Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

11 Mayıs 2017 Perşembe

11 MAYIS AKREP DOLUNAYININ GENEL ve TÜRKİYE’YE ETKİLERİ


11 Mayıs 2017’de (bugün) Akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor.

Akrep dolunayı 20 derecede iken, Güneş de tam karşısında Boğa’da 20 derecede.

Plütonik Bir Dolunay

Dolunay zamanının Yükselen burcu Oğlak ve Oğlakta transit gezen Plüton Yükselenin üzerinde kavuşumda. Bu dolunayı daha bir anlamlı ve önemli kılmakta çünkü Akrep burcunun 1.yönetici gezegeni Plüton’dur ve Plüton’un Oğlakta dolunayın Yükseleni üzerinde olması, bu dolunayın Plütonik bir Dolunay olduğunu anlatıyor.

Plütonik ne demek?

Plüton küllerinden doğmak, köklü değişim ve büyük dönüşümü temsil eder pozitif anlamda. Ancak negatif/gölge anlamı da vardır. Gölgesinde “güç hırsı” teması içerir. Güç savaşı, gücü elde etme arzusu, yıkıcı bir güç arzusu, zorla dayatma, entrika, gizli/el altından yapılan işlere işaret eder.

Bu dolunayda gücünü gösteren gösterene.. Dünya genelinde liderlerin birbiriyle güç çekişmesi ve gücünü kabul ettirme çabasına tanık olacağız gibi görünüyor.

Ancak perde arkasında “gizli plan ve niyetler” devrede.. Yani, görünürde yapılan “gövde savaşları”nın arkasında bir planı uygulamak var.

Dolunayın Yükseleni Oğlak’ın yönetici gezegeni Yay’da transit gezen Satürn’ün halen retroda olması, önceden belirlenmiş planların adım adım ilerletilmesine işaret. Retroda, henüz büyük adımlar atılacak görünmüyor, hesaplı, temkinli ve durumlar değerlendirilerek adım adım gidilecek görünüyor hedeflenen gizli veya açık amaçlara..

Fakat dolunay aynı zamanda yaklaşan Mars-Satürn karşıtlığının da habercisi… Mars henüz 13 derece İkizlerde geziyor, Satürn’le tam karşıtlık oluşturmuş değil.. Bu durum bu dolunayın yakında olabilecek “savaş riski” ve/veya “büyük siyasi çalkantının” işareti gibi görünüyor.. Beklenen, hesaplanan ve önceden planlanan bir çalkantı veya savaşın…

Çok kurnaz veya akıllıca hesaplanmış siyasi oyunlara ve stratejilere tanık olacağız gibi görünüyor. Büyük bir satranç oyunu oynanacak hem Türkiye’de hem dünya genelinde liderler arasında.

İşin içine terör veya sosyal olaylar karıştırılabilir. Beklenmedik toplumsal veya siyasi karışıklık ve kaos yaratan durumlara dikkat etmek lazım derim.

Bu dönemde perde arkasında siyasetçi/lere karşı yapılacak hamlelere dikkat etmek gerekir.

Türkiye’ye baktığımda, sosyal reform adı altında, kimi kesimin tepkisini çeken yasalar uygulamaya konabilir. Toplumu dizayn etmeye yönelik önemli projeler devreye koyulabilir. Değiştirilmeye çalışılan rejimin ülkede nasıl bir rejim ve sistem oluşturmak istediğinin ilk somut işaretleri olacak gibi görünüyor bunlar.

Akrep dolunayı siyaseti hareketlendirecektir. Türkiye’nin Akrep burcu olmasının da etkisiyle ve ayrıca 20 derece Akrep dolunayının ülkenin Jüpiter’iyle kavuşum açısı yapması, ülkeyi yöneten siyasetin ve liderin kendi gücünü kabul ettirmesi için önemli hamleler ve adımlar atacağını gösteriyor.

Bu dolunayı Türkiye için önemli kılan birkaç yıldız açısı var…

Dolunay zamanı Güneş 20 derece Boğada, dolunay 20 derece Akrepte ve her ikisi ülkenin Aslandaki Neptün’ü ile partil/tam kare açı oluşturması. Ayrıca Ay’ın ülkenin Jüpiter’ine kavuşum yapması ve Güneş’in de Jüpiter’e karşıt açı yapması. Bu yıldızlar Dolunayın odağında ülkenin yönetiminden sorumlu kişilerin olduğunu gösteriyor.  Çünkü Neptün ve Jüpiter ülkenin yönetimiyle ilgili 10.evdeki Balık’ın yönetici gezegenleridir.

Kare ve karşıt açının keskinliği dikkat çekici..

Neptün hayallerle ilgili olunca, Jüpiter girişimlerle alakalı olunca durum önemli görünüyor. Ülkeyi ve yöneticilerini bir hayal kırıklığı bekliyor gibi..

Boğa Güneş’in yöneticisi Venüs de Koçta ülkenin Marsıyla karşıt açıda.. Bu da sıkıntılı bir açı açıkçası.

Dolunay haritasının Yükseleni Oğlak ülkenin 8.evini yönetiyor. 8.ev maddi veya siyasi bir kriz getirebilecek gibi görünüyor. 8.ev ayrıca ölümle de ilgili olunca dikkat etmek lazım derim terör olaylarına..

Boğa ülke bazında genel olarak halkı, toplumu güçlendiren bir etki yaratır. Toplumun, veya halkın belli kesiminin sesini duyabiliriz bu dolunayda. Halkı birden taşkınlığa ve öfkeye sevk eden olaylara dikkat etmeli.

Bu dolunay bir ölüm teması taşıyor gibi görünüyor. Şaşırtacak ve sarsacak bir ölüm.. Siyaset veya başka alanda tanınmış kişi olabilir.

Allah korusun, terörle mi bağlantılı diye bakıyorum yıldızlara.. Ama değil gibi. Bilemiyorum. Yanılmıyorsam eğer başka bir şey gibi. Tabii Mars 12.evde gezerken, gizli işlere ve gizli silahlı olaylara karşı dikkatli olmak gerekir bu dönemde.

Deprem riski mi desem, bakıyorum Neptün’ün Marstan sert açı alması, Merkür-Uranüs sert açısı olabilir dedirtiyor, hatta Ay-Neptün karesi de olasılık işareti ancak benim tahminim, bu yönde değil. İnş olmaz.

Ülkede siyaseten önemli ve siyaseti çalkalandıran bir olayın dolunayı gibi bu dolunay.. Bu olay muhalefet cephesiyle mi yoksa hükümet cephesiyle mi alakalı diye baktığımda, hükümet cephesiyle ilgili gibi görüyorum. AKP’nin 13 derece İkizler Satürnü üzerine İkizler Mars tam/partil açıyla kavuşum yapıyor, Neptün de Balıkta 13 derece ve birbiriyle kare açıdalar.

Drakonik dolunayın yükseleni 21 derece Aslan, AKP’nin Güneş’i 21 derece Aslan. AKP’nin blackmoon’u 29 derece Kova, transit Güney ay düğümü 29 derece Kova ve Drakonik blackmoon 9 derece Yengeçte ve AKP’nin 6 derece Jüpiteri üzerinde.. transit Aslan Kuzey ay düğümü güçlendirirken, diğer yandan bu yıldızlar onları zor bir sınav bekliyor diyor.

Drakonik bazda baktığımda dolunaya..

Drakonik dolunay İkizler’de. Güneş Yayda ve Drakonik Yükselen 21 derece Aslanda ve Plüton da Aslanda Yükselen üzerinde.

Bu haritayı Türkiye’ye göre değerlendirdiğimde, güç değişimi, yönetim değişimi ve lider değişimi işareti veriyor yıldızlar. Sanırım bu ara Erdoğan’ın partiye dönüp yönetimi ele almasına bu işaret ediyor.

Akrep dolunayını Türkiye’nin Drakonik haritası üzerine koyduğumda, enteresan yıldız açıları oluşuyor.

Transit Oğlaktaki Plüton ülkenin Drakonik Oğlak Ay’ının üzerinde kavuşumda. Bu zaten ülkenin ciddi bir dönüşümden geçtiğini gösteren önemli bir gezegensel açı ve uzun bir süredir ülke bunun etkisinde zaten. Ancak Plüton Ay’a 1 derece yaklaşmış durumda, yani büyük değişim ve dönüşüm zamanı gelmiş.

Yıldızlar yolunuza ışık tutsun!..

Astrolog Semavii

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder