Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

13 Aralık 2016 Salı

14 ARALIK İKİZLER DOLUNAYI ve 2017 İLK YARIDA ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ HAREKETLERİNİN TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

14 Aralıkta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bunun Türkiye’ye etkilerine bakayım öncelikle.

İkizlerin 22 derecesinde gerçekleşen dolunay ülkenin 12.evinde gerçekleşiyor.

12.ev gizli işler, gizli hazırlıklar, perde arkasında yapılan işler veya olan olaylar, gizli örgütler, hapishane, karakol, hastane, yurt dışı vs temsil eden evdir.


12.ev aynı zamanda beklenmedik, farkında olunmayan olayların patlak vermesine de işaret eder.

İkizlerdeki dolunayın yöneticisi Merkür Oğlakta ve Oğlakta bulunan transit Plütona doğru ilerliyor ve ülkenin natal Plütonuyla partil/tam karşıt açıda! Bu çok önemli bir açı.

İkizlerin yöneticisi Merkürün Oğlakta olması, Oğlakın yöneticisi Satürnün Yayda olup İkizler dolunayına karşıt açıya doğru ilerliyor olması.. önemli bir transit daha…

Bu ara sistem değişikliği üzerine Meclise kanun getirilmesi durumu var. Bu yıldızlar çerçevesinde düşününce, kanunun sorun yaratması, tartışma yaratması mümkün. Bir kere her şeyi geçtim, Satürn Yaydan ülkenin Ay’ına karşıt açıya doğru ilerlerken neyin kararı! Bu karar kalıcı olamaz ki..

Satürn bir şeyin uzun soluklu olmasından sorumlu gezegendir, Satürn böyle Ay’a karşıt açı atarken yapılan bir şeyin ülkeye mutsuzluk getirmesi – ki, Ay ruhsal yapıyla ve halkla alakalıdır ülke haritasında, depresyon, mutsuzluk ve sıkıntıya işaret eden Satürn-Ay karşıtlığı bu dönemde yapılacak işler ve alınacak kararların ülkeye pek de mutluluk getireceğini söyleyemeyiz.

Sistem değişikliğinden bahsediyorum. Henüz yasallaşmadı sadece kanun hazırlıkları var sanırım. Yani Satürn-Ay karşıtlığında imzalanmıyor, sonuçlanmıyor henüz.. Bu iyi, çünkü bu zamanda imzalanan bir şeyin kalıcı olması bence mümkün değil, ülkeye hayrı olması da mümkün değil. Ay çok önemli bir ülkenin haritasında ve hele Türkiye’nin haritasında çok önemli çünkü Ay ülkenin Yükselen burcu Yengeçin yöneticisi. Ülkenin genel hali, durumu, refahı, ülkenin halkın mutluluğu için önemli bir yıldız. Satürn iyi açıları sabit, istikrarlı bir kanun vs için gerekli ve önemlidir, sert açıları ise, tam tersi mutsuzluk, sıkıntı, sorun getirir, istikrarı bozar. Ve en sonunda kalıcı da olamaz çünkü halk bu sıkıntıyı bünyesinden atar, halkı hasta edecek bir şey uzun süre kalamaz.

İşte, İkizler dolunayında sanırım öncelikle halkın, başka kesimlerin, resmi ağızların, konuya hakim kişilerin, yetkili kişilerin açık söylemleri gündeme gelecek gibi görünüyor sistem değişikliğini içeren kanun çok tartışılacak gibi görünüyor.

Merkür Plütona doğru ilerlerken, natal Plütonla tam karşıtken, sanırım açık söylemlere izin verilmemesi, baskılanması söz konusu olabilir. Plüton etkili bir Merkür “dayatılan” kararlar, dayatılan sözler, baskılanan sözler, hem de resmiyete bürünerek baskılanan sözlere işaret ediyor. Yani, bu kanunun tartışılması ve konuşulmasına pek de izin verilmiyor gibi resmi cepheden gelen dayatma veya tavır sonucu.

Ancak konuşulmaması iyi mi değil mi? Merkür İkizler dolunayında, dolunayın yöneticisi olarak, dolaylı yoldan halkı temsil ederken, Plüton hem ülkeyi hem ülkenin yönetici güçlerini temsil ederken, ülkenin yönetimi ile halkın karşı karşıya gelmesi söz konusu olabilir görünüyor. Yani, bu iş o kadar kolay olmayacak görünüyor özetle.

Merkür Oğlakta ilerlerken dolunaydan sonraki günlerde 19 Aralıkta retro olacak! Tam plütona kavuşum yapacak hemen geri hareketine başlayacak.. Bu da ilginç..

Yayda gezen Satürn ve Güneşin transit Uranüsle açısı, natal Neptünle açısına bakınca, planı uygulamakta kapıların açık olduğunu görüyorum. Yani bir köklü değişimin yolu açılmış görünüyor. Ancak Merkür retrosu, 19’unda aynı zamanda Marsın Balıka girmesi, dolunayda Kovadaki Marsın Jüpiterle kare açısı, resmi olarak veya uygulamada yasalara uymayan veya yasalara göre hazır olmayan bir şeylerin de tartışma yaratacağını, geri tepeceğini söylüyor. Sanırım kanunla ilgili konu dolunayın arkasından bir süre geri çekilecek, belki bazı düzenlemeler, değişiklikler vs ile bir bekleme dönemine girilecek.. Ve tahminimce 25 Ocaktan sonra yeniden gündeme sürülecek, bu sefer yasayı geçirmeye yönelik ciddi eylem planı devreye girecek gibi.. Kabaca baktığımda yıldızlar, senaryo böyle gibi.

Plan bu sanırım.. Yıldızları takip ettiğimde gidişat bu yönde gibi görünüyor.

Diğer yandan, Marsın Koçta olduğu zaman ülkenin Satürnüyle karşıt açıda olması, yani ortada bir mars-satürn karşıtlığının olması, Venüs’ün de aynı zamanlarda Koçta olması ve Şubatın sonlarındaki Balık Güneş tutulması zamanında Venüs’ün 12 derece Koçta olup ülkenin Plütonuyla tam kare yapmasına ne denir?..

Üstelik transit Lilithin de bu ara 23 derece Akrepte ilerlemesi ve 24 derece olduğunda ülkenin Jüpiteriyle tam kavuşum açısı yapacak olması.. Jüpiter ülkenin tepesindeki yönetici/leri temsil ediyor.

19 Aralık sonrası da çok sert yıldız açıları var.. 29 Aralık Oğlak yeniayı sert.. 12 Ocak Yengeç dolunayı çok sert, Satürn Yayda, Mars Balıkta ve kare olacak o gün… Ve Şubat 26da Balık Güneş tutulması çok sert, Mars-Satürn karşıt açısı, Venüs-Plüton karesi, Jüpiter-Mars karşıtlığı.. Yani, diyorum ki, Şubatta ya isyan gibi bir şeyler var ya da bu ülkenin yönetiminde öyle bir şey olacak ki ülkenin gündemi tamamen o gündemden sonra değişecek!..

Ülkenin yönetimindeki kişi/lerin çok dikkat etmesi gereken bir dönem Ocak ve özellikle Şubat güneş tutulması zamanı. Mars-Satürn karşıtlığı, Venüs-Plüton karesi, Jüpiter-Mars karşıtlığı ve Jüpiter-natal Satürn kavuşumu.. Bunlar tehlikeli, sert açılardır, açıkçası kaçınılmaz olay/ları tetikleyen enerjiler..

14 Aralık dolunayına dönelim yeniden. Dolunay 12.evde olacak dedim. Gizli işler, örgütler, hapishane, hastane, karakol gibi yerlerde olaylara dikkat etmek gerekir. Bir isyan veya bazı olayların patlak vermesi söz konusu olabilir. Ayrıca bu dolunay halkın da sabrını taşırabilir, halk sokaklara dökülebilir ardından.

26 Şubat Balık Güneş tutulması haritasını aldım elime, ülkenin haritası üzerine koydum, onu yakından inceliyorum şimdi. Takıldım bu tutulma haritasına çünkü..

Neptün, Güneş, Ay Balıkta ülkenin Güney ay düğümü ve Uranüsü üzerinde olacak.. Şok olay, şaşırtıcı olaylara hazır olalım derim.

Ülkenin progress haritasında da ay yayda, jüpiter 13 derece yayda, ülkenin natal uranüsüne kare.. Ve Balık güneş tutulmasının yönetici gezegeni Jüpiter 22 derece Terazide ülkenin Satürnüne kavuşumda, Koçtaki transit Mars ve Uranüsle karşıt.. Nerden bakarsan sert olaylar..

Bu olaylar yönetimdeki kişileri değiştiren olaylar bile getirebilir.. Zaten gördüğüm kadarıyla, yönetimde değişimi tetikleyen sert olaylar bunlar.. Ve bu olaylar biraz can acıtıcı olaylar..

Yönetimdeki kişileri nasıl değiştirecek, yönetim gidecek mi yoksa, yönetim şeklinin değişmesine yönelik bir değişlik mi işaret ettiği.. Daha yakından bakayım tutulma yıldızlarına bu çerçevede..

26 Şubat Balık Güneş Tutulması

Tutulma Balıkın 8 derecesinde, Ay, Güneş ve Neptün kavuşumda ve Merkür de Balıkın ilk derecesinde, bu yıldızlar ülkenin Güney ay düğümü ve Uranüsünün üzerinde olacak tutulma esnasında.. Uranüsyen bir olay beklemek gerek bu etkide.. Yani şaşırtıcı ve şok edici olaylar. Olaylar ülkeyi dünyanın da gündemine taşıyacak nitelikte olacak gibi.

Ülkenin progress Jüpiteri 13 dereceyle ülkenin Uranüsüne kare zaten ve tutulma yıldızlarına da kare.

Şimdi, bunlara baktığımda, bu acaba deprem gibi bir olayı mı tetikleyecek diye düşündürüyor beni çünkü, Balık burcu, Neptün, Jüpiter ve Uranüs ve Ay depremle alakalıdır. Ancak her Balık burcu tutulması veya transitleri depreme işaret etmez. Başka şeyler de vardır. Onun için tutulma haritasını incelemeye devam ediyorum gerçekten neye işaret ediyor yıldızlar diye anlamak için..

Balık burcunun yöneticilerinden Jüpiter transitte 22 derece Terazide ve ülkenin Merkür ve Satürnünün üstünde kavuşumda, transit gezen Mars ve Uranüsle karşıt açıda! Mars ve Uranüs aynı derecede 21 derece! Oldukça sert bir kavuşum.. Büyük bir olayın patlak vereceği belli dedirten bir açı kalıbı bu. Mars-Uranüs Koçta Jüpiterle karşıt açıda, hepsi ülkenin Merkür ve Satürnüne çok sert bir açı yapıyorlar..

Bu açı kalıbı direkt aklıma bir isyanı getiriyor.. Yani bu bir ihtilal, bir isyan gibi bir şey dedirten bir açı etkisinde.. Hem de büyük ve aniden patlak veren bir isyan, ihtilal gibi. Peki, bu bir halk, belli kesim veya belli bir örgütün isyanı gibi bir şey mi, yoksa, yetkiyi veya gücü elinde bulunduranların mı?..

Yani, eğer ki bu yetkiyi ve gücü elinde bulunduranların aniden yapacağı bir isyan ya da ihtilal, devrim gibi bir şeyse, o zaman gücü elinde bulunduranlar belki de devrim, ihtilal gibi bir şey yapmayı gerekli bulup yapacaklar.. Tabii yıldızlar buna işaret ediyorsa… Yıldızların dilini çözmeye devam ediyorum.. Çünkü yıldız açı kalıplarının anlamını ortaya koymak kolay iş değil.. Devam ediyorum çözmeye..

Satürn Yayda, Jüpiter Terazide ve Mars-Uranüs Koçta… Sanki, ülkenin kurumlarına hakim gibi, yetki ve güç ellerinde gibi… O zaman acaba diyorum, bu bir isyan değil de, devrim gibi bir sistem değişikliği mi? Çünkü kolay, rahat bir değişiklik gibi görünmüyor, bir dayatma, bir baskın gelmeye çalışma gibi bir şeyler de var..

Hemen tutulmanın yönetici yıldızına bakıyorum yeniden.. Jüpiter Terazide, yöneticisi Venüs Koçta… Venüs 12 derece Koçta ülkenin 12 derece Plütonuyla tam kare açıda.. Burada travmatik bir şey var..

Satürn ülkenin 8.evini yöneten gezegen ve genel olarak ölümle, sıkıntıyla da alakalıdır sert açı aldığında tabii ve ülkenin Satürnü tutulma haritasının yıldızlarından sert açı alıyor zaten… Ve Jüpiter terazide Satürnle kavuşumda.. Tutulma haritasının Yükseleni 29 derece Aslan.. Önemli bir kişiyi öne çıkarır bu, Jüpiter zaten ülkenin tepesindeki kişi/leri temsil ediyor…

Yani, gördüğüm kadarıyla, bu tutulmanın baş aktörü Jüpiter! Çünkü hem Balık tutulmasının yöneticisi Jüpiter, hem ülkenin tepesindeki kişi/leri temsil eden Jüpiter, hem Jüpiter Satürnle kavuşumda ve Terazideki Jüpiterin yöneticisi Venüs Koçta Plütonla kare.. Burada hayati bir durum söz konusu açıkçası..

Uranüs faktörü de var tutulmada, hem Balık Güneş tutulması ülkenin Uranüsü üzerinde, hem transit Mars transit Uranüsle tam kavuşumda.. Bir şok olayla gündem aniden değişecek. Ülkeyi şok eden bir olay var özetle.

Tutulma zamanında ayrıca transit Satürn de ülkenin Ay’ına karşıt açıda.. Yani nerden bakarsam bakayım, hiç kolay bir zaman değil.. Oldukça sert zamanlar.. Bir şok olay var belli ki..

Bu arada, 14 aralık İkizler dolunayı ekonomiyi de ilgilendirir. Arkasından 29 Aralık oğlak yeniayı da keza.

29 Aralıktaki oğlak yeniayı bir devlet adamına işaret ediyor ama kim ne orasını anlayamadım..

Evet, ne olur bunu zaman gösterir ama benim tahminlerim böyle..

Daha önceki yeniay ve dolunaylara da bakıp durumu iyice anlayım diyorum..  

12 Ocak Yengeç dolunayı. Evet. 26 Şubat öncesi en sert gökyüzü zamanlarından biri bu.

12 Ocak dolunayı kare açılarla dolu.. Nerdeyse önemli gezegenlerin hepsi kare açı. Büyük kare açı kalıbı var.

12 Ocak Yengeç dolunayında, Yengeç dolunay ülkenin Satürnü ve Merkürüyle kare açıda.. Bu hem ekonomik olarak hem terör bakımından oldukça sert bir açı maalesef. Güneş Oğlakta gene ülkenin Satürn ve Merkürüyle kare açıda. Ve hem Güneş hem dolunay transit Jüpiterle tam kare açıda 22 derece transit Jüpiter. Ve Jüpiter de ülkenin Merkür ve Satürnüyle kavuşumda.. Ülke resmen çok önemli ve şok edici olaylara kitleniyor adeta.

Transit Uranüs derseniz Yengeç dolunayı ve Oğlak Güneşle kare açıda.. Şok olay yine yani..

Transit Satürn 22 derece Yayda Jüpiterle aynı açıda.. Bu sanki kadersel bir olaya işaret ediyor, çok kadersel.. Yani kaderi plan çalışıyor dedirten bir olay.. Satürn-Jüpiter iyi açıymış gibi görünüyor ama bakınca pek de iyi gibi değil, kaçınılmaz olanın gerçekleşmesine işaret ediyor gibi daha çok. Yani ortada bir planın gerçekleşmesine işaret eden bir şeyler var ve bu kaçınılmaz olan plan veya durum neyse onun gerçekleşmesine işaret ediyor gibi. Üstelik transit Satürn Balıkta gezen Marsla da kare açıda.. Kiron da kare açıda.. Ve transit Merkür Yayın son derecesinde, ülkenin Ay’ına karşıt açıda.. Ekonomiyi de etkiler bu. Ayrıca dolunay yengeç plütona da karşıt açıda.. Bu dönemde teröre hakikaten çok dikkat etmek gerekli.

Bütün bunlar ne anlama geliyor diye anlamaya ve özetlemeye çalışırsam.. Bu dolunay sanki, bir kargaşa, bir kaosun, hükümette, devlette ve halk arasında ciddi bir gerilim dolunayı gibi.

Oğlak güneş sınır dışında terörle savaş, sınır dışında savaşa da işaret edebilir ama gördüğüm o ki, ay yengeçte sınır dışıyla ilgili değil, ülkeyle ilgili bu. Belki terör yüzünden olabilir bilemiyorum. Belki de halk terör yüzünden sokağa dökülür. Ama halkın bir isyanı, bir sert tepkisi de var gibi.. 

Özetle söylersem, sistem değişikliği öyle ben yaptım oldu şeklinde olmuyor.. Gerçekler ortaya çıkıyor, gerçeklerle yüzleşme zamanı. Ülkede kaos, kargaşa, isyan enerjileri hayli yüksek görünüyor.. Balık tutulması ise, tepedeki kişi/ler için oldukça sert bir tutulma..

Gördüğüm o ki, Şubat Balık tutulmasıyla birlikte ülkede bir şeyler kesin olarak değişiyor…

Bu arada, 29 Aralıkdaki Oğlak yeniayı enteresan, yeniayın yükseleni 29 derece oğlak, MC 22 derece Akrep, lilith Akrepte 24 derece.. Bu Hillary Clionton gündemi sanki.. Enteresan..

Zaten daha evvelinde bu 14 Aralıktaki dolunay da ABD’de Trump’ı ilgilendiren bir dolunay, çünkü dolunay onun 22 derece Güneşinin tam üstünde.

Haydi hayırlısı diyorum.

Yıldızlar ülkemize şans versin..


Astrolog Semavii  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder