Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

3 Aralık 2016 Cumartesi

Ruhunuzun size mesajı var

Ruhunuzun size mesajı var

"Geçmişle bugün ve geleceği bağlayan görünmez bir ip vardır…"

Aşk Düğümleri – Yazan: Sema Kılıç ve Berna Atay – Doğan Novus’tan çıktı.


Not: Ay Düğümlerinizi kitabın arkasındaki tablodan doğum yılınıza bakarak bulabilirsiniz veya bloğumda Ay Düğümleri Tablosu Bölümündeki tablodan bakıp bulabilirsiniz. 

“Aşk Düğümleri” Kitabından Alıntılar

Doğum haritanızdaki Ay düğümlerinize göre "ruhunuzun" neyi deneyimlemeye ihtiyacı var? Bunlardan bir örnek... KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ


Geçmişte veya geçmiş hayatlarda kendinizi ikinci plana atmaya razı olup, hep başkalarının hedeflerine destek vermeyi deneyimlemişsiniz. Bunda da başarıya ulaşmışsınız. Sizin için öncelikli olarak başkalarının istekleri önemli olmuş. Ayrıca başkalarına dayanarak yaşamışsınız. Kuzey Ay Düğümü Koç, artık bu hayatta ‘kendi hedeflerinizin’ peşinden koşmaya geldiniz, diyor. Buna niyet ettiğinizde, hayat yolunda ilerleme kat ettiğinizi görecek, gereken desteği gittiğiniz yolda bulacaksınız.

Kendinize sürekli olarak sormanız ve hatırlatmanız gereken en önemli soru, “Ben ne istiyorum?” olmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP


Geçmişi ve geçmiş hayatlarınızı temsil eden Güney Ay Düğümü Akrep savaşçı bir burçtur, savaştığı zaman güçlenir ve ayakta kalır. Bundan dolayı, hayatınıza sürekli olarak krizleri çekebilirsiniz. Ancak yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Boğa barışın ve huzurun burcudur. Onun için hayatı bir ölüm-kalım savaşı gibi görmekten vazgeçin. Barışı ve huzuru deneyimlemeye geldiğinizin farkına varın. 

Bu hayatta en çok önem vermeniz gereken şey “sevgi” ve “değerleriniz” olmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ YAY


Bu hayata her şeyden önce iletişim kurmayı öğrenmeye gelmişsiniz. Kuzey Ay Düğümü İkizler size yeni ruhsal dersiniz olarak doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmayı öğretmek ister.

Kendinize ve başkalarına verebileceğiniz ve alacağınız en önemli şey “saygı” ve insanların sizi, sizin insanları tanıması için “iletişim ve sevgi kanalını” açık tutmak olmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK


Bazen inzivaya çekilmek, yalnız kalmak arayışı içine girersiniz. Hem yalnızlıktan korkar, hem yalnızlığa kaçarsınız. Kiminizde bir ‘keşiş’ ruhu vardır adeta. Geçmiş hayatlarınızda, keşiş gibi yaşamış olabilirsiniz hatta. Ancak bu hayat sizi insanların içine iter, insanlarla sıcak ve duygulara hitap eden ilişkiler kurmaya sevk eder. İki arada bir derede kalırsınız. Arada bir yalnız kalmanız sorun değildir ancak bu alışkanlığınızı kırmak için bilinçli bir gayret göstermeniz yararınıza olur.

Bu hayatta “sevgi ve şefkatin” en büyük iyileştirici güç olduğunu öğrenmelisiniz.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOVA


Çoğunlukla ‘idealleriniz’ için yaşamışsınız geçmiş yaşamlarınızda, şimdi sıra ‘mutluluk’ta.  Yeni dersiniz mutlu olmak sanatını yaşayarak öğrenmektir. Hatta bunu başarıp, insanlara bu konuda örnek olabilirsiniz.

Bu hayatta öğreneceğiniz en önemli şey, “Bilgiyi idrak etmek için” önce “sevmek” gerekir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BALIK


Geçmişten ve geçmiş hayatlardan getirdiğiniz en belirgin özelliğiniz yaratıcılık ve ilhamdır. Şimdi yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Başak, bu yanınızı teknik bilgi ve beceriyle destekleyerek ve çalışma disiplini geliştirerek, hedeflerinize ulaşabileceğinize işaret etmektedir.

İhtiyacınız olan en önemli şey, “küçük şeylerin” büyük mucizeler yarattığını anlamak olmalıdır.


KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ


Geçmişi veya geçmiş yaşamlarınızı temsil eden Güney Ay Düğümü Koç hızlı, atak, cesur ve korkusuz biri olduğunuzu söylemektedir. Öte yandan geçmişte bir olayı aşmak veya bir hedefi başarmak için hızlı ve cesur olmak yeterken, şimdi bunun yetmediği olaylarla yüz yüze gelebilirsiniz. Hayatta başarılı olmak için gerekli ilk özellik cesarettir ancak cesareti sabır, çaba ve tecrübe ile beslemedikçe, başarı geçici olabilir ve kısa sürebilir. Sabırla yola devam etmek yeni dersinizdir.

Bu hayatta öğrenmeniz gerekli en önemli şeylerden biri “aşk” ile “ilişki” arasındaki farkı anlamak olmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA


Yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Akrep size güvenli sulardan çıkarak risk almayı, iyi bir strateji geliştirerek ve cesaretle krizlerle baş etmeyi öğretmeye niyetlidir. İçinizdeki muhteşem cevherleri çıkarmanız da buna bağlıdır.

Bu hayatta “güvenli sularınızdan” biraz çıkıp hayatın içinde kalmayı, hayatın içinde mücadele ederek “güçlenmeyi” öğrenmek olmalıdır. Kendinizin sınırlarını aşıp, kendinizle tanışmanız ve anlamanız da buna bağlıdır. Yağmurda ıslanırsınız ama yağmurun tadını da çıkarırsınız…

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER


Geçmiş hayatlarınızı temsil eden Güney Ay Düğümü İkizler ‘bilgi,’ yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Yay ‘inanç’ demektir. Geçmiş hayatlarınızda ‘bilgiye’ ve ‘akla’ önem vermişsiniz, şimdi ‘inanca’ ve ‘sezgiye’ önem vermelisiniz. ‘Düşünüyorum’ demekten, ‘İnanıyorum’ demeye geçmek üzere buradasınız.

Bir şeye başlarken kendinize şu soruyu sorun her zaman, “Ben bunu yapmayı gerçekten istiyor muyum?”

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ

Yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Oğlak size sorumluluk sahibi, disiplinli, güçlü, başarılı ve kimseye muhtaç olmadan yaşayan biri olmayı öğretmek ister. Bundan dolayı, başarı ve kariyere odaklanmanız yanlış olmaz, tam tersi doğru bir tutum olur.

Sizin hayat düsturunuz “Kaderime sahip çıktım!” olmalı. Çünkü kaderine sahip çıkan kaderinin “Efendisi” olur.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOVA – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN


Yeni ruhsal yolunuzu temsil eden Kuzey Ay Düğümü Kova bu hayatta yepyeni şeyler yapmaya geldiğinizi söylüyor. Sık sık ani değişimlerle karşılaşacağınız, hayatınızın bir döneminde yaşam tarzınızı radikal bir şekilde değiştirebileceğiniz bir hayatınız olacaktır.

Bu hayatta ne yaparsanız yapın kendinizi “birey” olarak özgür ifade edeceğiniz iş, mekan ve kişileri seçin. Bunun için, bir amacınız, bir idealiniz veya kendinize özgü bir bakış açınız olmalı ve buna uygun yer ve kişilere yönelmelisiniz.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK


Geçmiş hayatlarınızda zeka ve akıl en önemli kılavuzunuz iken, bu hayatta sezgi ve ilham en büyük rehberiniz olmalıdır. Yeni ruhsal yolunuzda ileri gitmek adına ruhsal seviyenizi yükseltmek için ruhunuzun besin kaynağı olan bilgileri akıl yoluyla değil, sezgi ve ilham yoluyla alabilirsiniz. Biraz kuralları bir kenara koyup, sınırlı ve sıkıcı günlük işlerden uzaklaşıp, kendinizi doğanın kucağına atın ara ara. Bu size çok iyi gelecektir.

Bu hayatta bilginin tecrübeyle ve çalışarak kazanıldığını ama yaratıcılığın ve ilhamın kalpten, ruhtan geldiğini anlamak sizin en önemli derslerinizden biridir. Bu yaşadığınız hayat için de geçerlidir. Kurduğunuz hayatı çalışarak ve emekle kurarsınız ama o hayatın içinde mutlu olmak kalp ve ruhun işidir.


Yıldızlar yolunuza ışık tutsun!..

Astrolog Semavii


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder