, yakın çevrenizde birinin ani sağlık sorunu üzebilir sizi. Ev güvenliğine dikkat edin. Para, vs koruyun derim. Diğer yandan, bu dolunay size yüklüce bir para kazandırabilir. Kiminiz birden dikkatleri üzerinize çekebilir, çevrenizde popüler olabilir, kiminiz de toplum karşısına çıkıp tanınabilirsiniz. Tüm dikkatler üzerinizde olacak görünüyor. Taşınma vs masraf doğurabilir.
AKREP
Dolunay iş, çalışma ve sağlık evinizde. Sizin de en başta sağlığa dikkat etmeniz gerekir. Gergin yıldızlar sizin veya ailede birinin sağlığını hassaslaştırabilir. Ani rahatsızlığa karşı dikkat etmekte fayda var derim. Kiminiz dolunayın gergin yıldız etkilerini işte hissedebilirsiniz. Yeni iş değiştirenler için yeni çalışma ortamının getirdiği sürprizler, hızlı iş trafiği şaşırtabilir, adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Kiminiz de işte dış koşulların ve başka kişilerin şartlarından dolayı aksilik yaşayabilirsiniz. Krizi çözmek size düşebilir. Trafik, sakarlık vs dikkat edin ayrıca. Tanıtım, reklam için atak bir dönem görünüyor. İşte gücünüzü artırmak için bazı atılımlar yapabilirsiniz. Ancak bunun meyvelerini almak için sabırsız olmayın. 24’ünden sonra beklediğiniz sonuçları almaya başlarsınız. Diğer yandan doğru kişilerle iş yapmak konusunda doğru kararlar vermek önemli. Parada ekonomi yapayım derken, yanlış insanlarla iş yapmayın derim. İşte, evde parasal güvenliğinize önem verin. Öfke, kızgınlık vs zarar verebilir. İlişkide soğukkanlı olmak lazım. İşte de keza. İçinize doğanlara dikkat edin, kulak verin bu ara. Gizli işlere vs dikkat edin. Yurt dışı veya uzaklarla işlerde pürüzler olabilir.
YAY
Dolunay zamanında, Güneşin pozisyonu size bir takım iyi şeyler getirebilir. Bir konuda kazanan siz olabilirsiniz! Yani, bu belki bir iddia olabilir, veya bir tartışma olabilir. Veya daha büyük bir şey olabilir. Güneş bir dileğinizi gerçekleştirebilir, size bir konuda ödül gibi güzel bir şey gelebilir. İşte güzel bir teklif alabilirsiniz. Güzel bir işbirliğine başlayabilirsiniz. Ancak Merkür sert açıdayken, işbirliği koşulları üzerinde durmak, önem vermek gerekir. Acele etmemek gerekir. Bir konuda birlik, takım işi veya dost çevre ile yapacağınız güç birliği istediğiniz başarıyı getirebilecektir. Kiminiz hakkınızda konuşturacaksınız. Bir ödül alan olabilir aranızda. Parasal şartlarınız iyi görünmekle birlikte, harcama yükseliyor. Diğer yandan kazanma hırsınız çok iyi, hedefe odaklı olunca, iyi para kazanabilirsiniz. Kazancın hemen gelmesini beklemeyin, önce işinize odaklanın, arkasından beklediğiniz para gelecektir. Aşk, ilişkide kendinizden yanasınız. Duygularınız hızla değişiyor, özgürleştiriyorsunuz kendinizi. Birinden aşk veya ilişki teklifi alabilirsiniz. Bu sizi şaşırtabilir. Belki de beklemediğiniz birinden olabilir. Yeni bir kurs, eğitime katılmanız mümkün. Kiminiz de yeni çevrelere giriyorsunuz. Kıskançlığa karşı dikkatli olun. Parasal kazanıcını yükselten bir teklif var gibi..
OĞLAK
Sizin için enteresan bir dolunay olacak gibi. Dolunay aile, yuva, başlangıçlar evinde, Güneş ise tepede. Parlıyorsunuz Oğlaklar! Kiminiz gerçekten parlama, tanınma, dikkatleri çekme ve öne çıkma gibi durumlar yaşayabilir. Yaptığınız işle veya yaptığınız bir şeyle tüm dikkatleri çekebilir, hakkınızda konuşturabilirsiniz. İstediğiniz ve beklediğiniz bir ün veya tanınma olabilir bu ancak beklenmedik şekilde ve birden geliyor. Kiminiz de yaptığınız bir işle parlayabilir, istediğiniz başarıyı kazanabilirsiniz. Önemli kişilerle önemli işler yapabilirsiniz. Hatta önemli iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Merkür Satürnle güzel açıda, anlaşma yapmanız gayet iyi olabilir. Diğer yandan, para veya yetki, gücü paylaşma konusunda pürüzler çıkabilir, ki, bu pürüzler daha sonra güzelim anlaşmayı bozabilir. Onun için pürüz yaratan konu neyse hafife almayın. İşbirliğine açık olmakla beraber, önem verdiğiniz konuda tavrınızı da koyun. Sakarlık, kaza, öfke patlaması vs dikkat edin siz de. Özellikle sizin öfke vs acele tutumunudan dolayı birilerine veya kendinize zarar verebilirsiniz aman dikkat. Soğukkanlı olmak ve sakin olmak kazandırır. Gerekirse yüksek gerilimli enerjinizi spor, yoğun iş temposu vs ile atmaya çalışın. Spor yaparken de sakatlanmaya karşı dikkat edin tabii. Bu ara yapacağınız iş görüşmeleri sizi çok zorlayacaktır ama sabırlı ve hedefe odaklı olur, sogukkanlı olursanız, 24’ünden sonra büyük bir amacınız gerçekleştirir ve hedefinize ulaşır, istediğiniz para vs de alırsınız. Aşkta, ilişkide hırslı, istediğinizi alma eğilimindesiniz. Ancak dolunay ters etkili, acele tavır içinde olmamak gerek. Evde, ailede kavga, sağlık vs sorununa dikkat. Ayrıca ani gelişen bir taşınma vs söz konusu olabilir. Eş veya sevgiliniz iş değiştirebilir. Siz de yeni bir iş veya işbirliğine adım atabilirsiniz.
KOVA
Yeni ufukların açıldığı zamana girdiniz. Koç dolunayı bunu daha somut bir şekilde size gösterecektir. Aile, yakın çevre veya uzaktaki yakınlardan haberler gelebilir. Sizi şaşırtan bir haber alabilirsiniz. Belki ani bir seyahat yapabilirsiniz bu arada. Güneş seyahat için iyi etkiler veriyor size. Gezmek, seyahat size iyi gelecektir. Yeni iş görüşmeleri, tayin, terfi vs gibi gelişmeler hayatınızı hareketlendirebilir. Belki de yer değişikliği fırsatı olabilir. Ancak Marsın konumu vs acele karar vermeyin diyor. Henüz güzel fırsatlar gelse de, ciddi karar vermek adına çok da iyi zaman değil. Gelişmeler aniden yön değiştirebilir, kontrat, anlaşma vs değişebilir dış koşulların etkisiyle. Uzaklarda, seyahatte, bir iş görüşmesi, toplantı, davet, konferans veya sanatsal bir etkinlikte şaşırtıcı olaylar yaşayabilirsiniz. Kalbiniz boşsa, aniden karşılıklı etkilendiğiniz biriyle karşılaşabilirsiniz. Kiminiz de birinden beklemediğiniz bir aşk mesajı alabilirsiniz. Gizli işler, entrika, gizli düşmanlık konusuna dikkat etmek gerekir derim. Bir yasal dava, mahkeme vs varsa, lehinize bir gelişme olabilir. Ani duygulara karşı dikkat edin. Bastırılmış duygular birden patlayabilir. Aşırı bastırmak da hasta edebilir. Yoga, spor vs iyi gelir bunun için. Veya bir konuda inzivada kalıp hazırlıklar yapmak iyi gelir.
BALIK
Dolunay sizin para evinizde. Para konusunda anlaşmazlık, tartışma olabilir, bu konuda pürüzü çözmek biraz sabır ve zaman ister. Aksi takdirde kavga büyüyebilir dikkat etmeli. Dost kazığı konusunda dikkat etmek gereken zaman. Tanıdık, bildik çevreden gelebilecek husumete karşı dikkat etmeli derim. Kiminiz işte anlaşmazlık yaşayıp, işten tazminat alıp çıkmak isteyebilirsiniz. Aniden değişen parasal koşullar söz konusu. Tabii kiminiz için, parayla ilgili güzel şeyler vaat ediyor dolunay. Birilerinin desteğiyle bir gelir sahibi olabilirsiniz veya bir mülk sahibi olabilirsiniz. Bu bir miras vs de olabilir. Yeni iş veya mevcut iş, işbirliğinde koşulları iyi değerlendirmek, olası pürüzleri önceden görmek gerekir. Anlaşma, imza vs değişebilir şartlarla beraber. Sağlığı hassas olanları hemen uyarayım, sağlık konusunda özenli olun kendinize bu ara, ani sağlık sorununa karşı temkinli ve özenli olun derim. Yoğun stres vs baskı üzerinizde gerginlik yaratabilir. Gerginliği atmak için kendinize zaman ayırın.
Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle…
Astrolog Semavii 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder