Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

30 Ekim 2016 Pazar

30 EKİM AKREP YENİAYININ GENEL VE BURÇLARA ETKİLERİ30 Ekim 20:37’de Akrep’te Yeniay gerçekleşecek. Yeniay anının haritasında Yükselen burç İkizler.
Yeniay 7 derece Akrepte, Güneş ve Ay Akrepte. Yükselen İkizlerin yönetici gezegeni Merkür de Akrepte Güneş ve Ay ile kavuşum açısında ve her üçü Balıkta bulunan Neptünle üçgen güzel açıda. Bu bir hayali veya bir vizyonu gerçekleştirmek demektir.
Akrep yeniayından en çok etkilenecek burçlar, burcu, yükselen burcu veya ay burcu Akrep ve Boğa olanlardır. Bunun haricinde Aslan ve Kovaları da etkileyecektir sabit burçlar olarak.


Yeniay Akrep ve Boğalar için ilerleme kaydettirecek güzel gelişmeler getirebilir. Yapacakları girişimlerde ilerleme kaydetmeleri, başarı kazanmaları mümkün. Akrep kendi yaptığı girişimlerle başarı kazanabilecekken, Boğalar başkalarının desteğini görerek ilerleme kaydedecektir. İşbirlikleri ayrıca onları güçlendirecek görünüyor.
Diğer yandan Aslan ve Kovalar biraz gerginlik yaşayabilir, bunun ardından istediklerine ulaşabilirler.
Akrep Yeniayında olumlu olarak etkilenecek diğer burçlara gelirsek, Yengeç, Balık, Oğlak ve Başak diyebilirim ikinci sırada.
Yengeçler yakınları, tanıdık yakın-arkadaş vs ile birlikte parasal kazançlarını artıracak güzel girişim yapabilir, ortak para konusunda hedefine ulaşabilirler. İş konusunda güzel fırsatlar açılabilir. Ancak büyük girişim yapmak için henüz şartların daha uygun olmadığını görüyorum. Acele etmemek gerek büyük işler için.
Yeniay haritasında dikkat çeken bir başka yıldız açısı; Venüs Yay, Jüpiter Terazide, karşılıklı ağırlama açısındalar. Bu güzel, destek açıdır. Bu açı özellikle İkizler, Yay ve Terazi burcu için iyi görünüyor. Bu kişiler iş ve kariyerlerinde başkalarının desteğini beklediklerinden fazla alacak, çabalarını parasal kazanca dönüştürebilecektir.
Ayrıca İkizler, Yay, Kova, Terazi ve Koç burçları ilişkideki sorunlarını olgun, daha pozitif bir şekilde çözebilecek, kişilerle işbirliği ve dayanışmada daha rahat edeceklerdir. Duygusal ilişki hayatlarında ise, olaylara mantıklı ve gerçekçi bakışla, sorunları büyütmeyecek ve partneriyle arasındaki gerilimi yumuşatabilecektir. Birlikte olmak ve takım olmanın önemini kavrayacaklardır.
Yeniayda ilişki cephesinde gerilimi en çok Yengeç, Oğlak, Koç, Terazi ve Kovalar yaşayabilir. 9 Kasımda Mars Kova burcuna geçene kadar sabırlı olmak gerekir.

Akrep Yeniayının parada en şanslı burcu: Terazi, Koç, Akrep, Boğa ve Kova.
İşbirliği, girişimde aktif burcu: Başak, Akrep, Oğlak ve Boğa.
İlişkilerde dikkat etmesi gereken burcu: Terazi, İkizler, Yay, Kova, Oğlak, Koç ve Balık.
Sağlık ve sakarlık vs dikkat etmesi gereken burcu: Akrep, Kova, İkizler, Yengeç ve Aslan.

Akrep Yeniayının Burçlara Etkileri

KOÇ
Ortak işler, ortak hesaplar konusunda iyi gelişmeler olabilir. Beklediğiniz maddi kazancı, yatırımı ve ayrıca alacak-borç işlerini rahatlıkla halledebilirsiniz. İşte, yönetimsel kademede önemli değişimler olabilir, çıkarınızı kollamalı, savunmalısınız. Siz yönetici iseniz, bazı sert kararlar almanız mümkün işte. Yasal, resmi bir problemi birilerinin desteğiyle halledip, beklemediğiniz kadar hızlı bir şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanın yolu açılabilir. Bu arada, boş hedefleri ayıklamanız lazım. İlişkide duyguları tazelemek gerekir. İlgisizlik ilişkiyi zorlar.
BOĞA
İşbirlikleri gündeminizde. Teklifler gelebilir, işbirliği adına güzel girişime adım atabilirsiniz dost ve güçlü kişilerle. Ayrıca kiminiz önemli ve güçlü bir kurumdan bir teklif alabilirsiniz. katıldığınız organizasyonlarda ağırlığınızı koyabileceksiniz. Parasal açıdan geleceğe odaklı olmak kazandırır, banka hesabı açmak, sigorta, vs için iyi zaman. İlişki, aşk cephesinde partnerden aktif çaba bekliyor gibisiniz. Pek de adım atmaya istekli değilsiniz, kendinizden yanasınız.
İKİZLER
İş, çalışma yoğun bir tempoda geçiyor. Yorucu işler sağlığınızı etkileyebilir. Sağlık için doping yapmak gerekir. Diş, eklem, kemikler ve tansiyona dikkat etmeli. İşte çabalarınızın takdir gördüğünü görmekten mutlusunuz. Ayrıca yönetimle uyumlu bir çalışma içindesiniz. Ortak hedef veya vizyonda uyumlu bir işbirliği var. İlişki cephesinde partnerinize ulaşamamaktan yakınabilirsiniz. Ancak farklı, gizli yolları denemek de fayda etmez. En iyisi biraz beklemek. Gereksiz kıskançlıklar pişmanlık yaratabilir. 9 Kasıma kadar, gizli düşmanlık, risk, tehlikeli şeylerden uzak durmak gerekir.
YENGEÇ
Kalabalık organizasyon, işlerle meşgulsunuz. Yeni bir girişime adım atıyorsunuz. Yönetimle sorun çıkabilir. Kiminiz de sanki birinin yerine geçmek için hamle yapabilirsiniz. Başka bir yerden gelir gelebilir, bu işiniz haricinde bir şey olabilir. Birileriyle husumete dikkat etmek gerekir. Ayrıca sizin de sert tavrınız yanlış anlaşılabilir. Aniden bir seyahat planı olabilir. İlişkilerde keskin çıkışlar yapmamak lazım, anlaşa sağlamak kolay değil. Konuşarak, iletişim kurarak karşılıklı bir anlaşma sağlanabilir. Yoksa ilişkileri kopartıcı etkiler devreye girer. Sevdiğiniz insanlarla, yakınlarla görüşmek mutlu edecektir sizi. Aileyle, yakın arkadaşlarla görüşmeye zaman ayırın.
ASLAN
Kariyer ve işte yeni bir yol veya fırsat açmak istiyorsunuz.Yaptığınız işi yapılandırmak, yenilemek ve güçlendirmek amacı görüyorum. Kendinizi yenilemek isteği hakim. Sanki rutinden, hatta kendinizden bile bıkmışsınız. Onun için yenilik arayışı içindesiniz. Buna öncelikle iş hayatınızda yer vereceksiniz. Çünkü işte, çekişme, husumet yaşayanlar bir iş değişikliğiyle sıkıntıdan kurtulmak niyetinde. Kiminiz de yeni bir şeylerin hazırlığı içinde yoğun tempoda çalışıyorsunuz. Ancak birilerinin beklentileri yenilenme hedefinizden sizi çıkaran zorluklar dayatıyor gibi. Bu aile, veya işte anlaşamadığınız birileri olabilir. Yeni iş veya yapılanma işine adım atın, gerekli hazırlıkları yapın ancak tam başlamak veya somut olarak tamamlamak için biraz sabredin. Kimi Aslanlar her an kaçabilir, bir fırsat olsa da tatile gitsem modundasınız. Evde, ailede parasal kazanç yeniayın iyi yanı sizin için. Kiminiz için de güzel iş teklifi, fırsatı var ancak başlamak için biraz zaman lazım gibi.
BAŞAK
Yakın çevre evinizde yeniay doğuyor. Aile ve yakınlarla bir araya gelmek zamanı. Birileri ziyaretinize gelebilir veya sizin bir seyahatiniz olabilir. Sahip olduğunuz iş yeri veya evi kiraya vermek vs gündeme gelebilir. Yeni bir girişime, projeye veya kursa başlamanız mümkün. Evlenip yuva kurmak isteyenler için hayli aktif, tempolu bir zaman. Çocuk sahibi olmak adına niyet edenler var ayrıca. Bir iş kurma düşüncesi için harekete geçebilirsiniz ancak tamamlanması henüz değil. Ailede sağlığa dikkat etmek lazım. Ayrıca riskli ortamlar veya işte dikkat etmek lazım.
TERAZİ
Parasal açıdan iyi görünüyor durumlar. Çalışmalarınızı kazanca dönüştürmek mutlu edecek, kendinize güvenli, hırslı ve tuttuğunu koparan olabileceksiniz. İş hedeflerinizde ne istediğinizi bilerek hareket ediyorsunuz. Yeni işe girenler için iyi zaman diyebilirim parasal açıdan. Ancak ilişkiler bakımından ileride doğabilecek olası çatışmaları görmek de gerekir. İşten dolayı bir taşınma durumu olabilir. Evde tamirat, tadilat mümkün. Yeniden yapılanma şeklinde bir yatırım için harekete geçmeniz mümkün. Yatırım yapmak, sigorta, para yatırmak vs önem veriyorsunuz bu ara. Evde güvenliğe dikkat edin 9 Kasıma kadar.
AKREP
Girişimci, atak, tuttuğunu koparan bir güçtesiniz. Hazırlığını yaptığınız veya planladığınız bir hedefi eyleme geçirmek için şartlar sizden yana görünüyor. Parasal beklentilerinizi yavaş ilerlese de, yine de umut verici. Ancak gerçekçi olmak da gerekir. Biriyle bir konuda işbirliği güzel görünmekle birlikte kısa sürmesi mümkün. Onun için ona göre şartları düşünmek lazım. İşte veya trafikte agresif olmayın, ayrıca sakarlık, vs dikkat edin. Çok koşturma, fazla beklentiler sinirlerinizi bozabilir. Tadilat, tamirat vs işleri çıkabilir. Ailede birinin ani sağlık sorununa dikkat etmeli. Hatta siz de sağlığınızla ilgilenin.
YAY
Gözler üzerinizde, dikkatleri çekiyorsunuz ancak sizin moralinizi yükseltecek bir şeylere ihtiyacınız var. Venüs ve Satürn burcunuzda kavuşmuş, hayattan zevk almak duygusu gidip geliyor bu ara anlaşılan. Venüs Satürnden uzaklaştıkça keyfiniz yerine gelecektir yeniaydan birkaç gün sonra. Tarzınız değiştirmek ve yenilemek zamanı. Yeni tarzınızla kiminiz trend bile yaratabilirsiniz, insanlar stilinizi takip edebilir. Hakkınızda konuşulanlar olabilir, dedikodu vs aldırmayın, perde arkasında güzel konuşanlar da var. Hazırlandığınız bir konuda şartlar beklediğinizden de iyi olabilir. Ancak bir konuda güç veya para konusunda çatışma yaratabilir. Onun için hakkınızı iyi korumanız lazım. Sizi destekleyen önemli kişiler olacaktır. Bir düşünce, planınızı yakınlarınıza açacaksınız. Ancak gizli tutmanız, çok konuşmadan hazırlanmanız iyi olur. Biri sizinle yakınlaşmak isteyebilir..
OĞLAK
Akrep yeniayı bir dileğinizin gerçekleşmesini sağlayabilir. Kararlı, hedefe odaklı ve istekli ve hırslı görünüyorsunuz. İçten ihtiyacınız olan motivasyonu bulacaksınız. Bu belki de bir şeylerden bıkmak olabilir. Çabalarınızın gerçek karşılığını alma isteği olabilir. Çok çalışıp, toprağı tırmalayarak başarmaktan yorulmuş görünüyorsunuz. Rahat etmek, daha kolay başarı ve kazanç elde etmek istiyorsunuz. Tam da bu sırada bir teklif, bir fırsat veya yapacağınız bir hamle size bu niyetinize uygun kapılar açabilir. İş veya evden taşınma durumu olabilir. Duygusal cephede güçlü görünüyorsunuz, kendinizden yanasınız. Birinin size yakınlaşması mümkün. Evliyseniz eşinizle bir konuda el ele vereceksiniz. Kiminiz bir başarıya imza atacaksınız.
KOVA
Akrep yeniayı kariyer evinizde parlıyor. Zor, mücadele, yorulmanın arkasından gelen bir başarı söz konusu. Bir işe girebilir, proje veya girişime adım atabilirsiniz. Beklediğiniz bir şeye benziyor bu. Nihayet şartların el verdiği bir zaman. Yapacağınız işler size hem iyi kazanç getirecektir hem kendinize güveni yükseltecektir. Ancak Mars ve Plüton biraz sert pozisyonda halen, duygularınızla hareket ederseniz fırsatı tam değerlendirmekte zorlanabilirsiniz. Yine de, Jüpiter imdadınıza yetişir, yani işi bilen biri veya yasal, resmi işte size destek olan biri. Ayrıca tecrübeniz ve sağduyunuz da kazandıracaktır size, eğer dinlerseniz. Emeklilik veya işten ayrılıp tazminat almak düşüncesini hayata geçirebilir kimi Kovalar. Gizli düşmanlık veya husumete dikkat. Ayrıca sakarlık vs dikkat. Sağlık da önemli bu dönemde.
BALIK
Yeni bir iş, yeni bir ufuk, yeni bir fırsat elde etme zamanı. Bu beklediğiniz veya niyet ettiğiniz bir konuda olabilir. Kiminiz için bu bir aşk, ilişki olabilir. İlişkisi olanlar için bir evlilik, nişan vs kararı olabilir. Kiminiz içinse yeni bir ilişki. Ancak duygularınızı anlamak için henüz erken.. Belki de bir şeylerden kaçmak için bir ilişkiye sığınabilirsiniz.. Yeni iş size istediğiniz bir şeyi verecektir. Dostluklar, arkadaşlıklar cephesi sert görünüyor. Dostken düşman olabilirsiniz birileriyle. Birileri size zarar verebilir eğer gözünüzü kapartırsanız. Büyük sözü dinleyin denir ya, öyle bir zaman. Uyarılara kulak verin. Diğer yandan başka dostların da desteğini görürsünüz. Parasal konuda vs temkinli olun.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle…

Astrolog Semavii 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder