Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

24 Kasım 2016 Perşembe

29 KASIM YAY YENİAYININ GENEL VE TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

29 Kasımda Yay burcunun 7 derecesinde bir yeniay gerçekleşecek.

Yeniay sırasında, Güneş ve Ay Yay burcunda Balıkta bulunan Neptün ve Güney Ay düğümü ve Başaktaki Kuzey ay düğümüne kare/gergin açı yapacak.
AYYYY.jpg


Güneş, Ay, Neptün ve Ay düğümleri derken, akla ilk gelen şey bir doğa olayıdır.. Özellikle, Neptün ve Ay düğümleri faktörü varken işin içinde, deprem akla gelir.. İnş deprem olmaz bir yerde ancak şunu da söyleyim ki, bu tür bir etkiye açık bir yeniay enerjisi var..


Türkiye’ye baktığımızda da, deprem bir risk olarak mevcut. Neptün, Ay düğümlerinin sert etkileri, Merkür’ün Yay’dan ülkenin Ay’ına karşıt açısı ve ayrıca Mars’ın Neptün’le karşıt açısı bir doğa olayının olasılığına işaret ediyor. Deprem, sert hava, fırtına veya denizden gelebilecek sıkıntı vs.

Yay yeniayının haritasına baktığımda, haritada başka dikkat çeken astrolojik unsurlar nedir diye…

Yükselen burcu Koç. Koçun 20 derecesinde Yükselen burç ve tam 20 derece ile Uranüs yükselene kavuşum yapmakta. Uranüs halen retroda..

Gene bir “Uranüsyen” olay gündemi meşgul edecek anlaşılan.. Yani, “beklenmeyeni bekle” durumları… Sürpriz veya şok bir olay…

Koçun yöneticisi Mars ise Kovada geziyor ve Terazi’deki Jüpiter’le olumlu/üçgen açı içinde etkileşim kuruyor.  

Bunları bir araya getirdiğimde, gördüğüm o ki, bu sefer ki, pek sürpriz veya şok edici, beklenmedik bir olay değil gibi.. Yine, bir şaşırtıcı yanı olsa da, bu sanki “ani, sürpriz veya şok” şeklinde tezahür eden olay aslında beklenen bir olay gibi.

Yeniayın yükselen burcu Koç Türkiye’nin 11.evine denk geliyor, yine Meclis gündemin baş sahnesi olacak görünüyor! Mars Kovada 8.evden 9.eve doğru ilerliyor.. Satürn Yay’dan Mars ve Uranüs’le rahat/uyumlu bir açı içinde bu iki gezegene destek vermekte..

Ancak Venüs Oğlakta geziyor halen ve Plüton’la kavuşum açısı içinde, yeniayın yükseleni ve Uranüs’le partil/tam bir sert açı içinde..

Bütün bunları bir araya getirdiğimde;

Yay yeniayında ülkenin gündem konuları:

1-Ekonomi gündem konularından biri olacak gibi görünüyor. Çalışan kesimle ilgili bazı yasalar gündeme gelebilir, para, zamlar vs, ekonomiye resmi bir müdahale edilebilir.

Transit Satürn Yayda ilerlemeye başlarken iyiden iyiye, 14 Aralıkta İkizlerde dolunay varken, ekonomi ve para daha fazla önem kazanır.. Satürn Yaydan giderek ülkenin İkizler Ay’ını baskılarken, gerek yasal gücün halkı giderek baskılaması ve ekonominin baskılanması, ekonomik sıkıntının büyümesi riski var.

Açık söyleyim, Satürn Yayda daha yeni ilerlemeye başladı.. Henüz Yayın 20 derecesini aşmadı, aştığında, asıl ekonomi konusu, para, işsizlik, ekonomik sıkıntı gündemin ilk konusu olmaya adaya olabilir. İnş yanılırım, yöneticiler tedbir alır umarım. Ama almazsa, Ay’a giderek baskı yapan ve Aralık ortasından itibaren başlayan ve 2017’in sonuna kadar Ay’a daha fazla baskı yapacak olan transit Satürn söz konusuyken, ekonomi ilgilenilmesi gereken ilk konu olabilir ülkemizde.

Ülkenin Akrep Güneş’ine göre baktığımda, Yay yeniayı para evinde olacak.. Neptün ise Akrep’e göre, 5.evinde gezen Neptün’le kare.. Girişim, iş dünyası.. Sanırım, parayı, sermayeyi elinde bulunduran kuruluşların sesini duyacağız.. TUSİAD sahnede olan bir kuruluş olabilir bu yeniayda.. Güneşin Neptünle karesi, yatırım, girişim, parasal durumla ilgili endişeleri dile getirebilir.. Çünkü Güneş-Neptün karesi bu konuda zorlanma ve hayal kırıklığına işaret etmekte.. Endişe ve kaygı enerjisi var özetle burada.

Diğer yandan, Jüpiter-Marsın güzel açısı yabancı sermaye hakkında güzel bir gelişmeyle endişeyi uzaklaştırabilir, en azından azaltabilir.

14 Aralıktaki İkizler dolunayı, Akrep göre 8.evinde… İşte bu asıl kritik dolunay ekonomi için. Önlem, iyi bir program, hatta belki de bu konuyu ilk gündeme almak lazım olacak görünüyor.
Anlaşılan o ki, 29 Kasım yeniayından itibaren ekonomi, para en önemli gündem konusu olmaya başlayacak..

Şunu da söyleyim, Yay yeniayında paranın gelmesi de söz konusu olacaktır. Ancak geçici önlemler değil, daha uzun vadeli tedbir ve iyi bir program yapılması lazım.

2-Sistem değişikliği, başkanlık vs sistemi konusu Mecliste tartışmaya başlanabilir. Yeniayın yükseleninin 20 derece Koçta ülkenin 11.evinde olması buna işaret ediyor.. Ancak daha erken dedirten bazı yıldız açıları da var.. Gündem başka konulara kayabilir.

3- Özellikle 14 Aralıktaki İkizler dolunayında gerçekleşeceğini tahmin ettiğim, siyasette, yönetimdeki bazı kişilerin görev değişimi gündeme giderek giriyor. Geçen 14 Kasımdaki dolunayda bunun ilk ipuçlarına işaret eden yıldızlar vardı. Şimdi bu yeniayda da gündeme gelir, ama tahminim o ki, 14 Aralıktaki İkizler dolunayından sonra olur değişim, istifa ve görev değişimleri.

5-Yay Yeniayı ülkenin 6.evinde olacak.. 6.ev iş, çalışma, çalışan kesim, sağlık, bakım evidir. Sağlık konusu da önemli bir konu. Sağlıkla ilgili bir konu gündem olabilir.

6-Yay yeniayı ay düğümleri ile kare açı bağlantısı içindeyken ve Neptün de kavuşum açısıyla buna eşlik ederken… Önemli kişilerin sağlığı önem kazanır ülkede.

6-Marsın Kovada olup ülkenin Neptününe karşıt açısı, transit Jüpiterle üçgen açısı, ve akabinde Marsın ilerleyip ülkenin Jüpiteriyle kare açısı, entrikalı, gizli işlere, gizli niyetlere, terör, pusu, silahlı olaylara, suikast vs durumlara karşı dikkat etmek gerektiğini söylüyor..

Parlak şans yıldızı ülkemizi ve bizi korusun…


Astrolog Semavii 

2 yorum:

  1. Parlak şans yıldızı hiç bişeyi koruyamaz! Ancak Yaratıcı olan Allah korur.. Senin "Parlak şans yıldızı" dediğin şeyi kim yarattı?

    YanıtlaSil
  2. türkiyeye etkilerini ilgiyle takip ediyoruz. dünyaya etkileri ile ilgili paylaşımda da bulunursanız seviniriz. kolay gelsin iyi çalışmalar...

    YanıtlaSil