Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

11 Nisan 2017 Salı

16 NİSAN REFERANDUMUN ASTROLOJİK YORUMU


16 Nisanda ülkemiz için önemli bir referandum var. Ülkenin yönetim şeklinin oylandığı bir seçim.


Yıldızlar bu konuda ne diyor bakalım.Referandum günü haritasında, Ay Yay’ın son derecelerine doğru ilerlerken uzun zamandır Yay’da bulunan Satürn’e yaklaşıyor. Ay boşluğa düşmeden Satürn’le kavuşum yapıyor. Satürn halkı mecburi bir kararlılığa ve mecburi bir duruma sevk ediyor.

Halk pek gönülsüz bu seçimde.. Adeta buna zorlanıyor gibi bir duygu var. Ay halk demektir çünkü ve Ay-Satürn kavuşumu halkın karamsarlığını ve memnuniyetsizliğini anlatıyor. Halkın keyfi kaçık özetle. Hele Satürn ve Ay ülkenin İkizler Ay’ına karşıt açı yaptığı için, bu karamsarlık daha da büyüyor.

Yıldızlara çeşitli cephelerden bakarak astrolojik olarak olasılıkları yazayım öncelikle..

Ref. haritasında kilit nokta, Güneşin Uranüsle kavuşması ve Ay’ın Satürnle kavuşması ve bu ikili yıldız grubunun birbiriyle üçgen açı yapması. 

Güneş Uranüs kavuşumda.. AKP Aslan, MHP Kova burcu, Aslanı Güneş ve Kovayı Uranüs yönetiyor. Ref. günü Güneş ve Uranüs kavuşumu AKP ve MHP işbirliğinin göstergesi anlamına gelebilir. Bu durumda, Güneş ve Uranüsün Ay ile ve Satürn ile üçgeni onların amacına ulaşması anlamına gelir direkt olarak.

Güneşi lider, yönetim veya gücü elinde bulunduran kişi/güç olarak alırsak, onların kazanacağı bir seçim olur demektir bu. Bu, “evet” kazanır demek olur.

Ancak Güneş ve Uranüs meclisi, parlamentoyu temsil eden evde. Ve ayrıca 11.evde “özgürlükler”i temsil eden evde ve Güneş ve Uranüs kavuşumu özgürlük temasını güçlendiren bir açı ayrıca.. Buna göre baktığımızda, o zaman kazanan özgürlük ve parlamento olur. Buna göre, bu seçim parlamentoyu güçlendiren bir seçim olur ki, bu durumda “hayır” kazanır demektir.

Ayrıca Ay ve Satürnün Yayda kavuşumda olması ve ülkenin Ay’ı ile karşıt yapması “hayır”ın kazanması anlamına geliyor bana göre.

Bu ref. sistem, yönetim şekli değişikliğinin oylandığı bir seçim diye hatırlarsak yeniden… Buna göre, 11.ev yönetim şeklini de temsil eden ev diyebiliriz 10.evle birlikte..

11.evde transit gezen Koç Güneş ve Uranüs ülkenin Terazide bulunan Satürn ve Merkürüyle karşıt açıda.. Evet, bu yönetim şekline, sistem değişikliğine yönelik bir seçim olduğunu gösteren bir açı.     

Buna göre, Jüpiter ve Mars önemli. Transit Mars Boğada Jüpitere karşıt açıda.. Transit Jüpiter Terazide retroda.

Yönetimi temsil eden 10.evde, transit Venüs ve Kiron var. Venüs 1 gün önce yani 15 Nisanda retrodan çıkmış olacak. Venüs Balıkta yücelimde kabul edilir, güçlüdür yani ancak hem retrodan yeni çıkmış daha ilerleme yönüne geçmemiş tam olarak ve Ay ve Satürnle kare açı yapıyor ve ülkenin Ay’ı ile kare yapıyor.

Konuya bir de şu açıdan bakmamız gerekir…

Eğer Koç Güneş ve Uranüsün ülkenin Satürn ve Merkürüne karşıt açısı rejim değişikliğine işaret etse ki “rejim değişikliği isteğine” işaret ediyor, bu durum güçlü ihtimal olsa, o zaman natal haritanın da bunu vadetmesi lazım.. Buna göre, natal yani doğum haritasına baktığımda, Uranüs-Satürn veya Uranüs-Güneş karşıtlığını görmüyorum, bilakis Uranüs-Güneş üçgeni var haritada. Ay-Satürn karşıtlığı da yok natal haritada bilakis Ay-Satürn üçgeni var.

Ref.da öne çıkacak temalar ne?

Yayda Satürn ve Ay var. Yay özgürlük demek bir yerde.. Satürn özgürlüğün kısıtlanması korkusunun bu seçimde çok yükselebileceğini gösteriyor. Çünkü Yayda ilerleyen Satürne doğru ilerleyen ve kavuşan Ay ve her ikisinin ülkenin Ay’ı ile karşıt açı yapması özgürlüğün kısıtlanması korkusunun çok yüksek olacağını, bunun da seçimde etkin olacağını gösteriyor. Satürnün ülkenin Ay’ına karşıtı özgürlük kısıtlanması korkusu ve karamsarlıkla birlikte ayrıca ekonomik düşüş korkusuna da işaret etmekte.. Satürn-Ay karşıtlığı ekonomik sıkıntı endişesine işaret ediyor bir süredir zaten.

Venüs Balıkta 10.evde bu iktidarı parlatan ve güçlendiren bir açı gibi görünüyor. Balık Venüs yücelimde çünkü.. Ama daha yeni çıkmış retrodan ve henüz tam gücünde değil ve üstelik transit Satürnle kare açıda ve ülkenin İkizler Ay’ıyla kare açıda.. Yani halkın, özellikle de kadınların memnuniyetsizliği, mutsuzluğu, keyifsizliğini gösteriyor yine bunlar da.. Duygusal soğukluk, depresyon ve karmaşa da taşıyan bir açı ayrıca.

Özetlersem;

Güneş ve Uranüsün Ay ve Satürnle üçgenini düşünürsem sadece, “evet”in, gücü elinde bulunduranların kazanacağı bir zafer diye yorumlayabilirim bu seçimi.

Ancak Güneş ve Uranüs 11.evde parlamento ve özgürlük teması, Ay-Satürn kavuşumunu ve natal ülkenin Ay’ıyla karşıt açısını özgürlüklerin kısıtlanmasından korku olarak yorumladığımda, durum değişiyor. O zaman “hayır”ın ağırlık kazanacağını ve galip geleceğini söyleyebilirim.

Venüs 10.evde iktidarı parlatır diye yorumlayabilirim, bu iktidara yarar, onun istediği olur diye yorumlayabilirim hatta Venüs ülkenin Jüpiteriyle üçgen açıda bu da iktidarın istediği olur diye yorumlanabilir. Ancak Venüs Satürnle ve natal Ay’la kare açıda… Burada gönülsüzlük, memnuniyetsizlik ve hatta biraz soğuma görüyorum.  

Ref günü Merkür Retro, Venüs yeni retrodan çıkmış daha kendine gelememiş güçlü değil, Mars zararda, Jüpiter Retro, Satürn Retro, Venüs-Satürn karesi, Ay-Satürn kavuşumu vs bir sürü negatif denebilecek astrolojik unsur var. Aslına bakarsanız, çok iyi bir gün değil yani.. Bir Güneşin Koçta yücelimde olması yetmez.. Üstelik Koçun yöneticisi Mars Boğada Jüpiterle karşıt açıda.. Neyle zafer… Bir süre sonra çatışma, mutsuzluk getirecek bir başarıya işaret eder ancak..

Ref günü haritasındaki en sağlıklı açı nedir diye sorarsanız, eğer yanılmazsam, “hayır” kazanırsa yani, o da Güneşin Ay ve Satürnle üçgen açısı olur. Bu sağduyunun ve olgun bir kararın zaferi olur. Buna göre, Güneş-Uranüs-Ay-Satürn arasındaki üçgeni, halkın karamsarlığa düşüren mevcut şartlardan sağduyulu ve olgun bir kararla çıkması, bu karamsarlığı bitirme açısı diye yorumluyorum. Yani, bir süredir yaşanan olumsuzluk, karamsarlık ve gelecek kaygısı yaratan durumdan çıkaran ve özgürleştiren bir seçim olur derim. Halk bu karamsarlığa ve özgürlüğün kısıtlanmasına dur diyecek, hayır diyecek gibi görünüyor buna göre benim yıldızlardan gördüğüm ve anladığım kadarıyla özetle.Yıldızlar ülkemize ve bize ışık tutsun!..Astrolog Semavii

38 yorum:

 1. Merhaba, en önemli açıyı unutmuşsunuz, galiba, transit Muhalefet Neptün Nataldaki 1. evdeki Halk dediğimiz Plutona üçken yapıyor, onu tetikliyor, uyandırıyor, bu açı TC tarihinde ilk kez görülen açıdır. Ayrıca Yay'da Satürn Anayasa-Hukuk anayasası demektir,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yani sizce hayır mi olur seçim sonucu

   Sil
 2. Ben direk söyleyeyim hayır çıkacak. Çünkü eveyim vaad ettiği ciddi bir gerçek yok. Hayır ise ülkeyi batağa götürme diyor.

  YanıtlaSil
 3. Bilinen gerçekleri ve geleceğe dair tüm ihtimalleri yazmışsınız. Burada bir kehanet yok ki.

  YanıtlaSil
 4. Siz hem evet çıkar demişsiniz hem hayır çıkar demişsiniz.Bence net birşey yazmamışsınız kelime oyunu var gibi.

  YanıtlaSil
 5. Üçüncü hâlin imkansızlığı diye bir şey var. Ya evet ya hayır çıkaracak zaten.

  YanıtlaSil
 6. Zaten jkehanet yapmıyor kadın yıldızları inceleyip yorum yapıyor. Yaptığı şey kahve falına bakmaya benzemiyor emek var emek emeğe küçümsemek yerine saygı gösterebilirsiniz

  YanıtlaSil
 7. yilizlar parlamentonun kaderini cizdigine göre hayir cikar..

  YanıtlaSil
 8. Pardon ama emek var kabul de evet de çıksa yazmış hayırda çıksa biliyor ee bunda emeğe gerek var mı. Bende biliyorum evet yada hayır çıkacak..

  YanıtlaSil
 9. Okudugum bir astrolog daha bu sekilde yazmus, surdan bakarsam evet cikar, burdan bakarsam hayir cikar. Sanirim biz astrologlari bosuna okuyoruz. Zaten iki secenek var, biri evet biri hayir

  YanıtlaSil
 10. anlamadığınız konu şu; parlamentonun güçleneceği diyor. zaten başkanlık gelirse mevcut yasalarla parlemanto güçlenecek. yani iki seçenekte evet i gösteriyor. boşunu kendinizi kandırmayın. Allah sizi niçin en iyisini bilir. evet te çıksa üzülmeyin. ülkenin geleceği iyi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parlamentonun güçleneceği falan yok.parlamento tamamen etkisizleştirilecek.

   Sil
  2. Kadın kendi ağzıyla söylüyor parlamento güçlenecek yıldızlar bunu gösteriyor diyor evt çkacak diyor.Fakat kendisi sosyal demokrat biri olduğundan bunu kabul edemiyor kıvırıp hayır çıkar diyor.Kendi kendine çelişiyor yani...

   Sil
 11. Erdogan su ana kadar neye sahip olmak istemisse olmus, fakat birde soyle bir gercek var, ulasmak istegi sona bir turlu ulasamamis, evet ciksa bile yine ulasamayacak. Cunku herseyin bir dogusu, bir buyume donemi sonrada kapanis donemi var. o su an kapanis donemini yasiyor.

  YanıtlaSil
 12. Evet in cikmasi bu ulkeye huzur falan getirmeyecek, kimsenin elinde bu ulkenin sorunlarini cozmek icin sihirli bir degnek yok. Bu dongunun kapanmasini beklemekten baska care yok.

  YanıtlaSil
 13. arkadaşlar. ben fal bakmıyorum ve kehanet yapmıyorum. astrolojik analiz yapıyorum. yeryüzünde ne varsa gökte de o vardır. analizim de burada olanı anlatıyor zaten. bundan dolayı önce olan olasılıkları yıldızların açısından ele aldım. SON PARAGRAFTA HAYIR KAZANACAK AĞIRLIKLI OLARAK DİYE SON TAHLİLİMİ YAPTIM. NERESİ KARIŞIK BU YAZININ VE NE BAKIMDAN ORTADA BİR YAZI. FAL OKUMAK İSTERSENİZ BENİ OKUMAYIN. BEN ASTROLOJİK ANALİZ YAPIYORUM VE ASTROLOJİK TAHMİN YAPIYORUM. KEHANET VE FAL BAŞKA İŞLERDİR. ASTROLOJİ BAŞKADIR. ÖZETLE SON PARAGRAFIMI DİKKATLİ OKURSANIZ NE TAHMİN ETTİĞİMİ NET YAZDIĞIMI GÖRÜRSÜNÜZ. HAYIR KAZANACAK DEDİM SON TAHLİLDE. DAHA AÇIKLAMA YAPMAM GEREK YOK. BU KADAR AÇIKLAMADAN SONRA ANLAMAYAN VARSA ONUN SORUNUDUR.

  YanıtlaSil
 14. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 15. Merhaba, yorumlarınızı okuyorum ve bir konuya değinmek istedim. Kullandığınız dil oldukça samimi fakat biraz teorik okura göre. Transit, üçgen, kavuşum, evler bu ifadeler sizin için anlaşılır belki ama okura zor. Belki yaptığınız yorumun referansı olduğundan belirtme gereği duyuyorsunuz ama okuyup anlama yan için (ben) havada kalıyor ve konuyu dağıtıyor. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 16. Nondreamera katiliyorum.ingilizce bolumu mezunu, donanimli birisiniz.fazlasiyle teknik bilgi veriyorsunuz.biraz dikkat dagitici oluyor.bence biraz daha yalin ve akici bir anlatim biz okuyucular icin daha faydali olur.emeginize saglik.

  YanıtlaSil
 17. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 18. Sema hanim insallah soylediginiz gibi olur. O kadar caresiziz ki kelimelerden anlamlar cikarmaya calusiyoruz.

  YanıtlaSil
 19. Astroloji GERÇEK bir ilimdir..
  Yanlı olamazsınız ki olduğunuzda açığa çıkar ASTROLOG kalmazsınız..
  Astroloji olarak yanlı baktığımızda korkularının yarınlarımızı yönlendirmesine gayret ettiğinde eleştirilere katılıyorum..
  Çok net bu TÜRKIYE nin yükselişi dirilisinin DUNYA nin kör gözlerini açmasını sağlayacak dönüm noktasidir.
  Başlamış DUNYA savaşında doğru taraf olacagaimizin icabıdır.
  Bu arada %63,5 EVET çıkacak..Astrolojik olarak..

  YanıtlaSil
 20. %63 evet cikmasi, bu isin icinde kesinlikle hile oldugunu gosterir, su ana kadar hicbir calusma bu sonucu vermedi.

  YanıtlaSil
 21. Sema hanım, ellerinize dillerinize sağlık. Her zaman onikiden tutturuyorsunuz.yorumlamalariniz isabetli.yazınızı heyecanla okudum.sonunda Hayır çıkacak dediginiz de benim için seçim sonuçlanmış oldu

  YanıtlaSil
 22. oy kullanmaya gidiyorum birazdan. tahmininiz doğru çıkarsa bir daha astrolojiyle dalga geçmeyeceğime söz veriyorum :)

  YanıtlaSil
 23. Sema hanim ongorunuz dogru cikmadi

  YanıtlaSil
 24. Bu secim analiziniz de tutmamis..üzülmeyin elbet birgün tutturursunuz..

  YanıtlaSil
 25. Bence tamda dediği gibi oldu sonuç halk hayır dedi ama gücü elinde bulunduran lar evet yaptı !

  YanıtlaSil
 26. Bundan sonra astrologlari okumama karari aldim. Bize hicbirsey vermediklerini farkettim, pazardan beri haberleride okumuyorum, bu daha iyi geldi bana...

  YanıtlaSil
 27. Sohbet odalari ve sohbet siteleri vede chat kanallari Dünya sohbette

  sohbet

  chat

  sohbet

  elazig bilgisayar tamiri

  YanıtlaSil
 28. Keyifli anlar gecireceginiz türk chat odalari günün her saati ücretsiz olarak size bu ortamı sunmaktadır. Hemen giriş yaparak kendinize uygun bir chat arkadaşı bularak hayatınıza yeni bir renk katabilirsiniz. avrupa sohbet | gurbet sohbet | yurtdışı sohbet | almanya sohbet | hollanda sohbet | türkiye sohbet

  YanıtlaSil
 29. En kaliteli hava yolu kargo taşımacılık şirketi sizlere şu hizmetleri sunmaktadır; uçak kargo | yurtdışı kargo | acil kargo | hızlı kargo gibi gönderi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 30. For quite some time I have been trying to grasp whether the astrologists have the grasp of such idea. From the narrow perspective, it seems to be impractical but proofs shows otherwise. I think it is a high time I get Dissertation Literature reviewon astrological phenomena.

  YanıtlaSil
 31. sohbetcilerin yeni trendi :)

  www.sohbet.vet

  YanıtlaSil