Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

6 Ocak 2017 Cuma

12 OCAK YENGEÇ DOLUNAYININ TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

12 Ocakta Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay Yengeç burcunun 22 derecesinde. Güneş 22 derece onun zıt burcu Oğlakta olacak.


Oğlakta Güneş haricinde Plüton var. Transit Güneş dolunaydan birkaç güç önce Plüton’un (Plüton yıkıcı güç demek) üzerinden geçecek. Güneşin Plüton’la kavuşum yapacağı gün 7 Ocak. Ondan öncesinde 5-6 Ocak arasında Ay Koç burcunda.. Bunlar önemli ve kritik olabilecek günler.. Ve dolunay Yengeçten önce Ay’ın İkizlerde olacağı 9-10 Ocak tarihleri de çok önemli bence. Yengeç dolunayının etkisiyle patlak verecek olası olay belki de Ay İkizlerdeyken tetiklenebilir. Dolunay Yengeçte olay zirve yapar iyice belli olur ve topluma ve ülkeye gene bir şok ve uyanış yaşatır gibi görünüyor açıkçası.  


Yengeç dolunayını önemli kılan şey zıt burçta Plütonla kavuşum yapıp ilerleyen Oğlak Güneşin olması, hem Oğlaktaki Güneşin hem Yengeç dolunayın Koçta gezen Uranüs’le çok yakın kare/gergin açı yapması ve ayrıca bu üç yıldızın Terazide gezen Jüpiterle de kare ve karşıt açı yaparak, 4’ünün birden büyük kare açı kalıbı oluşturması. Büyük kare açı kalıbı bir olayla hayatın “kitlenmesi” demektir.

Her şeyden önce, Güneş ve Ay’ın Uranüsle kare açısı, “şok olay” demektir.. Şok olayla ülkenin sarsılmasına işaret ediyor yıldızlar özetle. Temmuzdaki darbe olayı gibi şok edici bir olay.

Nasıl bir olay bu, neler olacak anlamak için yıldızların detayına inmek gerekir…

Dolunayın baş aktörleri Yengeç dolunayı ve Oğlak Güneşi. Ay Yengeçte kendi burcunda güçlü konumda.. Bu toplumun sesini duyurması, toplumun güçlü bir tepki vermesi, halkın olayla harekete geçmesi ve olasılıkla sokağa dökülmesi olasılığı, olaya karşı tavrını açıkça belli etmesi demektir.

Oğlak Güneş resmi kurum, resmi/devletle ilgili kişiler, otoriteyi temsil eden kişiler, yetkili şahıslar ve ülkenin önem verdiği, saydığı tanınmış kişileri temsil eder. Ülkenin haritasında Oğlak 7.evde, onun için “yönetime açıkça karşıt veya destek olan güçleri” ve ayrıca “sınır dışı, yurt dışı ülkeleri”ni temsil eder.

Ortada Plütonik bir Güneş olunca, işin rengi daha ciddileşiyor veya güçleniyor.. Plüton “ya dönüştürücü veya tam tersi yıkıcı güç” demektir. Bu siyasi veya başka türlü bir güce sahip olmak veya silahlı güce sahip olmak demektir.. Yani ya siyasetin, ya ordunun veya emniyetin dahil olduğu bir güç veya terörün estirdiği silahlı güç…

Oğlak Güneş’in yöneticisi Satürn Yayda.. Ve dolunay zamanı Yaydaki Satürn’le Balıkta gezen Mars arasında ciddi bir kare açı var.. Satürn-Mars kareleri “zor yoluyla” bir olayı gerçekleştirmek, “savaş” açmak, savaşmak, baskın yapmak gibi durumlara işaret eder.. Veya bir olayı baskınla durdurmaya işaret eder.

Dolunay çok zorlayıcı ve çok ciddi.. Çözmekte zorlanıyorum anlamını, işaret ettiği olası olay/ları…

Bir kere “hedefine ulaşan bir olay” dedirten işaretler var… Balıktaki Marsın ülkenin Venüsüne patril üçgeni ve Jüpiterine de üçgen açısı var ve Yengeç dolunay da ülkenin Akrep Jüpiterine üçgen… Hedefe ulaşmak demek bu kısa tabirle..

Hedef ne? Hedefe ulaşacak olan olayı gerçekleştiren kişi/ler mi yoksa ülke yönetimi ve/veya halk mı?.. Buna baktığımda, gördüğüm o ki, olay neyse o hedefine ulaşıyor..

12 Ocak dolunayı ekonomiyi hayli sarsabilecek bir dolunay, onu da not düşeyim. Ekonomik çalkantı hayli sert olabilir aman dikkat. Ay ülkenin para evini yönetiyor, yatırım, alacak, vergi, sermaye vs evi 8.evi de Oğlak yönetiyor, Oğlak Güneşin aldığı sert açılar ve yöneticisi Satürnün Marstan aldığı sert açı derken ekonomi gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir konu olabilecektir.. Belki de sarsıcı şok edici olay diye tahmin ettiğim olay bu olabilir de.. Mesela ekonomiyle ilgili gerçekleşen olay ve onunla ilgili alınan bir karar belki de ülkede şok edici etkide olabilir.. Ama ben buna ihtimal vermiyorum, başka bir olay halkı ve ülkeyi sarstığı gibi ekonomiyi de sarsacaktır diye tahmin ediyorum.

Ayrıca önemli bir şey daha var. Dolunay zamanı haritasının Yükseleni İkizler, İkizlerin yönetici gezegeni Merkür dolunay zamanında zıt burcu Yayda 29 derecede olacak.. Gazete, medya da dolunay zamanında gündemde olacak anlaşılan. Acaba yine bir gazeteye baskın mı yapılacak?.. Bu da olasılıklar arasında görünüyor.. Ama ben buna ihtimal vermiyorum, medya, yayın organları genel olarak sansür veya susturulma durumu yaşayabilir veya genel bir engellenme vs..

Gelelim yine dolunayın tahminimce en önemli olayına… Şok edici etkisi olan, beklenmedik dedirten bir olay.. Uranüs etkisinde “beklenmeyeni bekle” dedirten bir olay olur genellikle.

Ne beklenmiyor bu aralar?... Belki de bir bu eksikti dedirten bir olay… Allah korusun, bu bir iç kargaşa, iç savaş riski de olabilir. Mars-Satürn karesi savaş işaretleri taşımakta..

Bu dolunayla ilgili şu detayı da not düşeyim; Temmuzda “darbe kalkışmasını” tetikleyen 20 Temmuz dolunayına benzer etkiler taşımakta bu dolunay ancak bu sefer tam tersi yıldız pozisyonu var. Temmuzda Güneş Yengeç, dolunay Oğlakta idi, şimdi Güneş Oğlakta, dolunay Yengeçte. Adeta Temmuzdaki olayların bir tamamlanması veya o olaylarla birlikte gelinen nokta, bir dönüm noktası niteliğinde bir zamana işaret ediyor.

Bu bakımdan düşündüğümde ABD de dolunay zamanı olaylarının gündeminde olacak görünüyor..
Ortadoğu bölgesine ve ülkemizde savaş tehditlerini kışkırtan bir zamandayız gibi görünüyor. Ortalık baya bir ayaklanacak gibi.
Dolunayın tetikleyeceği baş olayı yıldızların şifrelerini çözmeye çalışarak anlamaya devam ediyorum.. Henüz noktayı koymuş değilim…

Oğlak Güneş ve Plüton çok önemli bir aktör burada… Onun zıddında bulunan Yengeç dolunay da çok önemli.. Burada bir devlet gücü söz konusu gibi geliyor bana.. Silahlı veya yetkisi olan bir devlet gücü..

Bu devlet gücü bizim ülkenin yönetimine mi işaret yoksa başka ülkeye mi veya bizim ülkede yönetime karşı duran yetkisi vs olan bir güce mi?..

Yıldızlara baktığımda, açıkçası oldukça sert ve ciddi bir olay olacak görünüyor. Ülkeyi alarma geçiren, halkı olasılıkla sokağa döken, ülkeyi tehdit eden ciddi olay/larla karşı karşıya olabiliriz gibi geliyor.

İç savaş, iç kargaşaya karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor Ocak ayında ve hatta Şubatta da.

Bu yıldızları incelerken, aklıma gelen şey şu; 1 Kasım 2015 seçimlerinin yıldızları ülkeyi ayrıştıran bir seçimdi… Ay Yengeçte idi ve transit Plüton tam karşısında idi… O seçimler gerçekten ülke için hayır değil hayırsızlık getirme riski olan bir seçimdi. Şimdi 12 ocak dolunayının yıldızlarına bakınca, ülkede ayrışmanın somut görünür olduğu zamanlardayız.. Bu durum geri dönüşü olmayan bir yola girmeden önlem alınması şart. Ülkeyi birleştiren siyaset tam da bu zamanlarda elzem. Ama gerek yönetim gerek muhalefet kendi çıkarı söz konusu olduğunda 2 gün birleşme mesajları verip sonra çıkarı tehdit altında olmaktan uzaklaşınca gene ayrıştıran siyaset yapmaya devam ederse geçmiş olsun ayrışma keskinleşir netleşir o zaman maalesef.

Dolunay yıldızlarına bakıp duruyorum…”Yıkıcı bir dolunay” dedirtiyor… Endişe ediyorum açıkçası.
Her şeyden önce bir suikast olayına karşı çok dikkatli olmak gerekir derim. Önemli devlet adamlarına karşı suikast olayına karşı özellikle. Gerek yönetimdeki gerekse muhalefetteki liderlere ve önemli devlet şahıslarına karşı bir olaya dikkat etmek lazım.

29 Aralıkta Oğlak yeniayında başlayan sert yıldız açılarının zirveye ulaştığı bir dolunay bu ayrıca.. 29 Aralık civarı planlanan, hedeflenen suikast gibi bir olayın eyleme geçirilmesi bakımından gerçekten dikkat etmek lazım. İnş yanılırım tabii. Allah korusun.

Sanırım bu dolunayda İncirlik üssü de gündeme gelecek iyice. Bu aralar zaten konuşuluyor… Oğlak yıldızlarına baktığımda, ABD ile ciddi bir savaş tamtamı çalabilir aramızda..

Uranüs etkenini düşününce, uçaklar işin içine giriyor ayrıca.. Bu İncirlik üssünü kapatma tartışmalarının alevlenmesine işaret olabilir. Ancak tahminim o ki, havada uçakların dahil olabileceği bir müdahale söz konusu olabilir de..

Acaba yanlış mı görüyorum.. Belki de Oğlak yıldızları-Yengeç dolunayı vs Suriye’de, sınır dışında, olasılıkla Musul’da çok ciddi bir savaşla mı sarsılacağımıza işaret ediyor olabilir. Belki de böyle bir olay olur, ordu sınır dışında büyük bir savaşa girebilir. Mars-Satürn karesi bir savaşa işaret ediyor zaten.   

Diğer yandan, dolunay yıldızlarının hem Meclise işaret eden açıları, hem Satürn ve Merkürle sert temasları, ki bunlar ülkenin düzeni, temeliyle ilgili tehditlere işaret bana göre, açıkçası sarsıcı olay ülke içinde olabilir gibi görünüyor.
IŞID veya PKK’nın yapacağı büyük bir patlama da olabilir tabii ülkeyi sarsacak olay Allah korusun. Bu da bir olasılık yani.. Belki de dolunay buna işaret ediyordur..

İŞİD cephesine baktığımda, aslında bu Oğlak yıldızları İŞİD’i darma duman edebilecek bir güçte… İŞİD bence bitecek önünde sonunda ve ilginç bir şekilde eş zamanlı olarak, Temmuzda tetiklenen Plüton Oğlak transiti İŞİDİ bitirir.. Bu dolunay olsun Şubat-Marttaki Mars Koç transiti olsun İŞİD’e çok yıkıcı darbe vurur.  Ama İŞİD bitene kadar da dikkat etmek zorundayız tabii. Bu dolunayda da etmeliyiz tabii.

Yani, 12 Ocak dolunayı İŞİD’in yapacağı bir patlamaya mı işaret ediyor diye düşünüyorum yeniden.. Yıldızlara bakınca… Sanki daha büyük bir olay var gibi geliyor bana.. Allah korusun her tür olaydan ülkemizi ve bizleri..

Yine de, bir astrolog olarak, tahminim o ki, dolunayın tetikleyeceği olay bence daha sarsıcı ve daha büyük bir şey gibi… ya devletler arası bir savaş tamtamları veya devlet içindeki bazı güçlerin çatışması var..

Gördüğüm o ki, ülkede darbe vs riski henüz bitmiş değil… Ancak bu sefer, işin rengi daha ciddileşebilir.

Özetle, bu dolunayda çok önemli bir devlet şahsına karşı suikasta karşı çok dikkatli olmak gerekir. Bir de silahlı müdahale durumu olasılığına işaret ediyor yıldızlar.. Benim gördüğüm, tahminim bu yönde..

Bu gidişat pek de iyi değil, güçlü ve sorumlu bir şekilde düzeltilmezse kaos, iç kargaşa artar, 26 Şubattaki Güneş tutulması ve Marsın Koçta Uranüsle kavuşması vs… Duruma başka yetkili güç/lerin dur demesi söz konusu olabilir...

Yıldızlar ülkemizi ve bizleri aydınlatsın…


Astrolog Semavii 

7 yorum:

 1. İnceldiği yerden kopsun. Yalnız masumlara zarar gelmesin.

  YanıtlaSil
 2. Gelecegi..gaybi birtek allah bilir..

  YanıtlaSil
 3. Muhalefet liderine bir suikast ve iç savaş olasılığı ile zaten önlemler alındı. Fakat ihtimal var ki devlet bunu çok önemsedi. Ayrıca devlet Suriye ye sert ve tam takım hava ve kara gücü ile sert bir şekilde de girebilir. Musul - Kerkük bizim deyip arkasını doldurmamak olmaz zaten. Ama Allah hakkımızda en hayırlısını versin. Biz şehadet şerbeti için bekliyoruz. Nasibimiz de var ise , içeriz..

  YanıtlaSil
 4. Azerbaycan turkmenistan kazakistan turk kardeslerimiz yanimizda olurlar insallah

  YanıtlaSil
 5. Merhaba Sema Hanım annem sizinle tanismak istiyor ve harita yorumu yapabilir mi diye soruyor? Ne zaman ve nasil bir uygulama yapıyorsunuz? Bilgi verebilir misiniz

  YanıtlaSil
 6. Astrologlar başka tarihlerde veriyorlar..22.12.2018..savaş diyorlar..24.temmuz.2019 deprem ve savaş diyorlar..başkanlık çıksa bile 2019 da kaldirilacak diyorlar..bu yıl için ağustos ayı deprem ist da ..ve Cin takvimine ateş horozu yiliymis yani hiç iyi değilmiş..ateşi..patlamalari..barutu..ateşli silahlari..bombalari..mayınları..askeri malzemeleri..tankları..füzeleri temsil ediyormuş..ve yine astrologlar. BU yaz tayyibe suikastte hem fikirler..ve bu bahar 2.darbe olmazsa bu yılın kasım ayında olacağını ama yine halkın durduracağını söylüyorlar..2019 agustosunda temmuzunda ülkenin çok karisacagini söylüyorlar..hele ki 2020 22 23 cu 3. dünya savaşı olarak adlandirip savaşı çok zor kazanacagimizi söylüyorlar..büyük kayıplar verilerek.suriye ye bu yıl ekim ayinda mutlak kader olmazsa da atom bombası atılması ihtimali var..eğer atilmazsa 2019 yazinda suriye nin güneyine atom atacakmis ABD..zaten incirlik te taşınıyor..suriye kuzeyine..aslinda melhamei kubra hadislerine bakin..en az 30 hadistir okudugunuzda günümüzü anlattığını anlarsiniz..zaten 3.dünya savaşı 2023 te bitecek ama çok zor kazanacagiz...zaten melhamei kubra devasa büyüklükte karisiklik demek..önümüzde ki 2018 yılı cin takvimine göre horoz yiliymis..horoz dövüşü gibi liderlerin güç savaşı olacakmış

  YanıtlaSil