Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

7 Ekim 2016 Cuma

16 Ekim Koç Dolunayının Türkiye’ye Etkileri

16 Ekimdeki Koç dolunayı değişim, isyan ve özgürlük gezegeni Uranüs’le kavuşum açısında olacak. Güneş onun zıddında Terazide Türkiye’nin Satürn ve Merkür’üyle kavuşum açısında olacak. Ay-Uranüs Koçta ve Güneş-Satürn ve Merkür’le kavuşumda, bu 5 gezegen arasında karşıt ve birbirini çok zorlayan, adeta koparıcı bir açısal bağlantı oluşmakta.


5 gezegenin oluşturduğu kavuşum ve karşıt açısal bağlantı sadece bu günlere mahsus bir gerginliğin ötesinde, Türkiye’nin yakın zamandaki kaderini değiştiren etkide ve ülkeye çok ciddi bir dönüm noktası yaşatacağının güçlü işaretlerini veriyor.

Özetle, ülkemiz çok önemli zamanlardan geçerken, Koç-Terazi aksındaki dolunayın böyle büyük değişimi tetikleyen ve dönüm noktasına işaret eden açılar yapması, “Bu dolunay ülkede bir kırılma noktası yaşatacak” dedirtiyor. Bundan sonra artık değişim adına olayların kontrolden çıkabileceğini, makaradan ipin hızla boşalması misali olayların akacağını gösteriyor.

Ok yaydan çıkıyor bu dolunayda!

Temmuzdan beri tırmanarak gelen olayların bu dolunayda zirveye varacağını söyleyebilirim. Bu zirve ya olayları taşıracak, tıpkı yaklaşan giderek tırmanan bir fırtınanın denizi taşırması gibi, olaylar taşabilir, kontrolden çıkabilir ve çok yıkıcı sonuçlar yaşanabilir. Veya Uranüs etkili olan bir dolunay “Beklenmeyeni bekle” dolunayıdır. Temmuzdan beri tırmanarak gelen olaylar zirve yapıp tam olayları taşıracakken, öyle bir şey olacak ki, fırtınayı bir anda durduran bir set çekilecek önüne! Nasıl bir set çekilebilir diye baktığımda, sistem değişikliğine yasal düzenlemelerle hız verilerek, sistem değişimine doğru ülkenin rotası döndürülebilir. Yani, belki de dolunay buna işaret ediyor. Fırtınayı taşıran bir ihtilal değil de, tam tersi fırtınayı kesen bir sistem değişikliği olabilir…

Hangisi olacak derseniz, açıkçası bilemiyorum. Herkesin kabul edeceği bir sistem değişikliği olabilir mi diye bakıyorum dolunay yıldızlarına.. Pek de olası göremiyorum… Dolunay esnasında, Mars ve Plüton’un Oğlakta olup ülkenin Plüton’una tam karşıt açı yapması, bana pek de tatlı bir şekilde fırtına kesilecek gibi gelmiyor. Tam tersi sert önlemlerle krizin önü kesilebilir gibi. Yani, askeri veya polis gücü zoru ile yapılacak bir önleme işaret ediyor.

Meclis Koç dolunayında tetiklenecek olayların baş sahnesi olabilir.. Mecliste oldukça sert olaylar yaşanabilir. Hatta şiddet veya silahlı gücün devreye girebileceği bir kavga bile olabilir. İnş yanılırım ama gördüğüm o ki, Mecliste sert olaylar var. Siyasi güçlerin ciddi çatışması bir kavgaya dönüşebilir.
Bu dolunay ya bir ihtilali patlatan bir dolunay olabilir ya da ihtilale giden yolları tetikleyen bir dolunay olabilir…

İhtilalin ayak sesleri duyulacak gibi…

Uranüs ve Ay’ın işaret ettiği ülkede ihtilal gibi bir şeyi tetikleyecek “yıkıcı bir fırtına” veya diğer tabirle, “büyük ve yıkıcı bir dalga”yı birden şak diye kesen bir olay olarak olasılıkla gördüğüm, “yasal düzenlemeler üzerinden sistem değişikliğine” gidiş mi acaba bu dolunayın işaret ettiği diye yeniden bakıyorum… Çünkü yıldızlar o kadar çetrefil ki, emin olmak için tekrar tekrar yıldızları inceliyorum…

Gerçekten yine ortası yok bu işin… Ya ihtilal ya da sistem değişikliği…

Fırtınayı dindirecek bir sistem değişikliğine işaret ediyor mu dolunay...?  Bence pek de öyle değil gibi, dolunay yıldızları oldukça sert açıkçası..

Peki, zor yoluyla bir sistem değişikliğine mi işaret ediyor bu dolunay?.. Evet, bu mümkün. Polis, asker vs silahlı gücün desteğinin gölgesinde bir sistem değişikliği olabilir..

Diğer olasılığa bakıyorum yeniden yani ihtilal olasılığına… Yoksa bu dolunay bir ihtilali mi tetikleyecek veya ihtilale giden olayları mı patlatacak?..

Burada yani dolunay haritasında gördüğüm şey, Koç dolunayı bir darbeye benzemiyor.. Çünkü Güneş Terazide, Mars vs Oğlakta… Yani, resmi ve yetkisi olan bir güç var ortada sanki.. Yasadışı bir güç vs değil…

Hangi güç yapacak bilemiyorum.. Ama gördüğüm o ki, resmi ve yetkiyi kendinden gören bir güç var ortada..
Koç dolunayı bir yönetimsel değişim, yönetimde değişim getirir mi diye bakıyorum çünkü bazı işaretlerini görüyorum yanılmıyorsam eğer..

Güneş Terazide Satürn ve Merkür’ün üzerinde ve Ay ve Uranüs’le karşıt açıda… Mars ve Plüton ülkenin Plüton’una karşıt açıda.. Bir güç değişimi söz konusu gibi.. Resmi güçlerin el değiştirmesi, yani yönetimde de değişimi tetikleyen bir dolunay gibi.. Ne şekilde bir değişim olur, onu yaşayarak göreceğiz… Ama benim gördüğüm, yönetimde de değişimi tetikleyen bir dolunay bu..

Herkeste yeniden bir darbe beklentisi var. Ben Fetöcülerin yeniden darbe yapacağına ihtimal vermiyorum pek.

Olursa eğer darbe gibi bir şey, kim yaparsa eğer, sanki bu sefer gece veya sabaha doğru yapabilir gibi diyorum.. Koç dolunayı da sabahın erken saatlerinde 7:23’te olacak zaten…
Darbe veya ihtilal (ki bana göre olursa eğer ihtilal olur darbe değil) gibi bir şey için 13 ekim-3 kasım arasında dikkat etmek gerekir derim.

Ama dediğim gibi ben darbeden ziyade, olursa başka bir şey olur diye tahmin ediyorum bu sefer.. Yanılabilirim, benim tahminim bu yönde… Yani, olursa sanki bir ihtilal gibi bir şey olabilir diyorum… Veya ihtilale giden yolu tetikleyen öncü olaylar olur…

İnş yanılırım ve herkesin kabul edebileceği bir sistem değişimi için yasal düzenlemeler için düğmeye basılacak bir dolunay olur inş…

Ama dediğim gibi, dolunay yıldızlarına bakınca, çok da iyimser olamıyorum.. Ay-Uranüs-Satürn ve Merkür’le karşıt açıda iken… Çok sert olaylar olabilir diyorum..

Hatta siyasilerin can güvenliğine de dikkat etmesi gereken bir dönem diyorum..Ay-Satürn karşıtlığı ve Ay-Uranüs vs bunlar pek de iç açısı açılar değil güvenlik bakımından.. Meclise de aman dikkat ediyorum. Olaylar Mecliste tetiklenebilir.. Veya sokakta olabilir..

Peki halk sokağa dökülür mü bu dolunayda diye bakıyorum? Bence dökülebilir… Tansiyon oldukça yüksek görünüyor ve öfke, özgürlük, baskı vs durumları vs birden bardaktan boşanır misali boşalabilir.

Uranüs etkili dolunayda hava yollarına dikkat etmek gerek. Uçak kazasına vs ve gene F16 jetleri vs tepemizden uçmasın Allah korusun..
ABD’de kasırga olmuş. Geçmiş olsun insanlara. Bu türden fırtına vs olaylarına dikkat etmek lazım. Deprem olur diye düşünüyorum dünyanın bir yerinde, olabilir Uranüs faktörü var çünkü ama daha çok kanımca fırtına türü şeylere dikkat etmeli derim. Ve hava yollarına, uçaklara vs.

Bu dolunay Koç burcu olan Öcalan’ı da gündeme getirir mi diye düşünüyorum.. Olabilir.. Öcalan’ın bu sefer sağlığı gündeme gelebilir belki de..

PKK’ya vs dikkat etmek gerekir 24’üne kadar ve özellikle 8-10 ekim ve 15-16 ekimde.. Belki de oradan gelen bir saldırı, kötü bir patlama riski vs olabilir aman dikkat edelim..

Bu arada, koç dolunayında dikkatimi çeken bir nokta daha var. Türkiye’nin MC Balık ve ASC Yengeç ülkenin MC’sinin dip noktası, ülkenin yönetim evi ve noktası 10.ev ve MC’ye göre, dip nokta yani IC… Bu bakımdan, yönetimle ilgili konularda Ay’ın aldığı önemli açısal pozisyonlar çok önemlidir. Yengeçin yöneticisi Ay sertken, yönetimi hayli zorlayan olaylar yaşanabilir. Tabii yönetimin başka güçleri zorladığı olaylar da yaşanabilir ayrıca.. Ancak dip noktası önemlidir… Kritik noktadır. Dip noktanın Ay tarafından yönetilmesi bu dolunayı daha bir anlamlı kılmaktadır.

Ay-Uranüs kavuşumunun ülkenin Satürn ve Merkür’üyle karşıt/sert açı yapması açıkçası yönetimi zorlayan bir olaya işaret etmektedir.. Hele de yönetimin başındaki kişiyi zorlayan bir olaya.. Bu bakımdan, Erdoğan’ın dikkat etmesi gereken bir zaman her bakımdan. Hele bir de, ay düğümleri de halen Balık-Başak aksında ilerlerken ve Güney ay düğümü onun Güneşine kavuşuma doğru ilerlerken..

Koç dolunay tahminlerim bunlar.

Yıldızlar ülkemize ve bizlere ışık tutsun dileklerimle..


Astrolog Semavii 

3 yorum: