Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

21 Şubat 2017 Salı

26 ŞUBAT BALIKTA GÜNEŞ TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

26 Şubatta Balık burcunda Güneş tutulması olacak.

Tutulma Balık burcunun 8 derecesinde gerçekleşiyor.

Tutulma anı haritasının Yükselen burcu İstanbul’a göre 28,5 derece Aslan, Ankara’ya göre 1 derece Başak.

Aslan’ın yöneticisi Güneş, Başakın yöneticisi Merkürdür, her ikisi de tutulma zamanında Balık burcunda. Merkür 1 dereceyle, Balık burcuna yeni geçmiş görünüyor.

Tutulmada Güneş, Ay Balıkta Neptünle kavuşumda. Merkür ve Güney ay düğümü de yanlarında, kavuşum enerjisi içindeler Güneş ve Ay ile.

Neptünyen TutulmaNeptün etkisinde bir güneş tutulmasu bu.

Neptün “hayaller, inanç, idealizm, yardımseverlik” gibi temaları işler.

Aynı zamanda, Neptün gölge etkisinde, “sisli puslu işler, gizli işler, entrikalı işler, dolandırıcılık vs üçkağıt, insanların duygularını sömürmek üzerinden çıkar elde etmek, iftira, dedikodu” temalarını da işler.

Neptün hipnotik bir gezegendir, insanların bir konuda hipnoz altında yani etki altında kalması ve kanmasına da neden olur. İnsanlar büyü yapılmış gibi uyur adeta.

Diğer yandan, Neptün’ün diğer bir özelliği ise; büyülü ışıkların sönmesi, gerçeklerin ortaya çıkması ve gerçeklerin hayal edilenden veya görünenden çok farklı olması, ortada bir yanılma/yanıltma olduğu ve hayallerin yıkılmasına işaret eden gezegendir.

Neptün gerçeğin saklanması ve sırlarla da alakalıdır ayrıca. Güneş tutulması ya bir sırrı saklar, sisler içinde görünmez kılar ya da saklanan tam tersi bir sırrı çözer.. Çünkü aynı zamanda Neptün “çözülme, dağıtma/dağılma”ya da işaret eder.

Neptün dünya astrolojisinde ayrıca sel, deniz, gemi, okyanus, erozyon, depremlerle de alakalı bir gezegendir.

26 Şubat Neptünyen Güneş tutulmasının temaları genel olarak böyle. Bu saydığım etkilerini dünya genelinde çeşitli yerlerde ve farklı yüzleriyle gösterecektir.

Güneş Tutulması Haritasında Öne Çıkan Açısal Kalıplar

Güneş tutulması haritasında en ilginç ve dikkat çeken açı kalıbı başta yukarıda belirttiğim, Güneş ve Ay’ın Neptün gezegeniyle olan kavuşum açısında olmasıdır.

Dikkat çeken ve öne çıkan çok enteresan bir açı kalıbı daha var; Koç’ta Mars-Uranüs partil/tam kavuşum açısı. Ve bu açı kalıbının Terazideki Jüpiter’le karşıt açı oluşturması birlikte.

Peki, bunları toparlarsak, hepsi birlikte neyi anlatıyor?

Neptün “büyü/uyumakla” veya tam tersi “büyünün sönmesi”yle ilgiliyken, Uranüs “şok,” “beklenmedik olay/sürpriz” ve “uyanmak”la ilgilidir.

Büyü bozulur ve sert bir uyanış yaşanabilir bu tutulma etkisinde..

Büyüye devam mı ya da büyü bozulacak mı?

İşte, Balık Güneş tutulması galiba buna cevap verecek.

Şimdi, tutulma haritasının Türkiye’ye olası etkilerine yakından bakalım.

Balıkta Güneş Tutulması ve Türkiye

Tutulma Balık burcunda. Balık Türkiye haritasının tepesinde yani 10.evinde.

10.ev bir ülke haritasında “ülke yöneticileri, yönetim, hükümet, yönetimin başındaki insanlar”ı ve ayrıca ülkenin genelini ilgilendiren ve etkileyen olayları temsil eder.

Balık burcu aynı zamanda 9.evde kısmen ve tutulma ülkenin 9.evi üzerinde olacak ama 10.evi de etkileyen bir açıda olacak. Yani, 9 ve 10.evler alanında.

Ülkemizin haritasında 9.evde, 9 dereceyle güney ay düğümü var ve 13 dereceyle Uranüs var Balıkta. Balık güneş tutulması tam bunların üstünde olacak.

9.ev “üniversiteler, inançlar, yasa, uzaklar, uzun yollar, mahkeme, hukuk, basın-yayın”la alakalıdır.

Ancak bu tutulmanın ağırlıklı konusu 10.evi ilgilendiren alanlarda olacak gibi görünüyor yani, siyaset, yönetimle alakalı.

Ülkenin tepesiyle ilgili bir tutulma bu özetle.

Güneş, Ay, Neptün Balıkta haritanın tepesinde, tutulmanın ülkede tetikleyeceği olay aynı zamanda ülkemizi dünyada da gündeme taşıyacak gibi görünüyor.

Tutulmanın yıldızlarından dolayı, öncelikle deprem ve sel gibi doğal afet olaylarına dikkat etmek gerekir derim.

Onun haricinde, Mars-Uranüs uçak kazası riskine karşı, hava şartları vs konusunda dikkat etmeli diyor.  

Mars-Satürn sert açısı savaşla ilgilidir.. Ülkenin doğusunda, orta doğuda olup biten savaş hali.. Ve ABD ve Rusya’nın ortadoğuda bir tampon bölge kurması durumu var. Siyaseti çok takip etmediğim için ifadeleri yanlış kurmuş olabilirim. Kürtlerin bölgesinde bir serbest bölge gibi bir şey düşünüyorlardı kanımca. İşte, bu tutulma bu konuyu da gündeme getirebilir gibi geldi bana. Ve Türkiye sınırlarının bekasının tartışılmasına sebep olacak bir noktaya varabilir gibi geldi bana bu… “…Ee, bizim sınırlar ne olacak o zaman??” dedirten, bu konuda sinsi planlar mı dönüyor acaba dedirten, neler oluyor gibi şüpheli soruların ortaya atılacağı, endişe ve belirsizliğin yükseleceği bir duruma dönüşebilir bu..

Balık burcu “sisli puslu, gizli, belirsiz, entrikalı işler”e de işaret eder demiştim. Balık burcunda bir tutulma ülke olarak hepimizde “sınırlar”la alakalı, “sınırların çözülmesi” ile alakalı endişe, belirsizlik, şüphe yaratabilir..

Bu konuda ülke yönetiminin tavrını net görememek de endişe yaratabilir. Planları vardır elbet ama Balık tutulması yönetimin planlarını halkın görememesine neden olabilir. Veya görülen şey endişe yaratabilir.. Tabii görülen şey doğru mu değil mi gibi yanılsamalar da cabası..

Evet. Bu tutulmanın ana gündem maddelerinden biri bu olsa gerek diye tahmin ediyorum.
Gelelim diğer olası etkilerine ve olası gündem yaratan konularına..

Ekonomi önemli konu. Bu tutulma ekonomiyi gündeme taşıyacak gibi görünüyor kararlı somut olarak.

Çünkü bu dönemde ekonomide stres ve daralma, sıkıntı, ekonomik kriz gibi korkutan durumlara neden olan bir numaralı gezegen Yayda gezen Satürn ve bu soruları daha ciddi bir şekilde sormaya neden olacak şey ise, Satürn’ün ülkenin İkizlerdeki Ay’ına karşıt açısı!

Geçtiğimiz aylarda ekonomi üzerine endişe verici gelişmeler yaşadık ama asıl gündeme dönüşmemişti daha. Çünkü Satürn daha Ay’a karşıt açıya doğru ilerlemiş ama yaklaşmamıştı. İşte şimdi Satürn Ay’a keskin/somut karşıt açı pozisyonu almış durumda! Hem de bu tutulma haritasında oldukça belirgin bir açı bu.

Ekonomik açıdan sıkıntılı durum açıkçası bu sene sonuna kadar devam eder görünüyor. Zaman zaman başka gezegenlerin iyi açısıyla durum hafifler ama sene sonuna kadar Satürnün bereketi kısan ve ekonomiyi zorlayan etkisi sürer. Hatta keskin sert açı etkisinde olduğu zamanlar ciddi alarm zilleri çalar, ki, Satürn bu tutulma anı haritasında, Ay’a keskin sert açı yapıyor, anlaşılan, ekonomi de önemli gündem olacak bu tutulma zamanında..

Tutulmanın burcu Balık dedim. Balıkın 2 yöneticisi önemli, Neptün ve Jüpiter. Neptün zaten Balıkta Güneşle kavuşumda. Jüpiter Terazide retroya başladı.. Ülke haritasındaki Merkür ve Satürn’ün üzerinde geziyor bir süredir.  Ekonomi üzerine çareler aranması ve bundan dolayı yasa yoluyla varlık fonu olayının gündeme gelmesi söz konusu oldu vs. Ama Jüpiter aynı zamanda Mars ve Uranüs’le karşıt açıda.. Bu biraz sıkıntılı açı. Ülkenin girişimcileri, büyük iş adamlarını vs etkileyen bir açı bu aynı zamanda.. Uranüs-Jüpiter iflas riski anlamına gelen bir açıdır aynı zamanda.. Mars da gelmiş ki Uranüs’ün yanına.. Beklenmedik gelişme etkisi.. Çok etkisi..

Bunun yanısıra, Koçtaki Mars ve Uranüs’ün ülkenin Akrepte bulunan Jüpiter’iyle 150 derecelik açısı da enteresan.. Azıcık kendi ayağına balta vurmak gibi bir şey bu.. Tıpkı yaralı parmağı kesmek gibi bir şey var.. Net olarak ne olacak bilemiyorum ama bu tür bir şeyde var gibi..


Jüpiter bereketle ilgiliyken satürn kısıtlama, daralma, sıkıntıyla alakalıdır.. Jüpiter-Satürn arasındaki birbirini destekleyen açı, ekonomik durumu geçici de olsa kurtarırken, şimdi Jüpiterin retro olup gücünün ve etkisinin azalması ve Satürnün gücünü daha fazla göstermesiyle, ve Ay’a daha keskin karşıt açı atmasıyla durumlar daha ciddi olacaktır.

Ay-Satürn karşıtlığı… Bu ara ülkemizi önemli ölçüde etkileyen baş yıldız açı kalıplarından biri.. Jüpiter-Satürn ve Merkür kavuşumu ve Uranüs karşıtlığı ise diğer önemli aktörler…

Yeniden tutulma haritasının ülkemizin haritasına etkilerine baktığımda.. Bu tutulmanın Güneş, Ay ve Neptün’den sonraki en önemli aktörü Jüpiter. Çünkü Balık’ın diğer yöneticisi Jüpiter. Ve tutulmada Terazideki Jüpiter retroda… Ve Venüs Terazinin yöneticisi olarak önemli yıldız.. Venüs tutulma haritasında 12 derece Koçta ülkenin 12 derece Plüton’uyla tam kare açıda.. İşte, bu da çok önemli bir açı.. Ülkenin önde gelen bir siyasetçisiyle ilgili beklenmedik bir gelişme olabilir.

Parlak şans yıldızı ülkemizi aydınlatsın dileklerimle!..


Astrolog Semavii 

3 yorum:

 1. Bircok astrolog ayni seyi soyluyor, bu gunes tutulmasi ulkenin tepe noktasi liderleriyle ilgili, bu cok dumduz bir aciklama. Yani bu yorumu herkes yapabilir. Ne demek yani bu. Biri ciksa deseki hadi gozunuzaydin kurtuluyorsunuz , bir rahat nefes alsak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sizin astroloji ile ilgili gram bilginiz olsa (fal sanıyorsunuz herhalde) bu soruyu sormazdınız.KESİN olarak geleceği görmek mümkün olsa ne güzel olurdu değil mi? Astroloji olasılıkları anlatır.Olacakları değil.

   Sil
 2. Pkk ile isbirligi yapildigi aciklandi zaten bugun, her secim oncesi oldugu gibi. Sanirim sirlar ortaya cikacak. Mhp ile pkk nin ayni tarafta yer almasi, ilahi adalet olsa gerek.

  YanıtlaSil