Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

11 Mayıs 2017 Perşembe

11 MAYIS AKREP DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİLERİ


11 Mayısta gerçekleşecek Akrep Dolunayının burçlara etkileri neler olabilir diye bakalım.

Bu dolunay yazımda size bir sürpriz yapacağım, demiştim.

Sürprizime gelirsek, bundan böyle Yeniay ve Dolunay yorumlarıma Drakonik Astrolojiyi de katacağım. Yani, “ruhun astrolojisi”ni.

Hepinizin bildiği haritalar ve yıldızlar “fizik plan”da yani “madde planında” neler olduğunu anlatırken genel olarak, Drakonik yıldızlar ve haritalar “ruhsal planda” nelerin olduğunu anlatır genel olarak. Bundan dolayı, Drakonik yeniay ve dolunayları ruhunuzun gerçekleştirmek istediği şeyler ve öğrenmeniz gereken deneyimler bağlamında yorumlayacağım.


(Burcunuz ve Yükselen burcunuza göre okuyunuz.)

KOÇ

Akrep dolunayı para evlerinizi etkiliyor. Bu dolunay parasal açıdan sizi oldukça güçlendirecek görünüyor. Boğa’nın yönetici Venüs burcunuz Koçta halen ve sizi girişimlerde ön almak, öne çıkmak için teşvik ederken, Güneş-Plüton arasındaki üçgen/olumlu açı ise, çabalarınızın olumlu meyvelerini vermeye ve gücünüzü başkalarına kabul ettirme olanağı veriyor. Anlaşmalar, girişimler için güçlü zaman. Özetle, güçleniyorsunuz. Kuzey Ay düğümü Aslana geçmiş durumda, size şans vermek üzre enerjisini hissettirecektir şimdiden. Anlaşmazlıkların düzelmesi, mahkeme, dava vs den olumlu sonuç almak mümkün bu dönemde. Reklam, tanıtım, vs için çok iyi zaman. İş seyahatleri kazandırır ayrıca. Mars-Neptün karesi gizli niyetler, entrikaya dikkat etmek lazım diyor, ayrıca ilaç, sıvı ve gıdalara dikkat. Seyahatte dalgın olmamak gerek, trafiğe dikkat. Çok şeye atlamak doğru olmaz, doğru ve önceden planlanan amaçtan da vazgeçmemek gerek. Aşk için iyi zaman ve ilişkiyi inşa etmek, adım adım ilerlemek güzel sonuçlar verebilir.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Bu dolunay, ruhsal bağlamda, akıllı planların özgürleştireceğini söylüyor. Yani, her zaman burnunuzun dikine gitmek doğru değilmiş. Özgürlüğün kıymetini ve pozitif hedefe odaklı olmanın faydalarını göreceksiniz bu dolunayda. Özgürlük sorumluluk ister..

BOĞA

Dolunay zıt burcunuzda iken, Güneş sizin burcunuzda. Kararlı olmak zamanı. Kafanızdaki planları gerçekleştirmek için içsel güç alacağınız zaman. Arka planda işle veya parayla ilgili yaptığınız sıradışı planları olgunlaştırmak, sıradışı düşünceleri eyleme dökmek üzre hazırlıklar yapmak zamanı. Güneş sizi harekete geçmek konusunda desteklese de, parasal ve iletişimsel konuların henüz tam hazır olmaması beklemede tutabilir ancak görüşme, girişimler için düğmeye basabilirsiniz. Başka yerlerden gelecek teklifler olabilir, beklenmedik teklifler olabilir bunlar. İş ve ev için harcamalar olabilir. Teknoloji, alet vs üzerine birşeyler alabilirsiniz. Sağlık konusunda güzel bir gelişme bekleyen için iyi zaman diyebilirim. Aşk gölgede, arka planda görünüyor. Gizli bir hayranınız veya seveniniz var gibi. Yakında çıkar ortaya.


Ruhsal bağlamda, kendi girişimlerinize, üretkenliğinize güvenme zamanı. Drakonik Jüpiter Boğa Güneşine iyi açı yaparken, gücüne güven, diyor. Diğer yandan, sağlık da önemli. Bedeninizi ihmal etmeyin. Bedene bakma imtihanınız da var unutmayın bu hayatta. Çatışma mı birlik mi? Bu size bağlı..

İKİZLER

Dolunay 6-12.ev akslarını hareketlendiriyor. Kıskançlık, entrika vs dikkat etmek gereken dönem. Diğer yandan, önemli kişilerce desteklenebilirsiniz, korunabilirsiniz. Beklentileriniz konusunda aşırıya kaçmak doğru olmaz, ayrıca istekler ile hırs arasında git-gel yaşayabilirsiniz. Birinden hınç almak isterken asıl hedefinizden çıkabilirsiniz. Aşırı duygular zarar verir bu dönemde, akıllı kontrol lazım. Diğer yandan, önemli bir amacınızı ilgili çevreye kabul ettirmek, birlikte bir işbirliğinin yolunu açmak için iyi zaman. Birlikte hareket, ortak amaçta birleşmek kazandırır. Mars burcunuzda ilerlerken, bir konuda sizi dönüm noktasına getirecek gibi görünüyor. Bir konuda özgürleşmenin ve kendi yolunuzda gitmenin zamanı gelmiş görünüyor.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, dolunay enteresandır sizin burcunuzu direkt etkiliyor. Bir yol ayrımı görünüyor. Yol ayrımı sizi olgunlaştıracak deneyimlere ve yeni kapıların size açılmasına imkan verebilir. Yeniye ve iletişime açın kendinizi. İlişkilerde esnemeyi öğrenme zamanı.

YENGEÇ

Duyguları kontrol etmeniz gereken bir dönem. Mars İkizlerde 12.evde bilinçaltı evinizi ve sağlık konusunu hareketlendirirken, gıda, sıvı, alkol, ilaç vs dikkat etmek gerek. Kafanızda dağınık düşünceler problem yaratabilir, dikkatsizlik, dalgınlık vs dikkat. Ayrıca evde ocak açıkken vs uyumamak gerekir vs. Özetle, dalgınlık vs dikkat edin. Diğer yandan Güneş Boğada Akrep dolunay birlikte sizi güçlendiren bir etkiye sahip. Belki de bir isteğiniz gerçekleşebilir. Eski dost veya kişilerle birlikte görüşmek, onlardan gelen destekler mutlu edecektir. İşte parlamak isteyenler için iyi zaman. Gizli kıskançlıklara dikkat.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda neler öğretmek istiyor bu dolunay ve imtihanlarınız neler olabilir diye baktığımda.. Kıskançlık ve sahiplenme temasıyla yüzleşme zamanı olabilir kiminiz için bu dolunay. Drakonik yıldızlar ruhunuzu geçmiş bazı duygu ve şartlı düşüncelerden özgürleştirmenizi istiyor gibi. “Özgürlüğüm ona bağlı!” Bu temadan çıkmak zamanı gelmiş görünüyor.. Siz özgür değilseniz, veya siz özgürlüğünüze sahip çıkmazsanız, hiçbir şey sizi özgürleştirmez.. Bu dersiniz olabilir.

ASLAN

Kuzey ay düğümü burcunuza girdi yeni, hemen akabinde gerçekleşen Akrep dolunay zamanı aktive olmaya başladı. Önemli girişimler için bazı önemli somut hedefleri ortaya koymanız için uygun zaman diyebilirim. Yükselmek, terfi almak, yer değişikliği vs düşüneler için harekete geçme zamanı. Şans gezegeni size destek verse de, kendi gücünüze inanma zamanındasınız, onun için gücünüzün sınandığı dönem diyebilirim. İş anlamaları, dava, mahkeme vs varsa, hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Aşk için yeni enerjiler devrede.. Güzel bir ilişki başlayabilir. Olan ilişkilerin gelişmesi için iyi zaman.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bazdan, dolunayın getirdiği ruhsal deneyim ve dersleriniz nedir diye baktığımda, Boğa dolunayı sizi bir konuda güçlendirirken, ilginçtir, Drakonik Güneş-Satürn kavuşumu ise, size de özgürleştiren yetki veya güç isteğinizle ilgili deneyim ve dersleriniz var görünüyor. Yetki, güç ok, ama onun sorumluluğunun özgürlüğünüzü kısıtlamasıyla yüzleşebilirsiniz. Ne istediğinizi iyi bilmek zamanındasınız. İşbirliği, birileriyle birlik olmak deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun sizi kısıtladığını düşünebilirsiniz. Ama dersiniz, başkalarının da isteklerine kulak vermek ve özgürlüğün “tek olmak” olmadığını öğrenmek olabilir. Birileriyle birlikte de özgür olunabilir.. Belki de dersiniz bu. Çevrenizde insanlar özgürse siz de özgürsünüz..

BAŞAK

İlişkilerde muğlak, kaotik durumlar hem özel yaşantınızı hem iş yaşantınızı karıştırabilir. Mars İkizlerde Jüpitlerle iyi açıda iken, ona buna bakmayın, kendi düşüncenize ve hedeflerinize odaklanın. Başkalarının kafanızı karıştırması, dedikodu vs izin vermeyin. Ayrıca işbirliklerinde de dikkatli olun. Parasal işleri yoluna koyabilirsiniz. Alım-satım işlerinde kazançlı olabilirsiniz ancak dediğim gibi, niyeti gizli kişilerle alışveriş etmeyin, iyi araştırın öyle karar verin. Güneş Boğada size destek olurken, önemli dost kişilerle görüşmeler, anlaşma yararınıza olur.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bazda, dolunayın etkisi, size yaşamanızı salık verdiği deneyim ve dersler neler olabilir diye baktığımda, güçten mi korkuyorsunuz acaba diyorum. Ya hedeflerinizden vazgeçeceksiniz ya da güçten korkmaktan.. Bu konuda dersleriniz olabilir. Bilgi güçtür ama sevgi daha büyük bir güçtür. Belki de öğrenmeniz gereken ders bu.. Sevgiye güvenin. Ayrıca tanımadan sevilmez değil mi.. Ne kadar endişe, kuruntu üretirseniz bu dönemde, o kadar fazla bu yönlerinizle sizi yüzleştiren kişileri kendinize çekersiniz. Güvensizlik ve kuruntu yanlış kişileri hayatınıza çeker. Bu duyguları attığınızda, çevreniz de güvenli insanlarla dolacaktır.

TERAZİ

Dolunay para evinizde gerçekleşiyor. Para mı geliyor size? Evet, neden olmasın. Boğa Güneş de 8.evinizde iken, parasal olarak desteklendiğiniz bir zaman diyebilirim. Diğer yandan Mars İkizlerde, sizi seyahate sevk ediyor gibi. Tabii gelen de olabilir. Aşk için enteresan bir zamandasınız diyebilirim. Güzel bir ilişkiye gidebilecek, hızlı ama iyi gelişen bir aşk zamanı kiminiz için. İşte veya yakın çevrenizde lafını bilmeyen, dedikoducu tiplere dikkat edin.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, dolunay yeni düşüncelerin ve yeni aktivitelerin özgürlük ve yenilik getireceğini söylüyor. Gökte aradığınız belki de yerdedir… Çevrenizde sizi uyandıracak insanlar olacaktır. Onun için iletişime açın kendinizi. Size aslında ait olmayan isteklerin hayatınızı kısıtlamasını sorgulama zamanı olsa gerek. Bunun için karar vermeden önce çevrenizi gözleyin, gözleme açık olun.

AKREP

Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Sizi girişimler ve kişisel hedefleriniz konusunda hareketlendiriyor. Bu dolunay enteresan.. Çevrenizde kimler tarafından sevildiğinizi anlayabilir, dost kişilerin her tür desteğini görebilirsiniz. Ancak sizin de yaklaşımınız iyi olmalı derim. Çünkü Mars İkizlerde iken, yanlış anlama, kuruntu yüzünden tartışabilirsiniz. Mars İkizlerde Neptünle sert açısı ayrıca sağlığa dikkat etmek lazım diyor. Gıda, sıvı, karaciğer, safra vs dikkat. Cinsel hayatınızda da hijyene ve stres kökenli soruna dikkat derim. Parasal konularda hızlı güzel sonuçlar alabilirsiniz, ödemeleri hızla yapabilirsiniz. Ayrıca kazancınızı güçlendirecek bir anlaşma söz konusu olabilir. Yeni işe giren de olabilir bu dönemde.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, dolunay sizde önemli kişilik değişimi yaratacak etkilere açık bir dönemdesiniz. Kendinizi radikal bir şekilde sorgulama ve kişisel hedeflerinizi birden değiştirme eğilimi içinde olabilirsiniz. Kendinizle ilgili gerçeklere uyanacaksınız adeta. İnsanları şaşırtabilirsiniz ani bir tavrınızla ve hamlenizle. Maddi güçlenmenin özgürlük getiren şeylerden biri olduğunu deneyimlemektesiniz. Kiminizse sağlığın da maddi güç kadar önemli olduğunu anlama sınavındasınız. Kendinizle ilgilenin ki sağlığınız güçlü olsun.

