Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

9 Aralık 2016 Cuma

MUTLU İLİŞKİNİN SIRRI: KENDİNİ VE SEVGİLİNİ TANI

Kendinizi ve sevgilinizi tanımak ilişkiyi kurtarır!

Hep aşık olmak isteriz. Bunun için deli gibi arayışlar içine girer, dualar ederiz. Onu bekler dururuz. Bulana dek kendimizi eksik hissederiz. Mecnun’un Leyla’sını araması gibi çöllere düşeriz adeta…

Bir gün duamız kabul olur. Aşık oluruz. O kişiyi bulmuşuzdur artık. Dünyanın en mutlu insanı sayarız kendimizi. Ancak bir süre sonra, ilişkide krizler, çatışmalar ve kırılmalar baş gösterir. Bizi sevdiğini söyleyen kişi bize karşı sevgiyle alakası olmayan tutum ve davranışlar içine girer. Kalbimiz kırılır, onun yanında kendimizi değersiz hissederiz. Sonra bizim de ona karşı sevgiyle alakası olmayan tutum ve davranışlar içine girdiğimizi fark ederiz. Kaybetmekten korkar, onu manupule ederiz, bireyselliğine saygı duymaz, hep bizimle olsun, bizim için yaşasın isteriz ve bu yaptıklarımızla onu adeta boğarız.

Kendimize gelip, sağlıklı düşündüğümüz bir anda, anlarız ki, aşkı bulmakla iş bitmiyor. Aşkı mutlu yaşamak ve hayatı sevgiyle paylaşmak için başka şeyler de lazımdır. 

Astrolog olarak yıllardır birçok kişiye danışmanlık verdim. Gözlemlerim sonucunda, çoğu insanın ilişki yürütmek konusunda çuvalladığını gördüm.


Aşk başka, ilişki başka bir şeydir. Bunu fark etmek gerekiyor öncelikle.

Aşk kendiliğinden olan bir şeydir, ilişki ise iki kişinin iradesiyle olan bir şeydir. İlişkiyi krize sürükleyen ve bitiren şey aşk değil, kişilerin ilişkiyi yürütme biçimindeki yanlışlardır.

İnsanlar neden ilişkilerini sağlıklı yürütemiyor ve böylelikle ilişkiyi bir uçurumun eşiğine getiriyor?
Bunun cevabını aramak üzere yaptığım gözlemler ve analizlerin ardından ulaştığım sonuç; birçok sebebin yanı sıra, en büyük sebep kişilerin birbirini tanımamasıdır.

Kişi kendini ve sevgilisini tanımıyor. Birbirlerini tanımıyorlar. Onun için ilişkideki krizleri, kırılma noktalarını iyi yönetemiyorlar ve ilişkiyi yıkma noktasına getiriyorlar.

İnsan bilmediği ve tanımadığı bir şeye hakim olamaz ve yönetmez.

Bazı kişilerde şu düşünce oluşur; “Ben ilişkiyi yürütmeyi bilmiyorum. Sanırım, ilişki insanı değilim.”
Bu doğru bir bakış açısı değildir. İlişki dediğin nedir ki, ilişki soyut ve kişinin şekillendirdiği bir şeydir. İlişkiye sen nasıl yaklaşırsan, o olur. 

Asıl sorun, sen ve o! Bilmediğin sensin ve sevgilin, ilişki değil.

Kişi kendine hakim değil çünkü kendini tanımıyor. Sevgilisini de tanımıyor ve onun için onu da idare edemiyor.

İlişki danışmanlıklarımda, danışanlarıma önce şu soruyu sorayım: “Sen bu ilişkiyi gerçekten istiyor musun?” Buna net yanıt isterim. “İstiyorum ama”lı cevaplar değil!..

Ardından, astrolojik analize geçerim, doğum haritaları üzerinden kendisi, sevgilisi ve ilişkisi hakkında yorum yaparım.

Senin şöyle şöyle bir yapın var, şu şu yanlarını ilişkiye yansıttığında kriz yaratırsın, sevgilini şu özelliklerinle kendinden uzaklaştırabilirsin veya şu özelliğinle kendini ezdirirsin ve olay kırılma noktasına doğru gider vs vs. Sevgilisini de doğum haritası üzerinden aynı şekilde analiz ederim. Özetle, danışanıma önce kendisini sonra sevgilisini karakter, bilinçaltı duygusal kalıpları, yaşam tarzı, hayat amacı, zayıf-güçlü yanları, korkuları, arzuları, kırmızı çizgileri, olmazsa olmazları, bir ilişkiden beklentisi ve ilişkiye karşı tavrı vs vs üzerinden bilgi veririm.

Bunun arkasından, yine doğum haritalarında mevcut olumlu potansiyelleri vurgulayarak ve öne çıkararak, hangi özelliklerini yumuşatması gerektiğini, hangi güzel yanlarını ilişkiye daha çok yansıtması gerektiğini, sevgilisine nerde nasıl davranmasının ilişkideki krizleri çözmeye yardım edeceğini, iletişim tarzında yapması gereken değişimleri, bakış açısındaki yanlışların yerine doğrusunu vs vs anlatarak, tavsiyelerimi sıralarım somut olarak.

Daha sonra, transit yıldızlara bakarak, belli tarihler veririm, şu şu tarihlerde aman şu huyuna, şu davranışına hakim ol, şu şu tarihte şöyle davranırsan sevgilinin kalbini yeniden fethetmeyi başarırsın, şu tarihte şunu yaparsan, ilişkideki krizi çözer, geride bırakır ve barışabilirsiniz vs derim.

Kişilerin Astrolojik haritaları üzerinden yaptığım analiz ve verdiğim tavsiyelerin ardından, danışanlarımın hayat içinde neler yapacağını merak ederim, başarıp başarmayacaklarını gözlemlerim. Bana geri dönüşler yaparlar, gerek soru sormak için, gerekse gelişmeler üzerine bilgi vermek için. Bütün bunlar bana yukarıda anlatmaya çalıştığım şey hakkında çok sağlam geri dönüşler sağlar. İlişkide kişi kendini bilerek ve sevgilisini tanıyarak hareket ettiğinde, gerçekten kötü giden ilişkiler kurtarılabiliyor, biten ilişkide yeniden barış sağlanabiliyor hatta kişiler sorunlarını geride bırakıp evlenip yuva kurabiliyorlar.

Danışanlarım arasından, davranış ve tutumunu değiştirerek, sevgilisini tanıyarak ilişkide daha farklı ve pozitif tutum ve davranışlar geliştirerek biten ilişkisini kurtarıp evlenen, ilişkisinde krize sürüklenmişken, davranışlarını değiştirerek kurtaranlar vardır. Bütün bu olumlu sonuçlar kişinin kendini ve sevgilisini tanımasıyla ve ilişkide farklı ve sağlıklı tutum geliştirmesiyle başarılır.

Unutmayın, bir anda ve kendiliğinden olan şey aşktır. İlişki ise iki kişinin ona emek vermesiyle olan ve gelişen bir şeydir.

Kendisini ve sevgilisini iyi tanıyan biri ilişkisini iradeyle, sağlıklı bir tutumla, bilinçle yürütür ve ilişkisine hakim olur.

Mutlu bir ilişki istiyorsanız, işe kendinizi ve onu ‘tanımak’tan başlayın!

Bunun içindir ki, kitabın ilk kısmını kendinizi ve sevgilinizi tanımaya ayırdım.

Kendini tanı, sevgilini tanı. İlişkide mutluluğun yolunu aç.

ASTROLOJİ VE İLİŞKİLER ÜZERİNE PDF KİTAPLAR

PDF KİTAPLAR:

1-Astroloji-Sinastri: İlişki Analiz Kılavuzu (Toplam: 307 Sayfa) (Astroloji    bilenler için) (Fiyatı: 30 TL)

2-Astroloji ve İlişkiler: Sevgilim ve Ben (Toplam: 224 Sayfa) (Astroloji bilmeyenler için) (Fiyatı: 25 TL)


Kitabı almak isteyen, aşağıdaki hesap no.lardan birine ödeme yapıp dekontu bana mail atsın ve hangi kitabı istediğini, kitabın ismini yazarak belirtsin, ona göre mail üzerinden pdf kitabı göndereyim.


Hesap No:

1)      Sema Kılıç, İş Bankası Antalya Merkez Şube, hesap no: 6200 - 3736087)

             İBAN NO: TR620006400000162003736087

Veya

2)      Sema Kılıç AKBANK İstanbul Beyoğlu Şubesi.
 İban No: TR630004600039888000173499
             Akbank Şube: 0039  Hesap No: 0173499

3)      Yurt dışından başvuranlar, ödemeyi Money Gramm ya da Western Union aracılığıyla gönderebilir. 

Tel: 05539830191
Mail hesabım: sema_mavii@hotmail.com
Twiter hesabım: @astrologsemavii
Face sayfam: Astrolog Semavii

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle…

Astrolog Semavii 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder