Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

6 Kasım 2016 Pazar

TRUMP MI CLINTON MI?

8 Kasım ABD Seçimleri Astrolojik Analizi

8 Kasımdaki ABD Başkanlık Seçimleri dünyanın merak ettiği bir konu haline geldi. Kimi Trump daha güçlü diyor, kimi Clinton? Astrolojik açıdan baktığımızda, bakalım 8 Kasımda kim daha güçlü görünüyor yıldızların cephesinden?..


Donald Trump İkizler burcu. İkizler burcu ABD’de başkan olabilmek için favori burçlardan biridir. Trump’ın Yükselen burcu Aslan. Aslan burcu da lider olmak veya öne çıkmak için ABD’de favori burçlardan biridir.

Hillary Clionton Akrep burcu. Yükselen burcu da Akrep. Akrep burcundan daha önce lider çıktı mı ABD’de bilemiyorum. Bildiğim liderler arasında Akrep burcu yok. Ancak ABD’nin burcu Yengeç olunca, Yengeç gibi su grubundan burç olan bir Akrep burcu siyasetçinin sevilmesi ve benimsenmesi doğaldır.

8 ABD Kasım seçimlerini, Newyork 20:00’ye göre harita çıkararak baktım. Yanlış bilmiyorsam, yaklaşık olarak bu saatte seçim sonucu ortaya çıkmaya başlar. Çıkardığım seçim haritasının Yükseleni Yengeç, MC yani Zirve Noktası Balık. Seçim gününde Güneş Akrep burcunda geziyor.. Tamamen su grubu burçlarının hakimiyetinde bir harita. Bunu kabaca yorumladığımda, su grubu burçtan biri olarak, H.Clinton’a yarar.

Bu arada, Clinton’ın Ay’ı Balık burcunda. Seçim gününün haritasında da, transit Ay Balık burcunda!
Bu verilere göre, H.Clinton’ın seçim günü daha şanslı olduğunu görüyorum. Tabii sonucu yorumlamak için bu veriler yetmez, her ikisinin doğum haritasını seçim günü haritasıyla karşılaştırıp detaylı incelemek gerekir sağlıklı bir şekilde astrolojik analiz elde edebilmek için.

Her ikisinin doğum haritasını incelediğimde, yıldızlara göre seçimlere dair yorumum:

D.Trump’ın haritasına göre, seçim zamanı Akrep’te gezen Güneş ve Merkür onun tam dip evi olan 4.evinden geçiyor, hatta Merkür 4.ev kesitiyle kavuşum açısında. Merkür ve Güneş onun bazı yıldızlarıyla oldukça iyi açıda olmakla beraber, İkizler Güneş’iyle temasta değil.. Jüpiter Terazi’de Güneş’iyle iyi bir kontakta, ancak Kiron’uyla kavuşumda.. Kiron maddi fedakarlığa işaret etmekte.

Trump’ın haritasının zirve noktası Boğa’da.. Kariyer için önemli bir nokta bu. Seçim haritasında Boğa’nın yöneticisi Venüs Yay’da Satürn’le beraber geziyor.. Venüs Yay’da ona popülerlik vermekte bu ara.. Ancak Venüs rahat pozisyonda gözükmüyor fikrimce.. Ayrıca statüden genel olarak sorumlu gezegen Satürn’ün Yay’da transit gezmesi bence onu en çok zorlayan transit açı.. Çünkü İkizler burcunun zıt burcu Yay’da statüden sorumlu gezegenin gezmesi, statü elde etmek için çok parlak bir pozisyon değil, hatta baya rakip ve düşman bile edinebilir bu dönemde Yay’daki Satürn’ün etkisiyle.

Yine de, bazı güçlü yıldızlar söz konusu Trump için. Çok da negatif değil, hatta bir güç ve prestij elde etmesi bile mümkün her şeye rağmen.

H.Clinton’ın haritasına baktığımda, seçim günü yıldızları Akrep’te Güneş ve Merkür onun Akrep yıldızları ve Akrep Yükseleninin üzerinde! Özellikle Merkür Yükselen Akrep derecesiyle kavuşum açısında. Bu seçim günü en çok H.Clinton’ın konuşulacağının bir işareti. Merkür’ün onun MC Zirve Noktası Başak’ın yönetici gezegeni olması, kariyer konusunda bir hedefine ulaşma şansı vermekte. Seçim günü hakkında konuşturacak ve sahne önünde konuşacak görünüyor.

Clinton ile seçim günü haritasını karşılaştırdığımda, ilk dikkatimi çeken şey, seçim günü haritası üzerinde, Clinton’ın Balık Ay’ının haritanın zirvesinde olması. Bu onun için parlak bir ay pozisyonu demek.

Clinton’ın haritasının zirve noktası Başak demiştim. Transit Kuzey ay düğümünün Başakta onun zirve noktasından geçmesi de onun için ayrıca kariyerde fırsat zamanı demek.

Transit Akrep Güneş onun Aslan’da bulunan Mars ve Plüton’uyla kare açıda.. Bir güç savaşı içinde olduğunun işareti. Seçim günü Güneş’in Yükseleni üzerinde gezmesi bu güç savaşını Clinton’ın kazanma şansı olduğu yönünde..

Seçimler Clinton’ı zorlayacak, ancak yıldızların geneline baktığımda, sonuç olarak, tahminimce, bu seçimleri Clinton’ın kazanacağı yönünde bir sonuca varıyorum.

Astrolog Semavii


4 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Tahminiz tutmadı Cliton kazanamadı ne diyeceksinsiz bu konu hakkında

  YanıtlaSil
 3. https://www.facebook.com/groups/zodyakcadisi/?ref=ts&fref=ts

  YanıtlaSil
 4. Şansın yokmuş bu sefer sema, Bu yazıda tutmadı

  YanıtlaSil