YAY

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor. 12.ev ruhsal alem, bilinçaltı evi. Uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Diğer yandan ruhsal arınma için iyi zaman diyebilirim. Terapi, meditasyon vs iyi gelir. Güneş Boğa sağlık ve çalışma evinizi hareketlendirirken, işlerinizi düzene koymanız ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmanız mümkün. Parasal kaynaklarınızı dönüştürmek, daha iyi değerlendirmek için bir takım yatırım planları yapmak iyi gelir. Aşk hareketli görünüyor. Mars zıt burcunuz İkizlerde, 5.ev aşk evinde Venüs, Merkür vs derken aşk, flört hayatınıza hareket ve canlılık katan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güzel bir ilişkinin doğması mümkün. Ancak Mars-Neptün karesine de dikkat etmeli derim. Kendinizi yanıltmak konusuna dikkat edin, uyanık ve gerçekçi olun. Karşılıklı duyguların yaşandığı güzel bir ilişki imkanı var. Yeni ilişkiye yelken açmak iyi gelir özetle. Kuzey ay düğümü Aslanda önemli kişi ve kurumlardan gelebilecek güzel imkanların kapısı aralanıyor sizin için ayrıca.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, kendiniz olma ve kendinizden yana olmak deneyimi ve sınavındasınız diyebilirim. Drakonik Güneşin Yayda olması ilginç bu dolunayda.. Bunun için direndiğiniz huylarınızdan vazgeçmek zamanı. Drakonik Jüpiter Boğada, alışkanlıklarınızın sizi kendi yolunuzda yürümekten alıkoyan şeylerden biri olduğunu söylüyor. Sınırlarınızdan çıkmanız lazım. Ama bunu planlı, programlı ve sağlıklı kararlar vererek yapın. Oturduğunuz yerden felsefe yapmak somutta ne kazandırır, bunu da sorgulama zamanı. Drakonik yıldızlar sizi rahat koltuğunuzdan kaldırmak, yaşamın içine sevk etmek istiyor. Direnmeyin. Kiminiz için negatif inançların insana neler yaşattığı ile ilgili sonuçları görmek ve bunu bir sorgulamak zamanı.

OĞLAK

Evde hareketlilik dışarı taşıyor diyebilirim. Evle ilgilenmek, eşya yenilemek vs ile meşgul olurken, arkasından sosyal hayatı canlandıran bir döneme giriyorsunuz. Tabii kiminiz işte tadilat, taşınma vs yaşıyor olabilirsiniz bu ara. Ancak bunlara bir mola verip dışarı çıkacak, dost, sevdiğiniz kişilerle görüşecek, iyi vakit geçirecek, eğlence vs enerji alacaksınız. Sosyalleşmek iyi gelecektir size. Sağlığa siz de dikkat edin, yediğiniz içtiğinize, gıda, sıvı, hijyen ve alerji olayına vs. Ailede veya genel hayatınızda bir takım değişimin ayak seslerini duyacaksınız. Ailede yapının ve yaşantı tarzının değişmesi yönünde gelişmeler adım adım ilerliyor. Bu sizi kişisel hedeflerinizi yeniden gözden geçirmeye sevk edecektir. Gelecek planları yapmanın zamanı diyebilirsiniz.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, dolunay sizi sağlığınıza sevk ediyor görünüyor. Sağlığınızla ilgilenin, güçlendirin. Hep gelecek planları, hep iş güç vs bir kenara koymak lazım, kendinize dönün, kendinizle ilgilenin. Kafanızdaki başka plan ve kişisel isteklerinizi ertelemeyin, dışsal şartlar uygun değil şimdi demeyin. Dışsal şartları kendi isteklerinize göre inşa edin. Ve bunun için önce kendiniz için bir şey istemekle başlayın. İş, para, aile vs için değil, biraz da kendiniz için yaşayın.. O zaman hayatınızda bir denge olacaktır. Sizi özgürlükten alıkoyan bazı sorumlulukları adım adım bırakın. Hayatınızı görev hapishanesine çevirmekten vazgeçin. Kıskançlık, hırs vb duygularla yüzleşme zamanı. Çevrenizde bu tür insanlar varsa, sınır koymayı bilin.

KOVA

Akrep dolunayı kariyer evinizde, Güneş Boğada yuva evinizde. Yakın çevrenizle görüşmek, çevrenizde bazı yenilikler yapmak iyi gelecektir size ayrıca. Yani, yakın çevrenize yeni insanlar girebilir. Bu size iyi gelecektir. Diğer yandan, aile, ve kendinizle ilgilenmek için de zaman ayıracaksınız. İşte parasal bir hedefinizi ortaya koymak, olumlu sonuç almak için iyi zaman diyebilirim. Planlarınız değişiyor gibi gelişen olayların akabinde. Diğer yandan erken davranmayın bazı kararları vermek için. Zaman ve şartları bekleyin. Yine de olumlu ve hayatınızı yenileyen pozitif düşünce ve planlarla dolu olacak kafanız. Aşk ve flört hayatınız hareketli. Çocuk sahibi olanlar, onun bir sorunuyla ilgilenmek zamanı. Çocuğunuzu ihmal etmeyin, varsa bir sorunu ilgilenin.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

İstek ve ideallerinize ulaşmanın yolu önce kendinize inanmak ve kendi potansiyelinize güvenmekten geçiyor. Çevrenizde size saygı duyulmasına rağmen, kendinize saygı duymuyorsanız bunu hissetmeyebilirsiniz. Aslında size bunu öğretmek istiyor olabilir yaşadıklarınız. Kiminiz özgürleşme yolunda öncelikle kendi duygularından arınmalı. Belki de bunun zamanı. Yakıcı duygularla yüzleşme ve arınma zamanı özetle. İlişkilerde güç savaşına dikkat etmek gerekir. Eski düşünce kalıplarınızla hareket etmeyin.

BALIK

Akrep dolunayı 9.evinizde. sizi yol, seyahatler konusunda hareketlendirecektir. Güneş Boğada yakın çevrenizle anlaşmak, uyum sağlamak ve anlaşmazlıklar düzeltmek için iyi zaman diyebilirim. Mars İkizlerde aile, yuva evinde Neptünle kare.. Aileden birşeyleri gizlemek doğru olmaz gibi, ortaya çıkabilir daha sonra. Ayrıca bu dönemde hırsızlık, evde güvenlik, gaz, elektrik, su kaçağı vs gibi sorunlara dikkat derim. Kişisel hedeflerinizle şartlarınız arasında bir uyumsuzluk olabilir veya zamanı gelmeyen istekler içinde olabilirsiniz. Gerçekçi olmak kazandırır. Paraya odaklanmak doğru olur bu dönemde. Kazancınızı artıran güzel işler yapabilirsiniz. Yeni iş değişikliği de iyi olabilir. Sağlığa dikkat. Gıda, sıvı, safra, karaciğer, zehirlenme vs dikkat.

Drakonik dolunay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, önemli bir dolunay gibi görünüyor. Değerlerinizi sorgulama ve yeniden düzenleme zamanı diyebilirim. Git-gelli istek ve yerine oturmayan değerlerinizi sizi afallatabilir. Neye inanıyorsunuz, gerçekten neler değerli sizin için önce bunu sorun kendinize. Aksi takdirde, çevrenizdeki kişilerle çatışabilirsiniz, belki düşmanlık da görebilirsiniz. Bu ya yanlış insan seçmekten kaynaklı veya arkadaşlık ile işi ayıramamaktan kaynaklı olabilir. Sınırlarınızı belirlemek lazım. Kendinize inanmak sizi güçlendirir. Gücü dışarıda ararsanız bulamayabilirsiniz.Yıldızlar yolunuza ışık tutsun!..

Astrolog Semavii

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder