Hakkımda

Fotoğrafım

Astrolog Semavii. Aylık burç yorumları, yıllık burç yorumları ve Astroloji makaleleri, Astroloji Danışmanlık
sema_mavii@hotmail.com Tel: 05539830191

25 Mayıs 2017 Perşembe

25 MAYIS İKİZLER YENİAYININ BURÇLARA ETKİLERİ


25 Mayısta (Bugün) İkizler burcunda bir Yeniay gerçekleşecek.

Yeniayın burçlara etkileri neler olabilir bakalım. Yeniay etkisini bir sonraki dolunaya kadar sürdürür yani 8 Hazirana kadar.

Drakonik yani Ruhsal bazda ağır etkileri olan bir yeniay olacağa benziyor. Herkesi bir “kötü” yanıyla yüzleştirecek gibi görünüyor. Yüzleşmek yürek ister. Haydi hayırlısı.


(Burcunuz veya Yükselen Burcunuz)

KOÇ

Güneş ve Ay İkizlerde, halen Mars da İkizlerde ve İkizleri yöneten Merkür Boğada.. Bunlar kiminizi bir yeteneğinden para kazanmaya sevk edecek görünüyor. Yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için iyi zaman. İş seyahatleri hayatınızı hareketlendirebilir. Kazancınızı artıracak yeni proje, yeni müşterilere ulaşmak için yapacağınız faaliyetler iyi sonuç verebilir. Bilginizi artıracak şeylere yönelebilirsiniz. Kiminiz kardeş veya yakınlarla birlikte parasal konularla meşgulsünüz. Aşkla ilgilenen de olacaktır bu dönemde. İletişim sorunlarını çözmek için fırsat. Seyahatlerde kaza, aksilik, randevuları unutmak vs dikkat. Güneş ilerleyip Neptün’le kare yapacak. Dalgınlık, unutkanlık sorun yaratabilir dikkat. Bir taşınma süreci başlayabilir kiminiz için.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, sözlerin ve eylemlerin sonuçları vardır. Onun için bu dönemde sözlerinize dikkat edin, size geri dönüşü sıkıntı yaratabilir. İşbirliklerinde güven, sorumluluk ve samimiyet konusuna önem vermek gerekir. Ve bunu sadece karşıdan beklememek gerekir. Bu konuda yüzleşme yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Yeniay para evinizde gerçekleşiyor. İşleriniz ve parasal kazancınızı artıracak faaliyetleri artıracak görünüyor. Ek iş yapmak isteyenler için fırsat gelebilir. Ayrıca birden fazla yerden kazanç getirecek işleri başarıyla sürdürebilirsiniz. İkizlerin yönetici yıldızı Merkürün burcunuzda olması, hedeflerinizin para ve para getirecek iş, projeler üzerine olduğunu gösteriyor ve başarı kazandıracak hedefler görünüyor. Talep edilen biri olacaksınız bu dönemde. İnsanların sizinle iş yapmak, sizden ürün almak veya müşteri olmak eğilimi olacaktır. İletişim, teknoloji ile ilgili alışveriş yapabilirsiniz. Masraflar olacak görünüyor. Aşk konusunda tutku, kıskançlık teması olabilir, dikkat etmek gerekir. Abartılı ve git-gelli duygular içinde olabilirsiniz duygusal konuda. Ancak durumlar farklı olabilir. Bu arada, taciz vs dikkat etmek lazım derim. Sağlığa önem vermek lazım.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, güçlenmek sorumluluk gerektirir. Üstelenebileceğiniz sorumluluğa evet deyin. İlişkilerde kırmızı çizgilere dikkat etmek gerekir. Neden zor insanları veya çok hırslı, talepkar insanları çekiyorsunuz, bir sorun kendinize. Bu sizin hangi yönünüzü size gösteriyor.. Dürüst olun kendinize.

İKİZLER

Burcunuzda yeniay gerçekleşiyor. Sizi canlandıracak, hareketlendirecektir yeniayın enerjisi. Bir süredir burcunuzda zaten Mars vardı, şimdi Güneş, Ay’ın tazelenen enerjisinin etkisinde, Mars’ın agresif enerjisinin etkisiyle yaptığınız hataları telafi etmek, gereğinden fazla hızlı veya fevri adımlar attıysanız, onları düzeltmek adına bir fırsat zamanı diyebilirim. Diğer yandan Mars-Satürn’ün sert açısı düşman kazandıran bir enerjidir. Buna dikkat etmek gerekir derim. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize odaklanmak, kişilere takılmamak gerekir. Yoksa, bu güzel yüksek enerjiyi birileriyle tartışma, kavga vs harcarsınız. Bir dönüm noktasındasınız. Hayatınızı yenileyecek şeyler size iyi gelecektir. Bir yakınınızın sağlık sorunu olabilir. Parasal konuda uzun süredir çabalarınızın olumlu karşılığını almanız mümkün bu dönemde. Para kazandırmayan işleri bırakıp, kazandıran ve sıradışı olan işlere yönelin.


Ruhsal bağlamda, birilerini kötülemek veya haksızlığa uğradım demek bazen işe yaramaz. Sizin de içinizdeki kötüyle yüzleşmeniz gerekir. Açık bir yüzleşme mi yoksa bazı şeylerin üstünü kapatıp kendinizi mi kandırmaya devam etmek.. Karar sizin.

YENGEÇ

İkizler Yeniayı 12.evinizde gerçekleşiyor. Mars da halen İkizlerde olunca, bu dönem kiminiz için ruhsal anlamda sıkıntılı geçebilir. Öfke, sinirlerinizi geren olaylara takılmak, isyan ettiren durumlara negatif bir tutumla karşı koymaya çalışmak ters tepebilir. Yani, öfke ile kalkıp zararla oturmamak için dikkatinizi başka konulara vermekte fayda var derim. Çünkü bu dönem olumlu bir sonuç almanız da kolay görünmüyor. Sağlığa dikkat etmek lazım ayrıca. İşinde sorun yaşayan varsa, sabırlı olmalı, yoksa bir anlık öfke vs ile işinizi bırakmak eğilimi var. Diğer yandan Merkürün Boğada olması sizi tam tersi sağduyulu düşünce ve yüksek bir sezgiye sevk ediyor. İşte, bu size iyi gelir. Yani, sakin ve sağlıklı iletişim. Doğru kişiyle doğru ifade ile konuşmak iyi gelir. Yaratıcı işlerle meşgul olmak için iyi zaman. Yeni fikirler üretmek için iyi zaman. Ayrıca bastırılan duygularınızı rahatlatacak şeyler yapmak lazım. Marsın baskısını üzerinizden atmak için hareket de iyi gelir. Stres, yorgunluk vs uzaklaşmak için dinlenmeye de zaman ayırın.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, düşmanlık çekmenizin nedenini bir sorun kendinize.. Acaba ben kendime düşman mıyım diye. Yoksa insanları yargılıyor musunuz acımasızca.. Sizi de bu konuda bir yüzleşme bekliyor olsa gerek. Kiminiz de ilişkide neden kıskançlık ve zor insanları çektiğinizi sorun kendinize. Acaba sizi hangi yönünüzle yüzleşmeye davet ediyor bu kişiler..

ASLAN

Yeniay sizin bir idealinizi gerçekleştirme imkanı verebilir. Ancak Marsın da İkizlerde bulunması ve Satürnle karşıt açı yapması, birileriyle aranızı bozacak durumlara dikkat etmek gerektiğini söylüyor. Gerçekleştirmek istediğiniz bir hedefiniz başkasının çıkarıyla çatışabilir. Bu gerginlik yaratabilir. Özellikle işbirliği veya ortaklık yapanların dikkat etmesi gereken bir dönem. Merkür Boğada haritanın tepesinde, top sizde yani sizin sözleriniz, tavrınız durumları belirleyecektir iyi veya negatif yönde. İş veya yakın çevrenizde çıkar, kıskançlık ve hırs teması var. Bu iyi iken kötü giden bir takım durumlara neden olabilir. İyi yönetmek lazım olası krizi. Başarının tek başına olmadığını, sizinle ortak hedefleri olan insanlarla el ele verildiğinde olduğunu anlayacağınız bir dönem. Aşk hareketli görünüyor. Yeni aşk, flört heyecan verecektir kiminize. İlişkisi olanlar için de iyi olmakla birlikte, aile, yakın çevrenin etkisi rahatsız edebilir.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda,  dolunay sizi de bir yönünüzle çetin bir yüzleşmeye sevk edecek görünüyor. Ezen ezilir, güç isteyen, başka güçle savaşır gün gelir, bu kadar güçlü olmanın ardındaki neden ne, yoksa kendinizi ne kadar güçsüz hissediyorsunuz o kadar güç arayışı içinde mi oluyorsunuz, içteki güçsüzlüğü kapatmak ihtiyacını dışarıdan takviye etmeye çalışarak. Zor sınav. Kiminiz de, ilişkide bir yüzleşme yaşarsınız. Yöneten, kontrol eden kontrol edilir teması mı acaba yüzleşme yaşayacağınız derin ruhsal tema. Haydi hayırlısı.

BAŞAK

Yeniay haritanızın tepesinde gerçekleşiyor. Kiminiz kariyer, iş odaklı olursunuz bu dönemde kiminiz ise aile odaklı. Marsın da İkizlerde olması ve Satürnle kare açı yapması bir konuda önemli bir gelişme yaşatabilir size. İşte bir değişiklik yapmanız mümkün olabilir. Kiminizse, yer değişikliği yapabilirsiniz. İşinizde yoğun bir dönem olacaktır, birden fazla iş, proje karşınıza gelebilir, bir bakımdan pozitif, bereketli görünmekte ve akabinde para kazandıracaktır size. İşte veya genel hayatınızda tartışma, anlaşmazlık durumlarını akıllıca yönetmek gerekir. Aksi takdirde enerjinizi işe değil, gereksiz zaman kaybı yaratan durumlara harcarsınız. Beklediğiniz para varsa gelebilir. Kiminiz biri veya bir yerle yolları ayırabilirsiniz.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, herşeyi sizin yapmak isteğinizin altında yatan nedenle yüzleşebilirsiniz. Bunun zamanı gelmiş. Zayıf partner veya sorumluluktan kaçan insanları kendinize çekiyorsanız, bunun nedeni ne? Acaba içten içe beğenmiyor musunuz başkasının fikrini? Bu gizli kibirle yüzleşmek gerekir. Kiminiz de, sert insanları çekiyorsanız, size hangi yönünüzü gösteriyor olabilir bu kişiler bir sorun kendinize. Aşktan kaçanlar da var sanki, bu yeniay bu konuda yüzleşme yaşatır size. Kendinizden mi kaçıyorsunuz? Yoksa kendinizden nefret mi ediyorsunuz?

TERAZİ

İş, seyahat, görüşmelerin yoğun olacağı bir dönem olacaktır sizin için. Seyahat iyi gelebilir size. Aile ziyareti olabilir, tatil amaçlı olabilir. Bu yeniay sürpriz veya beklenmedik planlar yapmanıza neden olabilir. Gelişen olaylar sizi yeni plan yapmaya sevk edebilir. Bir konuda bir tamamlanma, bir sona yaklaşma söz konusu gibi. Bunu anlayacağınız gelişmeler olabilir. İşbirliği, ortaklık konusunda pürüz çıkabilir. Aşk ve ilişki konusu hareketli olacaktır. Ancak Mars-Satürn karşıt açısı, bir tarafın beklentilerinin ilişkiyi çıkmaza sokmasına neden olabilir. Flört için iyi zaman, yeni heyecanlar için iyi ancak ciddi ilişki için tanımak lazım. Flörtü önemsemek gerekir çünkü size tanıma imkanı verecektir. Eğitim, mesleki gelişme veya başka tür bir amaç için başka bir yere yerleşme düşüncesi olanları harekete geçirecektir bu yeniay.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, güç ve sertlik, güç ve savaş, işte başarılı olan evlilikte olamaz, aile kurmak ciddi sorumluluk ister, sevimsiz görevlerdir veya tam tersi, evin sorumluluğunu atacak partner arayışı, sevilmek için insanları maddi-manevi olarak kendinize bağlamak, insanları yüzeysel bulup aslında sizin de derin ve samimi olmaktan kaçmanız vs. Bu ruhsal/duygusal temalardan biri yüzleşme konunuz olabilir görünüyor. Aile, yuvada neden mutluluğu yakalayamıyorsunuz, bunu bir sorun kendinize ayrıca.

AKREP

Yeniay para evlerinizden birinde gerçekleşiyor. Ortak para, vergi, ödemeler, yatırım konusu hareketlenecek görünüyor. Başkalarıyla birlikte yaptığınız işlerde iyi kazanç gelebilir. Birden fazla iş, proje üzerine odaklanabilirsiniz ve bunu da başarıyla yürütebilirsiniz. Diğer yandan büyük para gerektiren yatırım işleri konusuna dikkat etmek lazım. Büyük harcama yapmak, büyük para yatırmak gerektiren işleri akıllıca yürütmek lazım. İkizler aynı zamanda sağlık konusunu da etkilemekte. Sağlığa dikkat etmek lazım. Gerek siz, gerekse ailede sağlığa dikkat etmek gerekir. İlişkide kıskançlık gibi yakıcı duygulara dikkat etmek gerekir. Bu tür bir konu ilişkide tartışma yaratabilir. İşte çalışanlar için gergin dönem, işten çıkmak gibi riske dikkat etmeli. Merkürün sağduyulu enerjisi fevri tavırdan uzak tutabilir. Bunun için başkalarını dinlemek lazım.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, bana hizmet etmeyen, benim olmayan benim dostum değildir, benden değildir teması sanki harekete geçiyor bu yeniayda. İnsanları size hizmetlerine göre ölçmeniz ne kadar sevgiye sığar, bir sorgulayın bunu. Size karşı iyi olan insanları küstürmek istemiyorsanız, gücü paylaşmayı bilin. Başkasının hakkını ona teslim etmeyi bilin. Kıskanmak-kıskanılmak teması ile de yüzleşme olacak gibi görünüyor. Eğer siz kıskanan tarafsanız, neden bundan beslendiğinizi sorun kendinize. Siz kıskanılıyorsanız, neden kıskanç insanları çekiyorsunuz, sizin hangi yönünüzü besliyor bu? Anlayıp çıkmak isterseniz bu duygudan, buyurun tam zamanı.

YAY

İlişkiler cephesini hareketlendiren bir Yeniay sizin için. Randevu, görüşme trafiğiniz artacaktır. Yeni tanışacağınız kişiler de olacaktır. Yeni insanlar akabinde yeni iş, yeni proje veya faaliyete sevk edebilir sizi. Marsın da İkizlerde olması sizi biraz zorlamakla beraber yeniye açık olmak lazım ve hedefe odaklanmak lazım. Belki kişiler doğru veya işbirliği doğru olmayabilir ama yapacağınız görüşmelerin sizde uyandıracağı fikirler size ilham verebilir, kafanızda başka ve güzel planlar uyanabilir. Bu dönemde karar almak kolay değil, görüşün, mevcut işlerinizle ilgilenin ama yeni iş veya proje vs için büyük beklentilere girmeyin, biraz gelişmeleri gözleyin. Aşk ve ilişki cephesi zorlayıcı görünüyor. Mars İkizlerde Satürn sizin burcunuzda biriyle bir yol ayrımı olabilir. İlişkisi olanların özellikle dikkat etmesi gerekir bu dönemde, ilişkide bazı konular su yüzüne çıkabilir, bu tartışma vs yaratabilir. Yeni ilişki bekleyen için de iyi zaman değil. Ancak flört, vs için iyi zaman. Aşkta, ilişkide yakıcı duygular, önyargı, kıskançlık, vs gibi şeyler sorun yaratabilir.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, kaybetmek korkusu ile yüzleşmeniz mümkün? İnsan neden kaybetmekten korkar? Acaba sahip olamayacağınızı düşündüğünüz bir şey mi? Kimse kimseye sahip değildir aslında, ruhunuzun bunu öğrenmesinin zamanı. Drakonik Venüs Akrepte 12.evinizdeyken, siz de kıskançlık temasıyla yüzleşebilirsiniz. Kiminiz de sahip olduğunuz şeylerin ne kadar kıymetini bildiniz bugüne kadar, bununla yüzleşebilirsiniz. İstekleriniz olmuyorsa, acaba bunu anlamak için mi yaşıyorsunuz bunu? Elindekinin kıymetini bilmek zamanı. Sözlere dikkat. Negatif sözler ekmeyin bu dönemde. Kibre de dikkat.

OĞLAK

İş, çalışma, sağlık evinizde Yeniay doğuyor. İş konusunu hareketlendirmesi iyi olur sizin için, Jüpiterin Terazide olup yeniayla iyi enerjiler yapması, yeni işlerin hareket getireceğini söylüyor. Ayrıca gündelik hayatınızda hareket katan, spor, faaliyetler de size taze kan verecektir. Çok çalışmak yorabilir. Yorgunluğu atmak için dinlenmeye zaman ayırın ayrıca rutinden çıkmak için de spor vs yönelin. Çocuğu olanlar için iyi bir haber veya müjde gelebilir. Kafanızda yeni düşünce, planlar olabilir, yaratıcı düşünce, ilhamlar için iyi zamandasınız. Ancak eyleme geçirmek için acele etmeyin, önceden hazırlandığınız işlere taze enerji katmak, canlandırmak yerinde olacaktır. İlişkide kıskançlık vs gibi duygular sorun olabilir, dikkat etmek lazım. Diğer yandan, Venüs ilerleyip Satürnle iyi açı yapınca, duygularınız yerine oturur, yanlış duygulardan kurtulursunuz. Uzun süredir görmediğiniz biriyle görüşmek mutlu edecektir. Bir teklif almanız mümkün. İş veya evle ilgili taşınma düşüncesi olan olabilir. Eğlenceye de zaman ayırın. Taciz vs dikkat.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, sizi çok dönüştürecek bir yeniay gibi görünüyor. Dışarıda çok önemli olaylar olmayabilir ama içte, ruhsal dünyanızda çok köklü bir değişim-dönüşüm yaşayacaksınız. Çok ciddi uyanışlar yaşarsınız bu dönemde. Yüzleşmeye açık olun mutlaka. Çünkü direnmek, kaçmak hasta etmesin sizi. Ben olsam, terbiyeli tavuk olur, Drakonik ağır yıldızların lafını dinler, yüreklice yüzleşmenin zamanı gelmiş der, açarım kendimi gerçekleri görmeye. Çünkü yıldızların bu konuda şakası yok size. Yüzleşme sizi şifalandırır, kaçmak hasta edebilir. Tabii hasta olurum diye korkmayın hemen, bu hastalık teması psikolojik sıkıntı, depresyon da olabilir. Sezgi kanalınız çok açık. Çok şaşırtıcı bilgiler alabilirsiniz ruhsal alemden.

KOVA

İkizler Yeniayı 5.evinizde gerçekleşiyor. Bu kiminizin sosyal hayatını canlandıracaktır, kiminizinse aşk hayatını. Çocuğu olanlar bir konuda onunla ilgilenmeniz gerekebilir. Tatil, eğlenceye zaman ayırmak iyi olur. Yeni tanışacağınız insanlarla kaynaşabilirsiniz ancak ilişkilerde tatlı bir mesafe koymak da gerekir aksi takdirde Mars-Satürn karşıtlığı birden gelişen sonra bozulan ilişkiler yaşatabilir size. Kiminiz kariyer veya işte bir dönüm noktasında görünüyorsunuz. Bir değişimin habercisi olabilir yeniay. İlişkilerin hassaslaştığı, dikkat edilmesi gereken bir dönem. Arkadaşlık, aşk veya yakın ilişkisinde anlaşmazlık yaratan durumlar sizi bir karar vermeye zorlayabilir. Flört, yeni heyecanlar için iyi dönem ancak ilişkide ciddi karar vermek için uygun olmayabilir.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, görünüşte özgürsünüz ama içte ne kadar özgürsünüz bunu anlamak için önemli bir yeniay. Takıntılarınızla yüzleşecek görünüyorsunuz siz de. İçteki kavgacı, sert, içteki “kötü” ile karşılaşabilirsiniz. Herkes kötü ben iyiyim yok.. Siz de kötü bir yanınızla yüzleşin ve atın kurtulun bu duygudan. O zaman kalbinizi ferahlatır, içinizdeki iyiyi güçlendirirsiniz. Direnirseniz depresyona girersiniz. Bir konuda kendinizi mi kandırıyorsunuz, varsa böyle bir durum, bunu anlayabilirsiniz kiminiz.

BALIK

Yeniay yuva evinizde gerçekleşiyor. Dikkatinizi aile, yuva konusuna odaklamanız gerekebilir. Kiminiz de işte yakın gördüğünüz kişilerle kapalı kapılar ardında görüşmeler yapabilir, yeni kararlar almak için bir araya gelebilirsiniz. Yeni işe girmeyi düşünenler olabilir, hatta bunun için fırsatlar da doğabilir ancak çok kalıcı bir işin çıkması bu dönemde zor görünüyor. Onun için elinizdeki işi bırakmayın derim. Eski bir işine dönmeyi düşünen de olabilir. Bunun için görüşme yapabilirsiniz. Parasal kazancınız iyi olabilir bu dönemde. Ancak parayı paylaşmak konusunda tartışma, rekabet gibi durumlar yaşanabilir. Bu dönemde ayrıca ev güvenliği, hırsızlık, evde aletlerin bozulması gibi masraf çıkaran durumlara dikkat. Uzaktan ziyaretçileriniz olabilir.

Drakonik yeniay ne diyor sizin için?

Ruhsal bağlamda, ben iyiyim, çevrem kötü diyenler var sanki.. Neden? Niye bu kötüleri çekiyorsunuz, bir sorun kendinize. Acaba sizin içinizde bir “kurban” mı yoksa tam tersi gizli bir “düşman” mı var? Belki de böyle bir yanınızla karşılaşabilirsiniz. Veya ne kadar samimisiniz çevrenize? Bunu bir sorgulayın. Düşmanlık çeken yanınızla yüzleşmek lazım. Siz de ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin bu dönemde. Size dost olmayanlara mesafe koyun, ama siz de birilerine dost olmayabilirsiniz. Gün gelir dost olmadığınız biri size yardım eder. Belki de siz birine yardım etmelisiniz, dostunuz olması veya sizi sevmesi gerekmez. İnsanlık görevi vardır bazen. Bu yeniay vicdan konusunda sizi düşündürecek gibi görünüyor.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle…

Astrolog Semavii

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder