Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

17 Kasım 2016 Perşembe

BAŞAK-BALIK AKSINA GEÇEN AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

BAŞAK-BALIK AKSINA GEÇEN AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

NOT: Transit Ay Düğümleriyle ilgili daha önce yazdığım yazı bu. Tekrar okunmalı çünkü transit Ay düğümleri halen Başak ve Balık aksında geziyor 2017 Mayısa kadar bu burçlarda gezmeye devam edecek.

Geçen hafta sizlere ‘Ruhsal Yolculuğumuzu’ temsil eden Ay Düğümlerinin Astrolojik olarak anlamı ve öneminden bahsetmiştim. Bu hafta, 12 Kasım 2015’de Başak-Balık aksına geçen ve yaklaşık 1,5 sene bu burçlarda kalacak olan transit Ay Düğümlerinin burçlara etkilerini okuyacaksınız.

(kuzey ay düğümü) 
           (güney ay düğümü)

Güney ay düğümü ‘geçmiş ve geçmiş hayatları,’ Kuzey ay düğümü ‘bugün ve gelecekte gidilmesi gereken ruhsal yolu’ temsil eder. Transit Kuzey ay düğümü Başak, Güney ay düğümü Balık’ta gezecek. Doğum haritanızda Balık nerdeyse, o alanda geçmişten veya geçmiş hayatlardan getirdiğiniz temaları yeniden yaşar, bu konularda sizi kendinizle yüzleştirecek ve değiştirecek karmik dersler alırsınız. Ayrıca geçmişten getirdiğiniz güzel özelliklerinizi veya bir yeteneğinizi ortaya çıkarma imkanı bulabilirsiniz. Başak haritanızda nerdeyse, ruhsal anlamda ileri gitmek için öğrenmeniz gereken yeni şeyleri deneyimler, kişiliğinize yeni davranışlar katar, yeni beceriler öğrenirsiniz ve kendinizi ruhsal ve duygusal olarak yeniler ve güçlenirsiniz o alanda.

Keşfedeceğiniz veya yeniden güçlendirebileceğiniz geçmişten getirdiğiniz olası Balık özellikleri; kendinizi bir ideale adamak, sanatsal, bilimsel veya ruhsal bir konuda ilham ve vizyon dolu bir yetenek, bilinç ötesinden ruhsal veya yaratıcı konularda bilgi almak, kanal olmak, medyumistik yetenek, kendini Allah’ın yolunda adamak, inandığı bir İdeoloji için ruhsal savaşçı olmak. Diğer güzel özellikler yaratıcılık, esin, yüksek sezgi ve algı gücü, merhamet, güçlü inanç, duygusallık, saf ve koşulsuz sevebilme gücü.

Yüzleşilmesi ve bırakılması gereken Balık özellikleri; kendini kurban etmek, kendini yok saymak, ezdirmek, kendine acımak, başkasını gözünde çok büyütmek, hayal ve fantezi dünyasında yaşamak, gerçeklerden kaçıp kendini kandırmak, kurban-kurtarıcıyı oynamak, pasif duygusal öç alıcı olmak, suçluluk duymak, başkasına suçluluk duygusu yükleyerek bağlamaya çalışmak, birine veya maddeye bağımlı yapı, zayıf irade, kandırılmak veya tam tersi kandırmak, aşırı merhamet veya tam tersi insanların merhamet duygusunu sömürmek.

Transit Kuzey Ay Düğümü Başak’ta gidilmesi gereken yolu, yani kazanılması gereken yeni davranış özelliklerini, yeni becerileri, ruhsal ve duygusal anlamda ileri götürecek yeni bakış açısını anlatır.

Buna göre, kazanılması gereken Başak özellikleri; yeterlilik duygusu, detaycılık, titizlik, hizmet etme aşkı, göreve bağlılık, bir konuda bilgi ve tecrübeye önem vermek, bilgiyi teknik temele oturtmak becerisi, çalışkanlık, zeka ve yetenekleri geliştirmek için titiz ve sabırlı çalışma, inceleme ve araştırma yeteneği, maddi zenginlikten daha ziyade gündelik hayat içinde istikrarlı, düzenli ve faal bir hayat tarzı için gerekli düzenli bir maaş kazanmaya önem vermek, düzenli ve tertipli olmaya özen göstermek, pozitif sorgulayıcılık, mütevazı yaklaşım, bilgiye ve akla önem vermek, başkalarını düşünmeyi bilmek, zekayı elverişli kullanmak ve parlatmak, başarı elde etmek için işinin hizmetkarı olmayı bilmek, sorumlu olduğu kişi veya yere fedakarca bakmak ve ilgilenmek, beden ve ruh sağlığına önem vermek, formda kalmak, sağlıklı beslenmek, şifalı bilgiler öğrenmek, el ve zeka becerilerini eğitimle güçlendirmek, bir konuda bilgi ve tecrübeye önem vererek ustalaşmak.

Doğum haritanıza göre, Başak ve Balık hangi evde;

(Burcunuz ve Yükselen burcunuza göre bakın.)

Koç’a göre Başak 6.evde, Balık 12.evde;
Boğa’ya göre, Başak 5.evde, Balık 11.evde;
İkizler’e göre Başak 4.evde, Balık 10.evde;
Yengeç’e göre Başak 3.evde, Balık 9.evde;
Aslan’a göre Başak 2.evde, Balık 8.evde;
Başak’a göre Başak 1.evde, Balık 7.evde;
Terazi’ye göre Başak 12.evde, Balık 6.evde,
Akrep’e göre Başak 11.evde, Balık 5.evde;
Yay’a göre Başak 10.evde, Balık 4.evde;
Oğlak’a göre Başak 9.evde, Balık 3.evde;
Kova’ya göre Başak 8.evde, Balık 2.evde;
Balık’a göre Başak 7.evde, Balık 1.evde.

Evlerin anlamını kısaca vereyim.

1.ev, yeni başlangıçlar, kişisel imaj, yaşam tarzı ve hedefler evi, 2.ev para ve maddi-manevi değerler evi, 3.ev iletişim, kardeş, düşünce yapısı, fikirler, eğitim ve seyahat evi, 4.ev baba, aile, ev, kökler, yuva, en derin benlik evi, 5.ev aşk, girişim, yaratıcılık, ün, hobi, çocuk evi, 6.ev iş, çalışma, sağlık evi, 7.ev ilişkiler, eş/partner, evlilik, ortaklık, açık rekabet/düşmanlık evi, 8.ev yatırım, vergi, sağlık, derin sorgulama ve dönüşüm, cinsellik ve tehlike/kriz evi, 9.ev hayat felsefesi, uzun yol, resmi işler, yüksek eğitim, dava, yurt dışı, büyük ticaret evi, 10.ev kariyer, anne ve otorite evi, 11.ev dostlar, idealler, büyük hedefler evi ve 12.ev ruhsal dünya, bilinçaltı, bir konuya kendini adamak, yurt dışı seyahati, gizli istek ve korkular, gizli düşman ve gizli dostlar, gizli tehlikeler evi.

Şimdi, Başak ve Balık burçlarının temsil ettiği şeylerle, evlerin temsil ettiği hayat alanını doğum haritanıza göre birleştirip harmanlayın, ona göre ruhsal yolculuğunuzda yaşayacağınız geçmiş hayat teması ile bugün ve gelecekte ilerlemeniz için kazanmanız gereken özellikler ve yeni deneyim alanları hakkında bilgi edinin.   

Transit Ay düğümlerini evlere göre nasıl harmanlayıp okumanız gerekir, bir örnek vereyim.
Örneğin, Yükselen burcunuz Aslan ise, Kuzey ay düğümü 2.evinizdeki Başak’ta gezecek, Güney ay düğümü 8.evinizdeki Balık’ta gezecek. Buna göre, 8.ev ortak işler, ortak paralar, yatırım, alacak-borçlar, eşin parası, başkalarının parası, cinsellik ve sağlık konularından biriyle ilgili geçmişten bugüne getirdiğiniz bir temayı yoğun olarak yaşamaya başlarsınız bu süreçte. Başkalarına maddi-manevi bağımlı olarak yaşamaya alıştıysanız, bu konuda yüzleşme yaşarsınız, 2.ev kendi paranızla ilgili, kendinizle ilgili değerleri anlatır, Kuzey Ay düğümü bu evde size kendi maddi-manevi gücünüze güvenmeye dair deneyimler yaşatabilir, kendi başınıza yeterli olmak için çalışmak, düzenli olmak, düzenli gelirinizi yükseltecek işe yönelmek, bunun için ek iş yapmaya karar vermek şeklinde bir yola gidebilirsiniz. Bir konuda ustalaşmak için fırsatlar yakalarsınız. Başarı ve para için hizmet ve çalışmanın önemini daha iyi kavrarsınız. Sağlık ve bakıma özen göstermek önemli olabilir bu süreçte, bunun için maddi-manevi çaba ve ilgi gerekebilir. Eş, partner, ortak ile parasal konularda yaşayacağınız deneyimler değerlerinizi yeniden sorgulama ve düzenleme ihtiyacı doğurabilir.

Yıldızlar yolunuzu aydınlatsın!..

ASTROLOG SEMAVİİ


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder